dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Jak i kiedy się montuje puszki instalacyjne w ściankach z płyt g.k.? Wszystkie materiały jakie mam na temat montażu płyt g.k. podają, że kolejność jest następująca:

    Najpierw standardowo konstrukcja z profili do ścianki, następnie opłytowanie ścianki z jednej strony, po tym zamocowanie puszek i wyprowadzenie przewodów, następnie wypchanie ścianki wełną i dopiero opłytowanie z drugiej strony.

    Tym czasem "mój" elektryk twierdzi, że najpierw puścić kable, następnie opłytować z obu stron (przed tym wymierzyć i wyciąć otwory na puszki) i dopiero po tym zamocować puszki?

    Czy jest to słuszna koncepcja?
    Czy taka puszka nie wypadnie jak pociągnę za wtyczkę od np odkurzacza?

    TOMek

  2. #2

    Domyślnie

    chyba elektryk ma rację
    co byś zrobił jak masz również puszki z drugiej strony ścianki to poprzednią rozbierzesz. dziury wytnij przed przykręceniem płyt g-k
    taka kolejność jak podałeś jest uzasadniona do układania wełny

  3. #3

    Domyślnie

    wypadanie puszek - są specjalne puszki do płyt G-K. Trzymają się całkiem nieźle. Przez kilka lat żadna nie wypadła.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Januszku!
    Dzięki! Tylko dlaczego przewodniki dotyczące montażu płyt g.k. podają kolejność odwrotną? (płyta, puszka, wełna i druga płyta)!!
    Wiem, że te puszki mają takie pazurki, które się skręcają, tylko czy oby przy montażu nie trzeba ich jakoś przytrzymać od drugiej strony?

    TOMek

  5. #5

    Domyślnie

    nic nie trzeba robić te pazurki same się otwierają przy kręcenui wkrętem. Pomyśl jak byś zamontował taką puszkę np. na sciance kolankowej obłożonej płytą, kułbyś ścianę od zewnątrz

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Januszku!
    Penie bym nie kuł, ale np. przykręciłbym do płyty i dopiero razem z płytą mocowałbym do ścianki kolankowej
    Czyli mam rozumieć, że najpierw obie strony ściany, a dopiero potem puszki?
    Mam nadzieję, że tak ma być, bo u mnie większość roboty już gotowa!

    TOMek

  7. #7

    Domyślnie

    dokładnie tak najpierw płyty z otworami a dopiero potem puszki

  8. #8

    Domyślnie

    Twój elektryk optymalizuje pracę po swojemu. Ja wolę układać kable w ściankach g/k obłożonych z jednej strony płytą - są sztywniejsze, profile ścienne się nie przesuwają, do płyty czasem można coś przykleić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony