dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Lolku zastanow się. Jakie glupoty piszesz a potem bądź mniej sarkastyczny
    pozdrawiam
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #82

    Domyślnie

    mocno wybiegasz w przyszłość zakładając to, co chcesz instalować za 10-15 lat. technologia w miejscu nie stoi.

  3. #83
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    taddow

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-687
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, by nie zakładać nowego tematu na forum podpytam fachowców o zasobnik C W U. Mam kupione solary z zasobnikiem 300 l. Jest to zestaw który proponowała firma energa. Jest tam podwójna wężownica ale nie znam dokładnie ich powierzchni. W nowo budowanym domu chciałbym mieć tylko pompę ciepła powietrze powietrze + właśnie ten już kupiony zestaw. Moje pytanie więc brzmi: Czy istnieje możliwość powiązania jednego z drugim by pompa służyła głównie do podłogówki a w skrajnych przypadkach wspierała by grzanie cwu w zimie gdy solary nie dadzą rady. W jednym sklepie powiedziano mi że te zasobnik co mam nie nadaje się do współpracy z PC bo ma za "krótką " wężownicę. Proszę o opinię w tej sprawie

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał taddow Zobacz post
    W jednym sklepie powiedziano mi że te zasobnik co mam nie nadaje się do współpracy z PC bo ma za "krótką " wężownicę. Proszę o opinię w tej sprawie
    A może jednak masz jakiekolwiek dane techniczne/nazwę tego sprzętu?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony