dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie Oblicówka drewniana na ścianie jednowarstwowej.

    W naszym domu zgodnie z projektem powinna być ściana dwuwarstwowa z bk. My jednak w ramach adaptacji projektu zmieniliśmy ją na ścianę jednowarstwową z bk. Chcemy ściany wykończyć od zewnątrz tak, jak to jest w wizualizacji projektu (D07), czyli następująco:



    W projekcie przewidziano, że pod oblicówką drewnianą ma się znaleźć styropian. Bardzo proszę o radę jak powinniśmy prawidłowo wykonać oblicówkę na ścianie jednowarstwowej. Czy faktycznie konieczne jest przy ścianie jw (bk 400, 36 cm) umieszczanie styropianu pod nią?
    Jakiś czas temu był czat ze specjalistą od elewacji i obiecał on był, że temat ten zostanie poruszony w "Muratorze". Minęło już kilka miesięcy i nie wiem, czy faktycznie tak się stanie, czy też może moje pytanie, gdzieś tam uciekło.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja też się dopisuję do prośby Agnes bo też mamy sporo oblicówki do zrobienia w naszym domku i chcielibyśmy to prawidłowo zrobić. Dom z Ytonga 36,5.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja nieco mniej technicznie, ale też szukam rady co do oblicówki. Przenosze pytanie z grupy szkieletu, bo tam wątek spadł niziutko.

    Cytat:
    Wojciech Nitka

    [...]
    drewno winno być zaimpregnowane ciśnieniowo na całej swoje grubości. Tylko wówczas będziesz miał czterdziestoletnią gwarancję na taras.

    Dlaczego wokół drewnianej elewacji trzeba co dwa lata z pędzlem latać?
    (Pionowa, nikt po niej nie łazi - powinna być trwalsza niż taras).

    W każdym razie taką informację znajduję wszędzie, gdzie szukam czegoś o oblicówce drewnianej.

    Bo tę ostatnią wymyśliłam sobie ostatnio do położenia na, jednak tradycyjnym (jak mój mąż ), jednowarstwowym murku. Nie wiem czy dobrze wymyśliłam. Kombinuję od jakiegoś czasu, jakby tu już po zakończeniu budowy nic nie musieć robić z elewacją - w końcu znam drewniane domy nawet 400 letnie, których raczej nikt nie maluje. A tu mi wszędzie piszą - 2-3 latka i malowanko od nowa.

    Z drugiej strony - znajduję (jak i w cytacie) sugestie, że tarasy zdzierżą po kilkadziesiąt lat (impregnowane ciśnieniowo lub takie z drewna egzotycznego).

    W czym jest haczyk? Czego nie wiem, nie kumam?

    Dlaczego z takich dech (impregnowanych lub egzotycznych) nie można zrobić trwałej na lat kilkadziesiąt elewacji?

    Czy to aż tak drogo wychodzi, czy technicznie coś nie pozwala?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    No to teraz czekamy na odpowiedzi na dwa pytania. Doczekamy się?

  5. #5

    Domyślnie

    Mało nas, mało nas.... Spróbuję trochę sztucznego tłoku zrobić

    Może jednak nam ten chleb upieką, znaczy: napiszą o oblicówce więcej niż dotąd.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Droga Redakcjo, czy mogę prosić o wiadomość, czy kwestia oblicówki zostanie poruszona?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Redakcjo - ja też jestem zainteresowana tym tematem. Prosimy o jakąś odpowiedź

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Dobra, chyba pogadam z naszym mistrzem i napiszę tu, co mi powie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Agnes - czy rozmawiałaś już może z mistrzem?

  10. #10

    Domyślnie

    no wlasnie...

    tez ten temat mnie interesuje, bo chcemy budowac Klementynke. ktora ma sliczna oblicowke na scianach bocznych, a zamierzamy zmienic technologie na sciane 1 warstwowa Porotherm...

    http://www.archipelag.com.pl/get_pic.php?PID=2354
    GG: 5968319 ICQ: 268-273-797
    nasza działka: http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...q=syla1977&k=2

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Redakcjo szanowna, napiszę tak: Mam żal do Redakcji sznownej. Jest to dział zatytułowany "Napiszcie w M". Myślałam, że po wyłuszczeniu swojego problemu znajdę tutaj jakąkolwiek reakcję, np: napiszemy w nr...., nie napiszemy, ponieważ....


    Powiem Wam co mi mistrz w baaaardzo krótkiej rozmowie powiedział (ma jeszcze troszkę nad tym pomyśleć). Powiedział, że możnaby z zewnątrz bloczki pociągnąć klejem, następnie dać ruszt o gr ok 6 cm, między ruszt wełnę 5-6 cm, na to wiatroizolację i deski. Zastanawiam się na tą wełną. Przeca to ściana jednowarstwowa. Nie to żebym skąpiła na wełnę, wręcz przeciwnie, chętnie sobie docieplę ściany poddasza, no ale sama już nie wiem. Wie ktoś?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Agnes - nasz wykonawca też chce zrobić nadbitkę na ruszcie ale nic nie wspominał o wełnie. Ten rusz ma być jak najcieńszy, żeby drewno zbyt dużo nie wystawało ponad tynk tzn. żeby schodek pomiędzy drewnem a ścianą był jak najmniejszy.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Maluszku, jeszcze się tym tematem tynku nie zajmowałam - powiedz mi jaki tynk będziecie stosowac i ile cm będzie on miał.

  14. #14

    Domyślnie

    miła Redakcjo, też jestem żywo zainteresowana tematem

    na mój (bardzo) chłopski rozum wystarczyłby sam ruszt i deski , ale na jaką ścianę? otynkowaną? zabezpieczoną w inny(tańszy) sposób?
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Może razem dojdziemy do czegoś?

    Aga, ale masz mur bez spoin pionowych, jak mówisz więc, logika wskazywałaby na konieczność jakiegoś "uszczelnienia" ścian. Ale z drugiej strony po co tynkować? Może np. zabezpieczenie klejem do klejenia bloczków by wystarczyło?
    Ino proszę się nie śmiać z moich pomysów bom laik.

  16. #16

    Domyślnie

    moja ściana będzie 3W z BK,ale i tak chętnie bym ją czymś przesmarowała...
    coś mi w głowie kołacze,że spodnia warstwa tynku(tradycyjnego) by wystarczyła

    ale tu sobie gadamy : jak laik z laikiem

    acha, AgnesK, czytalam niedawno twój dziennik ,ale bardzo brakowało mi zdjęć. powyłączałaś, czy tylko u mnie się nie wyświetlają?
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Aga, wszystko chodzi normalnie. Czasem i mi tak się zdarza w dziennikach. Wtedy zamykam stronę i otwieram ją ponownie. Spróbuj więc jeszcze raz.
    Pozdrowienia A.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Agnes - u mnie tynk ma być cienkowarstwowy. Raczej na 99% nie będziemy dawać docieplenia. Tak sobie myślę, że drewno chyba lepiej dociepli ścianę niż tynk.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    I na mój gust tak jest.
    A bloczków nie będziecie od zewnątrz niczym "zaciągali"?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Agnes - tam gdzie ma być nadbitka zostawione są czyste bloczki. Reszta domu pokryta jest warstwą kleju, siatką i drugą warstwą kleju i czeka teraz na tynk.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony