dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepa Zobacz post
    A parterówka z uż.poddaszem +pokój na parterze?
    Drogo

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Oj tam drogo, kwestia organizacji i załatwiania. Ja np. nijak nie mogę wyliczyć stropu tak, żeby teriva wyszła mi taniej niż zwykły lany, ale innym się to wyliczyć udaje Z parterówką i z poddaszem użytkowym pewnie jest tak samo.

    A co do tej starości - rozumiem, że te miliony mieszkające w wielkiej płycie stare nie będą, albo jak już będą, to wszyscy przeniosą się na parter? Kwestia przyzwyczajenia i "treningu". Wśród naszych znajomych jest osoba, której kolana siadły, bo ich nie używała, nie wchodziła po schodach, windami i samochodami jeździła - diagnoza lekarza, jak się stawami nie rusza, to się psują i tyle

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Oj tam drogo, kwestia organizacji i załatwiania. Ja np. nijak nie mogę wyliczyć stropu tak, żeby teriva wyszła mi taniej niż zwykły lany, ale innym się to wyliczyć udaje Z parterówką i z poddaszem użytkowym pewnie jest tak samo.
    Nie jest tak samo,dlatego takie jest przekonanie
    W parterówce z poddaszem nie użytkowym jedynym zasadnym stropem jest drewniany a to jest mega oszczędnosć do terivy i lanego w stosunku do poddasza użytkowego.
    Kilkanascie tys.w kieszeni.

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    A co do tej starości - rozumiem, że te miliony mieszkające w wielkiej płycie stare nie będą, albo jak już będą, to wszyscy przeniosą się na parter?
    Winda,odpowiedź jednoznaczna

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że chciałbym uniknąć dyskusji nt. parterówka vs. poddasze użytkowe. Tu chodzi o gust, a ten każe nam (Vinowej i mi) rozglądać się za parterówkami, bez poddasza użytkowego, bez schodów.

    Poza tym faktycznie muszę przyznać, że dobrze jest posłuchać opinii kogoś z zewnątrz, kto nie jest emocjonalnie nastawiony do tematu. Pozwala to dostrzec błędy, których sami nie widzimy. Dlatego też od wczoraj siedzę i główkuję jak wyeliminować niedociągnięcia, o których pisaliście.

    A wieczorkiem wrzucę też wersję projektu tę pierwszą wymarzoną wyśnioną, tę z której zrezygnowaliśmy obawiając się znacznie większych kosztów. Ciekaw jestem Waszej opinii, bo w moim przekonaniu był to pomysł niemal idealny, jedyny, bezbłędny i nieomylny Tak tak... skromność przede wszystkim

    A teraz jadę popatrzeć sobie na "naszą" działkę...

    Też tak mieliście, że sprawiało Wam przyjemność patrzenia nawet na pustą jeszcze działkę ??

  5. #25

    Domyślnie

    Też lubiłam przebywać na pustej jeszcze działce,wszystko miałam zaplanowane jeszcze przed budowa,
    Viniu - kazdy sam wybiera dom w jakim chce mieszkać,ogolnie wiadomo,że im większy dom,tym bardziej opłaca się iść w poddasze,najdroższe elementy domu to fundamenty,dach,ściany nośne i tu koszty wypadają na niekorzyść parterówki,zwłaszcza rozłożyste domy parterowe są drogie i w budowie i w utrzymaniu,wymagają także większej dzialki,no ale jak się ma odpowiedni budzet i dzialkę to wszystko można zbudować,bynajmniej w mojej gminie warunki zabudowy pozwalają wybudować dom jaki się chce.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Też tak mieliście, że sprawiało Wam przyjemność patrzenia nawet na pustą jeszcze działkę ??
    Swoją mam od kilku miesięcy, 10km od obecnego miejsca zamieszkania. Jeśli nie pada śnieg lub deszcz, na spacer z psem jadę na swoje "ranczo". Moje mnie uspokaja
    Ostatnio edytowane przez dawiddur ; 12-04-2015 o 12:40

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Powiem szczerze, że chciałbym uniknąć dyskusji nt. parterówka vs. poddasze użytkowe. Tu chodzi o gust, a ten każe nam (Vinowej i mi) rozglądać się za parterówkami, bez poddasza użytkowego, bez schodów.

    Poza tym faktycznie muszę przyznać, że dobrze jest posłuchać opinii kogoś z zewnątrz, kto nie jest emocjonalnie nastawiony do tematu. Pozwala to dostrzec błędy, których sami nie widzimy. Dlatego też od wczoraj siedzę i główkuję jak wyeliminować niedociągnięcia, o których pisaliście.

    A wieczorkiem wrzucę też wersję projektu tę pierwszą wymarzoną wyśnioną, tę z której zrezygnowaliśmy obawiając się znacznie większych kosztów. Ciekaw jestem Waszej opinii, bo w moim przekonaniu był to pomysł niemal idealny, jedyny, bezbłędny i nieomylny Tak tak... skromność przede wszystkim

    A teraz jadę popatrzeć sobie na "naszą" działkę...

    Też tak mieliście, że sprawiało Wam przyjemność patrzenia nawet na pustą jeszcze działkę ??
    tak to jest, moja budowa jest na sasiedniej ulicy, i prawie za kazdym razem jak jade do domu to przejezdzam patrzec czy nikt dzialki nie ukradl takie zboczenie budujacych, teraz to sie chociaz cos dzieje, ale przez pierwszy rok patrzylem na gole pole

  8. #28

    Domyślnie

    Podoba mi się tytuł tego tematu
    Szerze mówiąc nie rozumiem tylko tego, że nie znaleźliście żadnego gotowego projektu, który by wam odpowiadał. Z tego do sam naszkicowałeś i tu wrzuciłeś wynika, że nie masz jakichś wielkich wymagań - widziałam w co najmniej kilku miejscach podobne projekty bez udziwnień, chociażby w czy innych pracowniach.
    Ogólnie zazdroszczę wam samego faktu i perspektywy posiadania własnego domu. Mnie póki co czeka jeszcze kilka ładnych lat w bloku...
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-04-2016 o 10:11

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    Namira, dawiddur, jacek.zoo a to mnie uspokoiliście Już myślałem, że ze mną coś nie teges

    greenarrow, pomyślałem, że Martin Luther King nie będzie miał nic przeciwko temu, że go cytuję...

    Co do gotowych projektów, to owszem był kilka, które po drobnych korektach pewnie nadawały by się, ale pomyślałem, że skoro mam zmieniać to i owo, do tego uparłem się na wiązary, to wolę usiąść i zrobić projekt samemu.

    Siadam zaraz do doszlifowania wersji projektu, który od dwóch chyba lat za mną chodzi, a który odrzuciliśmy z małżonką Viniową bojąc się, że nie będzie nas na niego stać. Ciekaw jestem Waszej opinii o nim

    Nie wiem tylko jak tu wrzucić zdjęcie w większym formacie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Siadam zaraz do doszlifowania wersji projektu, który od dwóch chyba lat za mną chodzi, a który odrzuciliśmy z małżonką Viniową bojąc się, że nie będzie nas na niego stać. Ciekaw jestem Waszej opinii o nim
    Jeśli pomyślisz nad wszystkim,nad całym domem już na etapie projektu a nie tylko nad m2 powierzchni użytkowej to jesteś w stanie wybudować dobry i tani dom i to bez syfu w domu.
    Rzeczy na których można zaoszczędzić grube dziesiątki tys.zł ujawniają się własnie na etapie projektowania.
    Kiedyś forum Murator było przyjazne inwestorom,teraz wdała się komercha i nie można pomagać i podpowiadać inwestorom na czym można przyoszczedzić bo blokuje się usta chcącym wskazać te sposoby.
    Musisz sam poszukać ale warto.
    Oszczędzanie zaczyna się od fundamentów,poprzez materiał na ściany,system grzewczy no i wykonczenie,szczególy musisz poszukac albo poprosić Modów o wskazanie bo oni głownie blokują ważne dla inwestorów informacje.
    Ostatnio edytowane przez karamba1 ; 12-04-2015 o 02:01

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Arturo,
    Ja bym się jednak skupił na TEMACIE założonym przez jego autora. Moze właśnie jego zapytamy które wypowiedzi są mu pomocne?
    Sorry za offtop.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Powiem szczerze, że chciałbym uniknąć dyskusji nt. parterówka vs. poddasze użytkowe.
    Zapytałem z ciekawości, każdy kieruje się czymś innym. Sam chciałem parterówkę, ale mam za wąską działkę. Ten etap dyskusji parterówka vs poddasze każdy przechodzi Potwierdzasz to co mówi wiele osób - parterówka to kwestia gustu i potrzeb, koszta są drugoplanowe. I tego się trzeba trzymać! Dom jest dla nas, a życie to sztuka kompromisów.

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Też tak mieliście, że sprawiało Wam przyjemność patrzenia nawet na pustą jeszcze działkę ??
    Też Wczoraj działkę oglądałem z potencjalnym wykonawcą domu. Jak zacząłem rozmawiać o potrzebie utwardzenia drogi, porządnego drenażu (BO MOKRO!), zmianie licznika z 1 fazowego na 3-fazowy, o potrzebie załatwienia dodatkowej służebności, o... no ale i tak było pięknie Problemy będą i trzeba je będzie rozwiązywać.

    Dzisiaj mi się śniło, że waliłem głową w skosy bo za nisko ściankę kolankową dałem. Chyba podwyższe z 120cm do 140cm Za dużo muratora... chyba przedawkowuje powoli.

    A w kwestii kosztów domu za 350tyś zł. Dla przykładu u mnie mogą pojawić się dodatkowe koszty (obliczenia pi razy drzwi)
    - utwardzenie drogi dojazdowej 6tyś zł
    - doprowadzenie gazu 10tyś zł (no chyba, że zdecyduje się na PC)
    - studnia do drenażu (bo mokro!) X zł
    - zmiana licznika X zł
    - koszty wpisów służebności w aktach notarialnych X zł

    Może u Ciebie też się coś pojawić.

    Myślę, że zmieszczę się w 350tyś zł. Dom 130m2 z poddaszem. W przyszłym tygodniu wycena fundamentów i SSO wtedy będę wiedział więcej.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 12-04-2015 o 09:39

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gaz za 10tyś to zły pomysł. Wówczas bezbyskusyjnie pompa ciepła powietrzna. Na taki dom wystarczy 7kW
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ja bym się jednak skupił na TEMACIE założonym przez jego autora. Moze właśnie jego zapytamy które wypowiedzi są mu pomocne?
    Sorry za offtop.
    Toż przecież piszę cały czas,że pomoc i podpowiedzi nie mającym doświadczenia inwestorom nie są mile widziane na tym forum.
    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Po co to wszystko piszę? Ano dlatego, żeby poradzić się Was, doświadczonych w bojach budowy własnego miejsca na ziemi, czy tytułowy „I have a dream” ma sens, czy może jednak powinniśmy pozostawić nasze szkice w sferze marzeń, czy 350tys. to kwota, przy której można marzyć ?
    Ostatnio edytowane przez karamba1 ; 12-04-2015 o 12:55

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    O.K.

    Doszlifowałem pierwszą wersję mojego wymarzonego domu. Pewnie z plików nie da się dostrzec wszystkiego, więc postaram się opisać co i jak. Generalnie mam zajoba na punkcie symetrii. Również w mieszkaniu jak tylko się da, to mam wszystko symetrycznie. Dlatego też ten wymarzony i wyśniony dom też musiał by symetryczny. I takie też było założenie. Skończyło się to na projekcie na planie krzyża 13x13m w osiach. "Nawy boczne" mają wymiar 3,5x9 w osiach, i "nawa główna" - środkowa 6x13m w osiach. To na czym mi najbardziej zależało, to łazienkę zrobić na środku w centralnej części nawy środkowej, a komunikację rozwiązać niemalże jak rondo. W narożnikach, czyli w nawach bocznych ulokowana jest: z lewej strony sypialnia od str. południowo-wschodniej i pokój dziecka od str. północno-zachodniej, natomiast z prawej strony kuchnia od str. południowo-wschodniej i drugi pokój od str. północno-zachodniej. Pomiędzy sypialnią a pokojem czyli w lewej nawie jest garderoba, i analogicznie po prawej stronie pomiędzy kuchnią a pokoje jest spiżarka. Plusem w porównaniu do wersji prezentowanej na początku jest to, że spiżarka jest przy kuchni z dostępem z kuchni, a kotłownia jest zupełnie odseparowana. Są też minusy, z czego największym jest to, że muszą być ściany nośne wewnątrz wzdłuż naw bocznych i żeby cieszyć się z kominka muszą być dwa niezależne kominy (przy założeniu że będzie tradycyjna kotłownia).

    Powierzchniowo ta wersja jest o 10m kw p.u. większa od prezentowanej wcześniej i wynosi:
    - p.u. 124mkw.
    - p.z. 158mkw.
    - długość ław fund. jest o 7m większa,
    - pow. dachu to 158mkw. przy czym w tej wersji dachu jest niestety więcej dachówek krawędziowych. Ewentualnie mógłbym zmienić geometrie dachu z obecnie prezentowanej "trzyczęściowego dachu dwuspadowego" na rzecz coś w stylu "koperty". Musiałbym pogadać z cieślą jaka byłaby różnica w cenie więźby.... acha... bo tu musiałbym chyba zrezygnować z wiązarów.

    Dobra, dość pisania. Wrzucam jpgi i czekam na opinię
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacja bok.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	6,9 KB
ID:	312814   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacja front.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	312815   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia Elewacja front.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	312816   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia Przyzimie-wymiary.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	312817   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	więźba.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	312818  


  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    Hmm.. dziwnie te jpg-i wyglądają :/

    Mam nadzieję, że coś widać...

    Dodam jeszcze, że kominek wymyśliłem w centralnej części salonu pomiędzy oknami tarasowymi, ale z kominem wymurowany na zewnątrz. Na początku chciałem zrobić dwa przewody kominowe i ten drugi wykorzystywać do grila na zewnątrz, ale wiecie... koszty koszty koszty...

    Jeśli macie pytanie o ten zakątek w łazience to wymyśliłem go tak głęboki, żeby przed pralką zmieścił się kosz na bieliznę a wszystko dało się po prostu zamknąć dla oczu.
    Ostatnio edytowane przez Viniu ; 12-04-2015 o 20:39 Powód: Uzupełnienie

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    ... no i nasz własny kawałek na ziemi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0927.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	312826  

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Znowu łazienka bez kibelka wg mnie błąd. Na fotce córka i w założeniu jedna łazienka ? Znowu błąd. Brak wentylacji w WC i łazience i kuchni. Komin na zewnątrz musi byc ocieplony i wyższy za niski masz. Ogólnie to wygląda na mało okien, jadalnia ciemna. Układ WC i łazienki co najmniej dziwny. Jeżeli chodzi o ściany nośne to bym to zupełnie inaczej robił. Zrezygnowałbym z tych 2 wewnętrznych i zrobił jedną w poprzek tą między spiżarka i pokojem i dalej w lewo. Oprzesz na tym dźwigary.
    Przytuliłbym te Wc-ty do którejś nawy i olałbym symetrię chcesz budować tanio to wykorzystuj każdy metr z pożytkiem a nie marnujesz metry i kasę na symetryczne korytarze. Co to za pom. po lewej od wiatrołapu?
    Ogólnie koncepcja mi się nie podoba.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Działka 20m, dom 13x13, zmieścisz się na działce? U mnie wymagana odległość od granicy działki ściany z oknem to 4m, bez okna 3m. U Ciebie wychodzi 13+2x4=21m. No chyba, że jakieś inne odległości podano w planie lokalnym / warunkach zabudowy.

    Jak dla mnie za dużo miejsca zajmują korytarze, a każdy metr kosztuje...
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 12-04-2015 o 22:55

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    Tego się obawiałem, że mój wymarzony wyśniony dom zostanie lekko przeczołgany Ale przyznaję - każda uwaga jest bardzo pouczająca

    jajmar zawsze wydawało mi się, że dwie łazienki to rozrzutność, ale muszę nad tym pomyśleć. Oczywiście komin na zewnątrz byłby ocieplony i obłożony płytką ala piaskowiec elewacyjną. Co do wysokości komina, to tylko szkice więc do przerobienia. Co do ścian wewnetrznych nośnych zastanawiam się co mi da jedna w poprzek. Obecnie rozpiętość tych dwóch ścian wewnętrznych to 6m i chciałem na nich oprzeć płatwie pośrednie (słusznego przekroju, żeby przeniosły obciążenia z dość długich krokwi i kleszczy). A pomieszczenie na lewo od wiatrołapu to taka minipracownia (aby tylko zmieścić komputer drukarki skanery z biurkiem i trochę segregatorów). No i tez mnie męcza te metry na korytarze. No cóż... do przemyślenia jeszcze Acha, no i jeśli chodzi o wentylacje kuchni i łazienki chciałem rozwiązać ocieplonymi rurami takimi jak do went. mech. z odprowadzeniem skroplin do kanalizacji. Powinno się udać.. tak myślę... A ilość okien wydawała mi się wystarczająca: salon (35mkw) dwa tarasowe 200x230, kuchnia (11,5mkw) 2szt po 120x150, pokoje i sypialnia (11,5mkw. każde) to typówki 150x150cm, kotłownia i minigabinet po 100x150cm. Okien wychodzi mi nawet więcej niż w poprzedniej wersji projektu...

    Antymateria wszystko się zgadza, Twoje wyliczenia też. Tylko mam warunki zabudowy zezwalające na zbliżenie się "lewą" stroną bez okien do granicy działki na 1,5m. Na tej podstawie nie muszę występować do ministra infrastruktury na odstępstwo od warunków technicznych. i tym sposobem z prawej strony, tam gdzie jest drugie okno od kuchni zostaje mi 4,5m, więc ok.

    Kurcze... muszę jednak jeszcze przemyśleć wszystko na chłodno

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony