dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    te sterowniki to chyba można kupić tańsze?
    kable przy odrobinie szczęścia to wytrzymają 100 lat a pompa jednak co ileś lat pada i bierze prąd, musisz mieć naczynie przeponowe które też wymaga interwencji
    to że przy wodnym można dać inne źródło albo wstawić bufor to sa jedyne zalety wodnej, fakt że istotne ale więcej nie dostrzegam.

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Prąd to komfort i wygoda.
    A to oznacza precyzyjną regulacje temperatury oddzielnie dla każdego pomieszczenia.
    Podłogówka wodna, tutaj przegrywa.
    Prąd to nie jest rozwiązanie najtańsze tylko najwygodniejsze.
    Za wygodę trzeba zapłacić trochę więcej.
    Co w tym "niemądrego"?
    W taryfie G11 i przy kablach w kleju pod kaflami,można se pykać kablami w razie potrzeby.
    W taryfie G12 ładujemy akumulator a nie pykamy se,czy akumulator w określonych godzinach będzie ładowany kablami czy wodną podłogówką napędzaną grzałką nie ma różnicy,akumulator ma być naładowany na czas droższej taryfy i tyle.
    Jak mówiłem,nie znam kablarza,nawet na forum,który posiada taryfę G11.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Widać jakiś urban legend szaleje o taniości kabli w stosunku do podłogówki, podobnie jak o taniości kalafiorów w stosunku do podłogówki. Czyli tutaj w zasadzie odchodzi tylko koszt zakupu urządzenia grzewczego -- tj. grzałka do wody jest sporo tańsza niż np. PC. Ja i tak jestem zdecydowany na wodę w podłodze + PC -- więc tematu kabli nie będę zgłębiać. Może komuś się jednak zachce i sprawdzi czy "wyklęty" Arturo nie ściemnia.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Widać jakiś urban legend szaleje o taniości kabli w stosunku do podłogówki, podobnie jak o taniości kalafiorów w stosunku do podłogówki. Czyli tutaj w zasadzie odchodzi tylko koszt zakupu urządzenia grzewczego -- tj. grzałka do wody jest sporo tańsza niż np. PC. Ja i tak jestem zdecydowany na wodę w podłodze + PC -- więc tematu kabli nie będę zgłębiać. Może komuś się jednak zachce i sprawdzi czy "wyklęty" Arturo nie ściemnia.
    Ależ proszę
    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Pierwsza oferta to 140 zł za metr kwadratowy z kablami, sterownikami i montażem.
    Kable DEVI, sterownik Simens czujkami pogodowymi.
    W przypadku poniżej nie jest zawart montaż,bo Lobo sobie sam montował:
    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Ja za 152m2 podłogówki 12kW w kablach 9x devi 550 zapłaciłem 8900 2 lata temu.
    Tutaj podobnie,bez montażu:
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    odnośnie aktualnych kosztów wykonania instalacji ...

    u mnie wycena kabli na cały dom 150 m2 użytkowej

    Nazwa produktu Numer katalogowy Ilość Cena (szt.) Suma
    Kabel grzejny DEVIflex™ DTIP-10 - DEVI 200 M - 140F0118 - 2 - 1 491,85 zł 2 983,70 zł
    Kabel grzejny DEVIflex™ DTIP-18 - DEVI 52 M - 140F0128 - 1 - 531,50 zł 531,50 zł
    Kabel grzejny DEVIflex™ DTIP-18 - DEVI 44 M - 140F0127 - 1 - 471,70 zł 471,70 zł
    Kabel grzejny DEVIflex™ DTIP-10 - DEVI 100 M - 140F0113 - 1 - 836,10 zł 836,10 zł
    Kabel grzejny DEVIflex™ DTIP-18 - DEVI 22 M - 140F0123 - 1 - 351,00 zł 351,00 zł
    Kabel grzejny DEVIflex™ DTIP-10 - DEVI 70 M - 140F0110 - 1 - 625,95 zł 625,95 zł
    Kabel grzejny DEVIflex™ DTIP-10 - DEVI 40 M - 140F0107 - 1 - 447,40 zł 447,40 zł
    Kabel grzejny DEVIflex™ DTIP-10 - DEVI 60 M - 140F0109 - 2 - 607,05 zł 1 214,10 zł
    Kabel grzejny DEVIflex™ DTIP-18 - DEVI 59 M - 140F0129 - 1 - 618,10 zł 618,10 zł
    Termostat DEVIreg™ 550 - DEVI - 140F1060 - 11 - 467,50 zł 5 142,50 zł lub Lars Auraton 3000 ok 2500 taniej lub "bezfirmówki" 130-180 za szt
    Koszty wysyłki
    Przy przedpłacie 0,00 zł
    Za pobraniem 0,00 zł
    Rabat 0,00%
    Razem 13 222,05 zł
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 17-04-2015 o 10:35

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wivaldi ostatnio dostał wycenę na swoje kable chyba na 140zł/m2 czyli znacznie drożej niż wodna podłogówka nawet biorąc pod uwagę najwyższe wyceny.
    Owszem,jak się rozłoży samemu to może wyjść taniej,chociaż też nie znacznie ale tak samo będzie przy wodnej podłogówce.
    U mnie przy kablach potrzebowałem aż 8 sterowników a same sterowniki to koszt ok.3-4tys.zl a gdzie kable ?
    Arturo72 - znasz prawo Pascala ? Jak się nie znasz to się nie wpie.....
    Wziąłem także ofertę na wodną podłogówkę, z robocizną gdyż jestem "mało techniczny". Wodna podłogówka bez źródła ciepła to koszt 18 tysięcy z 8% VAT. Kospel mnie nie interesuje. Jak mam grzać prądem to grzeję bezpośrednio.
    Co do sterowników - wykazujesz się totalną ignorancja gdyż bardzo dobry sterownik TC 910 kosztuje 150 zł czyli za 8 szt. - 1200 zł
    wiec nie opowiadaj ludziom jakie to kable ze sterowaniem są drogie inwestycyjnie. Moje kable z zaawansowanym sterowaniem "Fuzzy Logic" wyceniono ostatecznie z montażem na kwotę identyczną co SAMA WODNA PODŁOGÓWKA - bez źródła ciepła
    Ostatnio edytowane przez Wivaldi ; 17-04-2015 o 10:51 Powód: Głupoty pisane przez Arturo72

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Moje kable z zaawansowanym sterowaniem "Fuzzy Logic" wyceniono ostatecznie z montażem na kwotę identyczną co SAMA WODNA PODŁOGÓWKA - bez źródła ciepła
    Dlatego prostuje mity o "taniości" kabli bo tanie one na pewno nie są a są za to bardzo ryzykowną inwestycją na lata a nie na rok i nawet niech wyjdą nie znacznie taniej to niech inwestorzy mają skale porównań co i za ile.

    Nie wspominając,że kablarze decydują się potem na samą pompę ciepła do cwu bo rachunki za c.o+cwu są "znaczne" czyli nie jako na dodatkową inwestycję i to nie małą.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 17-04-2015 o 10:59

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Wziąłem także ofertę na wodną podłogówkę, z robocizną gdyż jestem "mało techniczny". Wodna podłogówka bez źródła ciepła to koszt 18 tysięcy z 8% VAT.
    Możesz na przyszłość pisać o koszcie dla m2? Będzie trochę łatwiej ogarnąć ceny, dzięki.

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Co do sterowników - wykazujesz się totalną ignorancja gdyż bardzo dobry sterownik TC 910 kosztuje 150 zł czyli za 8 szt. - 1200 zł
    Pisał o "lepszych" w takich wysokich cenach. W wycenie R&K jest jednak napisane, że można też kupić "dobre" za połowę ceny, a "noname" jeszcze taniej. Także nerwy nie są uzasadnione.

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    wiec nie opowiadaj ludziom jakie to kable ze sterowaniem są drogie inwestycyjnie.
    Drogie nie są, ale też nie są tak tanie jakby się to laikowi (np. mnie) wydawało na pierwszy rzut oka.

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Moje kable z zaawansowanym sterowaniem "Fuzzy Logic" wyceniono ostatecznie z montażem na kwotę identyczną co SAMA WODNA PODŁOGÓWKA - bez źródła ciepła
    Zatem "tylko" 3 tys. różnicy (gdy uwzględnić kocioł przepływowy na prąd -- o mocy 15 kW). Do tego kotła jeszcze coś więcej potrzeba czy wszystko było już w koszcie "wodnej podłogówki"?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #28
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Przy powierzchni 156 m2 użytkowej zdecydowałem się na grzanie kablami grzejnymi. Zrób OZC i będzie wiadomo ile ciepła potrzebujesz. Ja potrzebuje 33 kW/m2/rok, czyli za ogrzewanie zapłacę jakieś 1200 do 1500 zł.
    Rocznie.
    Ta wiara w " teoretyczne wyliczenia" sięga już niemal fanatyzmu.
    Ostatnie zdanie jest najlepsze.Zapłacę.Najpierw zbuduj i zamieszkaj.Potem napisz ile zapłaciłeś.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ta wiara w " teoretyczne wyliczenia" sięga już niemal fanatyzmu.
    Ostatnie zdanie jest najlepsze.Zapłacę.Najpierw zbuduj i zamieszkaj.Potem napisz ile zapłaciłeś.
    Jasna sprawa. Konstruktorzy też siedzą i bez sensu liczą obciążenia -- w końcu czy wytrzyma czy nie to się okaże dopiero po wybudowaniu! Bosz.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Arturo72 - znasz prawo Pascala ? Jak się nie znasz to się nie wpie.....
    Wziąłem także ofertę na wodną podłogówkę, z robocizną gdyż jestem "mało techniczny". Wodna podłogówka bez źródła ciepła to koszt 18 tysięcy z 8% VAT. Kospel mnie nie interesuje. Jak mam grzać prądem to grzeję bezpośrednio.
    Co do sterowników - wykazujesz się totalną ignorancja gdyż bardzo dobry sterownik TC 910 kosztuje 150 zł czyli za 8 szt. - 1200 zł
    wiec nie opowiadaj ludziom jakie to kable ze sterowaniem są drogie inwestycyjnie. Moje kable z zaawansowanym sterowaniem "Fuzzy Logic" wyceniono ostatecznie z montażem na kwotę identyczną co SAMA WODNA PODŁOGÓWKA - bez źródła ciepła
    Waldek, porównujmy tu systemy z podobnej półki. Doskonale wiesz, że w pompach ciepła tez można kupić Julę za 5tys. czy meetinga za 3tys. tylko, że raczej nieliczni się na to decydują. To samo z podłogówką, kablami, sterownikami i innymi rzeczami. Są produkty markowe, są tez marketowe, ale i są tez te z dalekiego Wschodu.

    A tak swoją drogą poczytuję czasami wątki kablowe i zastanawiam się dlaczego już co drugi kablarz ma pompę ciepła do CWU i klimatyzację Nie lepiej od razu kupić porządny system
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ta wiara w " teoretyczne wyliczenia" sięga już niemal fanatyzmu.
    Ostatnie zdanie jest najlepsze.Zapłacę.Najpierw zbuduj i zamieszkaj.Potem napisz ile zapłaciłeś.
    Co złego jest w "teoretycznych obliczeniach" skoro sie zgadzają z rzeczywistoscią z błedem max do 15% (na ogół na minus). Tej zimy (lekkiej) akurat wszystkie moje obliczenia które mogłem porównac z zuzyciem rzeczywistym były niedoszacowane, nikt wrózbitą nie jest i zaden audytor nie przewidzi jaka bedzie nadchodząca zima (to wiedzą jedynie najstarsi gorale oraz indianie którzy gromadzą juz 3 rok chrust)

  12. #32

    Domyślnie

    niecentralne w kablach się przydaje. mam wodną podłogówkę i grzałkę, ale w łazience trochę chłodno się robi przy kilkudniowym niegrzaniu domu albo krótkim dogrzewaniu (słońce grzeje inne pomieszczenia). stąd wynika, że nawet przy akumulacyjnym grzaniu w G12, sterowanie niecentralne ma sens.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Waldek, porównujmy tu systemy z podobnej półki. Doskonale wiesz, że w pompach ciepła tez można kupić Julę za 5tys. czy meetinga za 3tys. tylko, że raczej nieliczni się na to decydują. To samo z podłogówką, kablami, sterownikami i innymi rzeczami. Są produkty markowe, są tez marketowe, ale i są tez te z dalekiego Wschodu.
    Oczywiście że tak. Kable DEVI i sterownik Simens to jaka półka ? Jula czy Panasonic ?Nie mam nic przeciwko Juli czy ogólnie PC. Wręcz przeciwnie.
    Jule to nawet widziałem jak pracuje, widziałem szybki "defrost" było OK.
    Ja zdecydowałem się na kable. Być może to będzie zła decyzja, czas pokaże.
    Arturo72 niepotrzebnie się martwi o moje rachunki. Nie palę papierosów. Nawet pół paczki dziennie to blisko 3000 rocznie. Stać mnie na prąd ?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    niecentralne w kablach się przydaje. mam wodną podłogówkę i grzałkę, ale w łazience trochę chłodno się robi przy kilkudniowym niegrzaniu domu albo krótkim dogrzewaniu (słońce grzeje inne pomieszczenia). stąd wynika, że nawet przy akumulacyjnym grzaniu w G12, sterowanie niecentralne ma sens.
    Przy podłogówce wodnej sterowanie niecentralne równiez sie przydaje i dobrze działa. Najlepiej sie sprawuje przy buforze (grzanym dowolnie) oraz kotłe gazowym.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Możesz na przyszłość pisać o koszcie dla m2?
    Także nerwy nie są uzasadnione.
    Nie umiem tak ładnie odpowiadać zdanie po zdaniu.
    120zł/m2 . Oczywiście niepotrzebnie się spinam, już "luzuje poślad"
    Kospel plus jakieś drobiazgi, tak jak mówisz około 3 K. Ogólnie nie chcę wodnej i już.
    Kiedyś w wojsku mówiło się "Kaprycho starego jest niezbadane"

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Nie umiem tak ładnie odpowiadać zdanie po zdaniu.
    Faktycznie, trzeba mieć na to trochę czasu przy tym forum i bawić się z kopiowaniem "quotów" początkowych i dopisywaniem zamykania tych "quotów". Rozumiem, że nie wszystkim się chce.

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Oczywiście niepotrzebnie się spinam, już "luzuje poślad"


    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Ogólnie nie chcę wodnej i już.
    Rozumiem, i pewnie gdybym nie chciał PC do grzania w zimie i chłodzenia w lato, to też pewnie bym się zastanowił nad "drutami".

    Ale wracając do autora wątku -- nadal uważam, że "druty", jak i "rurki" (czy to z piecem przepływowym czy PC) przy takim metrażu to jedyne słuszne wyjście. Matematyka nie kłamie, wbrew temu co "wyznawcy" przewymiarowanych smoków spalinowych wpierają. Rurki z pewnością dają drogę ewolucji -- w stronę ew. zmiany źródła ciepła.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Rurki z pewnością dają drogę ewolucji -- w stronę ew. zmiany źródła ciepła.
    Wygląda więc że ewolucji u mnie nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Wivaldi ; 17-04-2015 o 18:43 Powód: Bo zupa była za słona.

  18. #38
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ta wiara w " teoretyczne wyliczenia" sięga już niemal fanatyzmu.
    Ostatnie zdanie jest najlepsze.Zapłacę.Najpierw zbuduj i zamieszkaj.Potem napisz ile zapłaciłeś.
    To jest coś czego Wy,posiadacze paliw stałych a szczególnie na ekosyf ,nie możecie przyswoić i przyjąć do wiadomości a to jest zwykła fizyka i matematyka,oczywiście z jakimś tam błędem bo nie da się na 100% określić ale nie będzie to duży błąd,jeśli ma się pojęcie o budowie,czego Wam również brakuje.
    Po dwóch latach od wybudowania i przeżyciu dwóch sezonów grzewczych nie przekroczyłbym zużycia 6000kWh na ogrzewanie z wyliczonych 4800kWh jeszcze przed budową a na pewno nie byłoby to ponad 10000kWh jak zakładał projekt gotowy przed adaptacją.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 17-04-2015 o 15:02

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Arturo72 jak mnie pamięć nie myli to Hippka "idzie" kablami w G11....mnie cały czas też korci G11 ......ale na początku czekam (i czekam) na OZC od asolt'a
    Ostatnio edytowane przez Hanss ; 17-04-2015 o 17:19

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    czekam (i czekam) na OZC od asolt'a
    Musisz monitować i monitować, wiem to z autopsji.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony