dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sprzedaż mieszkania a podatek

    Witam mam mieszkanie które dostałem w darowiźnie do 2017 nie mogę go sprzedac bo zapłacę podatek ale mam dobrego znajomego który chce je kupić i wie że nie mogę go sprzedać bez zapłacenia podatku i pójdzie na każdy układ żeby je kupic jak to zrobić żeby było prawnie i nie płacić podatku

  2. #2

    Domyślnie

    Podatek zapłacisz, jeśli mieszkanie sprzedaż z zyskiem.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tiaaaa.
    Tyle, że przy darowiźnie, zyskiem jest cała kwota uzyskana ze sprzedaży darowanego mieszkania - przed upływem 5 lat od darowizny mieszkania.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Od osiągniętego zysku (przy darowiźnie zysk wyniesie 100 % minus ewentualne koszty notarialne) nie zapłaci się podatku jak pieniądze w ciągu 2 lat przeznaczy się na własne potrzeby mieszkaniowe, np budowę domu, wykończenie, remont itp... wydatki muszą być udokumentowane
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #5

    Domyślnie

    Nie zwróciłem uwagi na to, że to darowizna.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly1103 Zobacz post
    Witam mam mieszkanie które dostałem w darowiźnie do 2017 nie mogę go sprzedac bo zapłacę podatek ale mam dobrego znajomego który chce je kupić i wie że nie mogę go sprzedać bez zapłacenia podatku i pójdzie na każdy układ żeby je kupic jak to zrobić żeby było prawnie i nie płacić podatku
    robisz umowę przedwstępną wraz z wpisem do Kw i dodatkowo dajesz koledze pełnomocnictwo do sprzedaży tego mieszkania po 2017 r. - kolega po 2017 pójdzie do notariusza i dokona sprzedaży samemu sobie

    Kilka uwag
    - Na umowie przedwstępnej wpisujecie określoną kwotę ( uwaga nie może być całość).
    - pełnomocnictwo musi wskazywać że kolega może sprzedać sobie to dopiero po 2017 ( by nie poszedł wcześniej)
    - reszta kasy może pójść później i dasz pokwitowanie

    Ponieważ nie idzie o małe pieniądze radzę pójść do prawnika zapłacisz 200-500 zł a będziesz spokojny

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za dobre rady teraz wiem co mam robić

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony