dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sircula

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    12

    Domyślnie Czy obwody zaliczamy do punktów ?

    Witam
    Dziś zliczaliśmy punkty w domku do wyceny. Zrobione ok. Nie można się przyczepić. Wyszło więcej niż zakładałem, ale tu dodałem tam dodałem . Wiadomo lepiej mieć kilka więcej niż biegać z przedłużaczem. Zaskoczony zostałem dopiero jak na końcu podeszliśmy do skrzynki i elektryk pokazał mi opisane obwody - 33 sztuki i dodał do liczby ogólnej punktów. Czy te obwody się zlicza także do punktów? Nigdzie o tym nie piszą? Czy to normalna praktyka?
    Z góry dzieęki.
    Ostatnio edytowane przez sircula ; 13-04-2015 o 23:09

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Liczenie instalacji w punktach to nienormalna praktyka, więc na Twoje pytanie nie ma dobrej odpowiedzi.
    Może tak: punkt , to jest to co sobie z elektrykiem ustalicie. Więc jeżeli ustalicie, że wpięcie kabelka do rozdzielni jest punktem, to tak będzie - 33 punkty.
    A pozostałe punkty (bez tych 33) to co oznaczają? I po ile złociszy za punkt?
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  3. #3

    Domyślnie

    Nieumiejętność przeprowadzenia kalkulacji i sporządzenia kosztorysu rodzi takie sytuacje.
    Co na to KNNR 5?

    KNNR 5 0407-01 Wyłącznik nadprądowy 1-biegunowy w rozdzielnicach obmiar = 1szt. szt.
    robocizna 0.18r-g/szt. r-g

    KNNR 5 0407-02 Wyłącznik nadprądowy 2-biegunowy w rozdzielnicach obmiar = 1szt. szt.
    robocizna 0.26r-g/szt. r-g

    KNNR 5 0407-03 Rozłącznik lub wyłącznik przeciwporażeniowy 1 (2)-biegunowy w rozdzielnicach obmiar = 1szt. szt.
    robocizna 0.22r-g/szt. r-g

    KNNR 5 0407-04 Rozłącznik lub wyłącznik przeciwporażeniowy 3 (4)-biegunowy w rozdzielnicach obmiar = 1szt. szt.
    robocizna 0.34r-g/szt. r-g

    KNNR 5 0408-03 Dodatkowe wyposażenie rozdzielnic modułowych - szyna łączeniowa 3-biegunowa obmiar = 1szt. szt.
    robocizna 0.0577r-g/szt. r-g

    Więc teraz przemnóż sobie zanieszczone powyzej czasy przez ilość modułów i stawkę roboczo-godziny.


    A ów "punkt" to nic innego jak "wypust".
    A to ile czasu należy poświęcić na jego wykonanie (w zależności od podłoża) znajdziesz w KSNR 5.
    I ten właśnie katalog znakomicie nadaje się do oszacowania wartości zadania.
    Tak w kwestii robocizny jak i materiałów.
    Ostatnio edytowane przez kkas12 ; 14-04-2015 o 11:18
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony