dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar gosiapogo
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    6

    Red face Aranżacja mieszkania - pomocy :)

    Witam Was,

    od kilku dnia stałam się właścicielką mieszkania o powierzchni 44m2 (rynek pierwotny). Zastanawiamy sie z mężem jak urządzić pokój dzienny z aneksem o powierzchni 21 m2. Jest on dość nieustawny. W załączeniu przesułam rzut. Problematyczne staje się umieszczenie sofy bądz narożnika oraz telewizora. Dodatkowo chciałabym ustawić niewielki stół z 4 krzesłami.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	313495

    Mogę liczyć na Wasze wsparcie bądz sugestie ? z góry Wam serdecznie dziekuję

  2. #2

    Domyślnie

    Nie potrzebnie zakładasz oddzielne wątki,wrzuć rzut całego mieszkania.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar gosiapogo
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Nie potrzebnie zakładasz oddzielne wątki,wrzuć rzut całego mieszkania.
    Witaj kinka , jestem tu mam nowa i nie do końca rozgryzłam jak to funkcjonuje dzięki za wskazówkę. Poniżej rzut całego mieszkania... dzięki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie.JPG
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	313564

  4. #4

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar gosiapogo
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki kinka zapomysł. Szczerze mówiąc też o tym myśleliśmy,jednak nie przemawia do mnie aneks kuchenny tak otwarty na przestrzeń dzienną. Chciałabym,żeby choć częściowo była ona oddzielona od reszty pokoju. Myslałam o blacie, który zamknie kuchnie do tego dwa stołeczki z możlwiością wsunięcia. Tylko czy pozostała przestrzeń pozwoli mi na wąską szafkę i tv (na ścianie) (?)
    Generalnie myslałam o czymś podobnym jak na zdjęciu poniżej, jednak nie wiem czy uda mi się to wszytsko tak upchnąć.

    Twoj pomysł aranżacji przedpokoju całkiem fajny. Bedziemy mieli nad czym myśleć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przech.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	313650

  6. #6

    Domyślnie

    A może w ten sposób?

    http://cadviewer.cadprojekt.com.pl/?request=11160

    Gdyby się nie udało otworzyć wrzucam fotki:


    Ostatnio edytowane przez arek570 ; 19-04-2015 o 09:43

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar gosiapogo
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuje arek570 koncepcja ciekawa, tylko jakośjakoś nie przemawia do mnie kuchnia otwarta na całą przestrzeń dzienną. Myslałam o kuchnia jak na poniższym zdjeciu. Zalezy mi na tym, aby była ona jednka w delikatny sposób oddzielona (wymairy 2,30m przy słupku z lodówką na max 2m). Tylko nie wiem, czy na tej scianie (zostaje ok 1,8m) uda mi sie wcisnać szafke i powiesić tv.... jak myślicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchhom.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	313767

  8. #8

    Domyślnie

    Można tą ściankę z tv postawić do samego sufitu, wysoka zabudowa celowo po lewej aby część robocza była zakryta. Co do twojej koncepcji, ta kuchnia będzie mikroskopijna, na wizce powyżej ma znacznie więcej niż 2m długości. Do tego ten barek, aby usiąść na hokerach trzeba zostawić trochę przestrzeni. 1,8m to wystarczająco na TV, ale tyle nie zostanie. Z resztą uważam, że w twojej wersji bałagan w kuchni będzie bardziej widoczny z kanapy niż w mojej.

    Już pomijając układ, czy to będzie barek czy stół, rozłożyłbym kuchnię na całą tą ścianę, a tv powiesił tak jak narysowałem. W innym wypadku będzie to powciskane na siłę, mało funkcjonalne i wyglądające chyba też mało atrakcyjnie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A gdyby pociągnąć kuchnię w prawo? Wysoka zabudowa ukryje lodówkę, piekarnik itp.

    Załącznik 313793

  10. #10

    Domyślnie

    Ja, przed tym jak kupiłam mieszkanie, specjalnie poszłam na kurs projektowania wnętrz do [MODEROWANO :SPAM:] , aby sobie stylowo, z gustem urządzić mieszkanko. Muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Jestem bardzo zadowolona z odbytego kursu, a i naprawdę podoba mi się jak zaprojektowałam moje wnętrze. Poza tym zdobyłam dzięki kursowi ogromną wiedzę z historii architektury wnętrz, poznałam zasady rządzące kompozycją, barwą, nauczyłam się jak zarządzać projektem, projektowałam na komputerze. Trenerzy to prawdziwi specjaliści w dziedzinie projektowania. Sprawdź sobie ich aktualności, bo prowadzą teraz chyba nowe zapisy na przyszłe kursy. To naprawdę fajna sprawa. Zastanów się nad tym.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 21-04-2015 o 18:06

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał weronka56 Zobacz post
    Ja, przed tym jak kupiłam mieszkanie, specjalnie poszłam na kurs projektowania wnętrz do ... , aby sobie stylowo, z gustem urządzić mieszkanko. Muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Jestem bardzo zadowolona z odbytego kursu, a i naprawdę podoba mi się jak zaprojektowałam moje wnętrze. Poza tym zdobyłam dzięki kursowi ogromną wiedzę z historii architektury wnętrz, poznałam zasady rządzące kompozycją, barwą, nauczyłam się jak zarządzać projektem, projektowałam na komputerze. Trenerzy to prawdziwi specjaliści w dziedzinie projektowania. Sprawdź sobie ich aktualności, bo prowadzą teraz chyba nowe zapisy na przyszłe kursy. To naprawdę fajna sprawa. Zastanów się nad tym.
    To może pochwal się swoim wnętrzem w odpowiednim wątku
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 21-04-2015 o 18:06

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar gosiapogo
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dokładnie też bym je chętnie zobaczyła.
    Arek570, joliska - dziękuje za Wasze sugestię Co do kuchni na całą szerokość nie jestem jednak przekonana bo wydaje mi się ona w tak małym mieszkaniu za duża. Myślę,że chciałabym się zamknąć w wymiarach 2.3 na max. 1,8 - 2m. Góra kuchni będzie zabudowana szafkami wiszącymi, także mam nadzieję że uda mi się pomieścił cały sprzęt i zabudować agd.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar gosiapogo
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    A co proponujecie jeśli chodzi o aranżację sypialni. Jest dość wąska i tak zastanawiam się, czy ustawienie łózka sypialnianego przy oknie (zagłówek przy grzejniku) będzie dobrą opcją. I ROZMIEŚCIĆ komodę na bieliznę, szafki nocne i ewentualnie małe biurko/toaletkę
    Szafa na ubrania odpada, bo mamy mała garderobę.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	314109 ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony