dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro Zobacz post
    No dobra, a co z ew. wykorzystaniem kanału wentylacyjnego do tego celu(doprowadzenie powietrza), przy reku jest on niepotrzebny, robię go tak, bo może kiedyś się przyda,żeby coś nim przepuścić.
    Dobrze kombinujesz.
    Powietrze można doprowadzić do kominka poprzez kanał wentylacyjny tak jak wyżej napisałem dając przykład Niemiec:
    http://www.schiedel.com%2Fde%2Fprodu...solut-xpert%2F
    Tylko że jak już wykorzystasz ten kanał wentylacyjny to w przyszłości raczej już go nie wykorzystasz.
    Musiałbyś postawić komin z 2 kanałami wentylacyjnymi z których wykorzystasz teraz jeden a w przyszłosci może drugi.
    Tylko po co tak kombinować ?
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    Przedstawione przez Pana rozwiązania są rodem z poprzedniej epoki.
    Rura ciągnięta z zewnątrz pod podłogą to siedlisko pleśni i grzybów a czasem nawet gryzoni. Widziałem takie cudo na własne oczy.
    Wkład bez doprowadzenia powietrza po to żeby czerpać go z rozszczelnionych okien ?
    Czyli co ? Pomieszczenie będzie cały czas wychładzane ?
    Panie obudź się Pan bo technologia poszła do przodu a dziś budownictwo idzie w kierunku energooszczędnego i pasywnego.
    I taki pasywny lub energooszczędny dom najlepiej wychładzać ciągnąć mróz do kominka za ścianką z pustaka o grubości 5-6 cm? Panie...

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mb90

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Kod pocztowy
    93-940
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć, odświeżam stary temat, jak się u was sprawdzają kominy Jawar nord? Zastanawiam sie czy taki dolot powietrza w kominie który będzie używany okazjonalnie ma rację bytu? Czy nie będzie ochładzała domu kiedy nie będzie używany? Dolot pod ławą mogę zamknąć przepustnica na wejściu a tego w kominie nie. Jak to się ma do domów energooszczędnych?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony