dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 56
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1115
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja się zastanawiam czy takie zabetonowane dechy można odbić i położyć jako deskowanie na dachy?
    Można. Tak się zazwyczaj robi. Nikt osobnych desek do deskowania nie kupuje.

  2. #242

    Domyślnie

    No się robi, ale i mój kierbud i dekarz przestrzegają przed takim zabiegiem wprost.
    Kłopotem jest impregnacja, którą winno się wykonać...bo wszak nie chcemy, aby nam na poddaszu robaczki wychodziły....

    Kiedyś, kiedyś to do zaprawy dodawali wapna, lali też tym nadproża, wieńce, a nawet stropy.
    Owo wapno - jak mi stare wygi - tłomaczyli () sprawiało, że robaki naszych desek nie lubiły.
    Teraz to już nikt wapna nie lasuje, albo prawie nikt.

    Jak położysz dechy zalane betonem np. towarowym to go już dobrze nie zaimpregnujesz (zdanie dekarza, a mam zaufanie).
    Ergo: by należało zaimpregnować przed użyciem do szalunków.

    I tą drogę Ci polecam. Można rozłożyć na deskowaniu folię budowlaną (znikomy koszt) i na to zbrojenie. Deski nie będą miały styku z betonem i można je będzie spokojnie w weekend ze ślubną, która lubi duże rzeczy , zaimpregnować.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #243

    Domyślnie

    To, że ile osób tyle opinii, to mnie wcale nie dziwi Mój wykonawca, jak i forumowi dekarze twierdzą, że mleczko z betonu dobrze impregnuje. I bądź tu mądry...

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Taki beton sam z siebie nie impregnuje przed robakami? Na obecnym domu 20 lat leżały deski niezaimpregnowane i nic ich nie zjadło (choć były nawet z korą sic!). No, zgniły, bo gont notorycznie przeciekał i to po północnej stronie. W nowym domu deskowanie ma być tylko na daszkach niskich, nad tarasem i garażem. Kopertowy nad pow. mieszkalną ma być tylko z membraną, bez deskowania. Poza tym mówią, że malowanie nic nie daje, sztuka dla sztuki, żeby miało sens to decha musi się w impregnacie dusić 24h...

    Zaczęli już układać belki terivy (co widać nawet jeszcze online). Stempli drewnianych nie udało się zdobyć, pomógł olx, w odległości 10km znalazłem wypożyczalnię, stalowy stempel 3m 0,2 zł/szt./24h. Potrzeba 80-100 szt. na 2 tygodnie, wyjdzie niecałe 300 zł. Stemple drewniane prawie 10 zł/szt. Niby można odsprzedać, ale pewnie 10zł się i tak nie dostanie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #245
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    10zł?????? Matko i córko...

    Płaciłem 250 x 4zł z własnym odbiorem ok 20km. Odsprzedałem 220 x 3zł.

    Zachciało się stolicy to masz

  6. #246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    10zł?????? Matko i córko...
    Płaciłem 250 x 4zł z własnym odbiorem ok 20km. Odsprzedałem 220 x 3zł.
    Zachciało się stolicy to masz
    Się nie zachciało, tylko się urodziło. W swoim składzie brałem po 10 zł brutto, ale dzwoniłem po okolicznych "tartakach" i innych składach to liczyli 10 zł netto. Pomijając naturalnie, że nie mieli akurat.

    Kurdesz! Przepusty przez strop pod WM muszę opanować!
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #247

    Domyślnie

    Musisz, bo inaczej będziesz potem kuł

  8. #248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    No właśnie i jeszcze przepusty w wieńcu muszę zostawić na odprowadzenie skroplin z klimy a i jeszcze mam taki ambitny plan na coś komfortowego w dachu nad tarasem. Czy się zrealizuje to już inna kwestia.

    Projekt WM wygląda tak:



    Przepust w jadalni chcę przesunąć nad stół, centralnie -- zaprojektowany był pod nad oknem tarasowym. Chcę dodać (albo przesunąć) jeden przepust aby był wywiew centralnie nad płytą grzewczą w kuchni. I przepusty w wieńcu zaznaczone na zielono z PE 40. Jak takie przepusty robić, rurę kanalizacyjną wetknąć zamiast bloczka i podszalować?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #249

    Domyślnie

    Czerpnia będzie pionowo przez dach? Czytałem, że lepiej tak zrobić wyrzutnię, bo jak jest na ścianie, to potrafią się robić zacieki na elewacji.

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Czerpnia będzie pionowo przez dach? Czytałem, że lepiej tak zrobić wyrzutnię, bo jak jest na ścianie, to potrafią się robić zacieki na elewacji.
    Czerpnię chciałem zrobić na północnej ścianie piętra. Wyrzut z podbitki daszku przy "kotłowni".
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #251

    Domyślnie

    Ok, nie było tego widać na rysunku

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Wynalazłem na OLX ofertę najmu stalowych podpór, zadzwoniłem, jest, min. 80 szt. czyli tyle ile akurat trzeba. Za fajną cenę, bo 20 gr/szt./doba, czyli niecałe 300 zł na 2 tygodnie. Dzwonię do majstra żeby dał znać kiedy woli podjechać po graty, czy dziś o 18 czy o 7 jutro. Niestety majster zastawił sobie pustakami i belkami wyjazd przyczepy, więc na decyzję trzeba było czekać czy zdążą przełożyć duperele aby przyczepa wyjechała. O 14 dostaję sygnał, że majster podjedzie o 7 jutro rano. Dzwonię do gościa od stempli, a ten zaskoczony że dzwonię, bo godzinę po moim telefonie u jego ojca zawiadującego stemplami zjawił się gość, zaklepał, zapłacił i zabrał część stempli. Jak się okazało był przekonany, że to byłem właśnie ja. No, nie ja. Więc nadal nie mam stempli… Tak czy siak kładzie się teriva.

    20.06.2017 Układa się teriva (#foto)
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Z przepustami to zawsze możesz później wynająć wiertnicę z koronkami do betonu i wyciąć tam gdzie będziesz chciał (dziura pilotowa od dołu, żeby czasem nie ciachnąć belki ) ja zrobiłem na szybko, bo nie było czasu na planowanie i dałem skrzynki kwadratowe zamiast rury kanalizacyjnej. BŁĄD. Ciężkie toto do usunięcia

  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Miałem w planie dawać rury kanalizacyjne jako przepusty. Myślałem ująć pustak, pod spód deski na to rurę, podeprzeć całość stemplem, zalać. Rurę potem wyciągać? Nie może sobie zostać? Chcę zrobić te przepusty tak jak naszkicowałem -- jak będzie konieczność, to się wywierci dziurę a istniejące zasklepi.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Rura o długości dokładnie takiej, jak grubość stropu, dobrze umocować do szalunku i wsypać do środka piasek.
    Tanio, łatwo, bez szkody dla zbrojenia. A jak ktoś ma poddasze bez ścianki kolankowej, to potem patrzy z politowaniem, jak od dołu męczy się hydraulik, który nie chciał, żeby mu w stropie przygotować przepust, bo sobie wywierci. A tu z góry nie ma podejścia, bo za nisko

  16. #256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Położyli już wszystkie pustaki na strop, ciemno się zrobiło. Ze względu na wywalony poprzednio słup w salonie a stojący przy schodach, nie zrobią teraz schodów, tylko dopiero przy wieńcu na piętrze. Ble. Dzisiaj na budowie rozważałem te przepusty i chyba po prostu pozaznaczam tylko od góry miejsca w których mają być dziury aby później otwornicą nie trafić w belkę. W takim wypadku będzie wiadomo gdzie, zrobi się konkretne otwory i nie będzie zbytnich kombinacji. Ujmowanie pustaka i lanie w tym miejscu klocka z betonu jakoś mentalnie mnie razi.

    Po raz kolejny majster oświecił mnie, że mam zaprojektowany schron przeciwbombowy. Nad piętrem też są 3 potężne podciągi nie wiadomo po jaką cholerę... kierbud poszedł do projektanta tego ustrojstwa po zeznania i jutro ma dać znać czy można z tego zrezygnować. Jutro kończą szalować wieniec parteru, domontują podciągi w garażu, podciągi do daszku nad tarasem i w piątek będzie lanie.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 22-06-2017 o 00:48
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    22.06.2017 Pustaki stropu ułożone (#foto)

    Jutro zalewanie. Niestety ma padać.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #258

    Domyślnie

    Dlaczego w ogóle na terive się zdecydowałeś?

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ta płyta balkonowa nad wykuszem to ma być niżej, niż reszta? Jakim cudem chcą to wykonać zalewając w jednym szalunku?

    Powtarzasz o tym schronie, ale to nie jest tak, że przewymiarowania nie da się zaprzepaścić. Zostanie wieniec przy tym balkonie bez otuliny, i może być problem z wytrzymałością.
    I kup/wypożycz im wibrator i łatę wibracyjną z dzień przed laniem, i niech zapoznają się z takim ezgzotycznym dla nich sprzętem.

    Sprawdź dokładnie projektem, jak mają być łączone przecięcia zbrojenia. Bo na moje amatorskie oko to jakoś skromnie wygląda. Jakbym miał coś takiego (że zbrojenie nie dochodzi do prętów zewnętrznych i nie łączy się z nim wygięciem czy L) w projekcie, to trzy razy bym pytał kierbuda i dwa razy konstruktora (najlepiej mailowo, żeby mieć ślad) czy oby to nie błąd:



    Przy stropie już nie ma miejsca na niedociągnięcia.

    We szkołach podobno uczą tak:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtf.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	391681   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtf.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	391682   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z11063968Q,Sposoby-na-polaczenie-zbrojenia-law-w-naroznikach-.jpg
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	391683  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-06-2017 o 23:48

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Dlaczego w ogóle na terive się zdecydowałeś?
    Taki był w projekcie. Robi się go szybko i w sumie taniej niż monolit. Swego czasu odezwał się Granord i proponował strop sprężony zamiast terivy. Były rozmowy, wyliczenia, wychodziło że jest znacznie niższy od monolitu i terivy, niby było też taniej, ale ostatecznie temat przepadł.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ta płyta balkonowa nad wykuszem to ma być niżej, niż reszta? Jakim cudem chcą to wykonać zalewając w jednym szalunku?
    Tak, ma być niżej, ponieważ będzie tam pełna grubość ocieplenia (20cm) pod szlichtą balkonu i będzie zachowana ciągłość izolacji z elewacją. Nie dalej jak wczoraj rozważałem izolację przeciwwilgociową tego elementu. Płytę chcą lać z jednego rzutu, tam oczywiście jeszcze będzie uzupełnione deskowanie. Do popołudnia jeszcze mają trochę roboty, także to co widać z wczorajszych zdjęć to jeszcze nie jest efekt końcowy. Nie wiem nawet czy uda się to zalać dzisiaj, bo ma padać cały dzień a i roboty jeszcze mają kupę (m.in. z podciągami nad dachem tarasowym -- dzisiaj z rana znowu musieli dobrać desek, bo zabrakło).

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powtarzasz o tym schronie, ale to nie jest tak, że przewymiarowania nie da się zaprzepaścić. Zostanie wieniec przy tym balkonie bez otuliny, i może być problem z wytrzymałością. (...) Sprawdź dokładnie projektem, jak mają być łączone przecięcia zbrojenia.
    Jak już wyżej napisałem, będą tam jeszcze uzupełniać w paru miejscach i zakotwiczenia dokręcać -- wczoraj nie wszystko zdążyli zrobić. Na zdjęciach widać, że brakuje m.in. podciągu nad garażem. Dzięki za czujność.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I kup/wypożycz im wibrator i łatę wibracyjną z dzień przed laniem, i niech zapoznają się z takim ezgzotycznym dla nich sprzętem.
    Będą wibrować, nawet majster dzisiaj z rana mówił, że podjadą wypożyczyć do pobliskiego składu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 13 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony