dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Garaż w bryle domu, ale na osobnej płycie fundamentowej

    Witam,
    problem z nieogrzewanymi (albo tylko trochę ogrzewanymi) garażami, które są w bryle domu jest na ogół taki, że ciepło z budynku ucieka do garażu po płycie fundamentowej. Z kolei nie robi się garażu na oddzielnej płycie, bo ściany zewnętrzne garażu są przeważnie też ścianami domu i mogłoby się coś rozjechać.
    A co gdyby połączyć płyty garażu i reszty domu za pomocą łączników balkonowych halfen?
    http://www.halfen.pl/t/91_7062.html

    Dzięki temu płyty miałyby "wspólne" zbrojenie, ale były by od siebie odizolowane termicznie (tylko w jakimś stopniu oczywiście).
    Skoro łącznik potrafi utrzymać zbrojony, betonowy balkon w powietrzu, to nie powinno być problemu z płytami, które i tak opierają się całą powierzchnią na podłożu.

    Co tym myślicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt się nie pokusi o komentarz, opinię albo chociaż "zjechanie" pomysłu od góry do dołu?

  3. #3

    Domyślnie

    Rozmawiałem dzisiaj z gościem, który takie rzeczy robi przez dłuższy czas. Właśnie na stole był strop z czymś takim, przygotowane pod balkon tzw. filigrany. Robi się tu różne rzeczy. Gość się mocno zdziwił i powiedział, żeby po prostu nie kłaść styroduru pod płytą. Kolega z pracy tak powiedział, ale tutaj są zupełnie inne warunki klimatyczne, -10 stopni trafia się zimą przez tydzień, a zazwyczaj jest cieplej, -1 do -5.
    Rozmawiałem w kim innym i raz widział, że pod ścianą był 1 cm styrodur zamiast papy. Nie wiem, jak wygląda takie rozwiązanie w obliczeniach.


    Może poszukaj po stronach w zastosowaniach? My robimy z różnych łączników, teraz było z firmy Schoeck (strona schoeck.de), a ten łącznik nazywa się iso-korb, czyli koszyk izolowany po naszemu. Dla zainteresowanych: izolacja jest z EPS.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Rozmawiałem dzisiaj z gościem, który takie rzeczy robi przez dłuższy czas. Właśnie na stole był strop z czymś takim, przygotowane pod balkon tzw. filigrany. Robi się tu różne rzeczy. Gość się mocno zdziwił i powiedział, żeby po prostu nie kłaść styroduru pod płytą.
    Myślałem o zastosowaniu tego w połączeniu ze szkłem piankowym jako izolacją termiczną zamiast XPSa. Powinno to być stabilniejsze rozwiązanie, no i teoretycznie nie ulega degradacji z czasem, więc budynek stałby cały czas na tej samej jakości podłożu (chyba, że pogorszyło by się coś pod szkłem).

    Dodatkowo w przypadku murowania z Ytonga można by dozbroić mur zewnętrzny (nad łączeniem płyt) w podobny sposób jak się go dozbraja pod oknami.

    Dzięki za link do kolejnej firmy od łączników balkonowych

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam dwie plyty garazu i domu, polaczone a jednoczesnie termicznie oddyletowane.
    Cytujac wykonawce - nie widze specjalnych problemow
    Jutro wstawie rysunki przedstawiajace mozliwe polaczenia


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    Ja mam dwie plyty garazu i domu, polaczone a jednoczesnie termicznie oddyletowane.
    Cytujac wykonawce - nie widze specjalnych problemow
    Jutro wstawie rysunki przedstawiajace mozliwe polaczenia
    Dzięki, chętnie się zapoznam z nimi.

  7. #7

    Domyślnie

    Proszę bardzo.
    Koncepcja pierwsza


    Koncepcja finalna. To jest jedna płyta wchodzi na zakładkę pod drugą płytę.




    Garaż nieogrzewany, odizolowany od reszty budynku.
    Różnica 45 cm pomiędzy poziomami podłoga garażu a podłogi domu wynika z koncepcji tarasu ziemnego wokół domu, nic poza tym


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  8. #8

    Domyślnie

    @Mikolaj5
    dziękuję za rysunki, o zrobieniu płyt na zakładkę nie pomyślałem.

    Co do zastosowania łączników balkonowych, to nie ma to sensu ze względu na ich cenę - dużo mniej wydamy na straty na mostkach cieplnych.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hybridus

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-077
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.

    Do rozwiązania mam podobny problem: dwupoziomowa płyta, obniżony o 40cm garaż, jedna bryła. Jedyna różnica polega na tym, że w garażu chcę mieć ciepło - warsztat musi być co by można odrobinę podłubać. Również zimą

    Jedyna kwestia, co do której nie mam pewności to grubość podsypki pod garażem i częścią mieszkalną: czy zaczyna się ona na tym samym poziomie pod obiema płytami czy, tak jak płyta, ma jakiś uskok. Innymi słowy: czy warstwa podsypki pod częścią mieszkalną jest grubsza o różnicę w poziomie położenia płyt?

    Z góry dzięki za odpowiedź

    Pzdr
    Michał

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie poziom podsypki byl ten sam. Chyba nie moze byc inaczej ...


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  11. #11

    Domyślnie

    do wszystkich amatorow podobnego rozwiazania , http://www.halfen.com/pl/2084/produk.../wprowadzenie/ . Balkony wykonane z tych halfenow , przy pruszajacej sie windzie drgaja( wyczuwalne jak sie ustawi teodolit ) i ulegaja wygieciu !!!!!! Na szerokim 1.5m balkonie nawet 4mm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony