dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    No dokladnie o takim automacie mowimy. Zostawie wobec tego goscia w spokoju...
    A klimat w kanalizie malo mnie obchodzi , poki nie bedzie sie mieszal z domowym ...

    Pozdro
    Jay
    No to jestesmy.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Jeśli zawór napowitrzający to taki, który tylko podczas działania podciśnienia się otwiera (czyli zwykle jest zamknięty) to sądze że jest OK.
    Widzę, że jednak zrozumiałeś, co to jest zawór napowietrzający, jak działa (widać na rysunku) i dlaczego musi być zamontowany w pomieszczeniu z temperaturą powyżej 0 stopni...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #23

    Domyślnie

    Aha...i pewnie temperatura dodatnia jest mu potrzebna po to, aby skrpalająca się na nim para wodno podczas zamarzania nie unieruchomiła/zablokowała tego cudaka....???
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #24

    Domyślnie

    Mam taki zawór w kuchni. Jest OK, zdaje egzamin. W pionie ,,kiblowym, 110 mam podwójny. Też dobrze. Natomiast w trzecim mam wyprowadzoną wywiewkę Niestety przu niekorzystnym kierunku wiatru wentylacja mechaniczna potrafi zaciągnąc zapaszek do wnętrza. W związku z tym będę przerabiał ten ostatni pion na napowietrznik.
    Uważam że patent jest świetny i sprawdza się w praktyce.
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  5. #25

    Domyślnie

    Dokładniej niż ZBYCH opisał, to już się nie da , a mimo to niektórzy jeszcze nie rozumieją

    P.S. SENSER ale z Ciebie dyletant

    AREK

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkadiusz Godlewski
    SENSER ale z Ciebie dyletant

    AREK
    Jasne, w tym miejscu to po prostu bez tego komentarza ten wątek by upadł!!
    Dziękuje ci za jakże na wskroś przenikającą przenikliwość!!
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Juras - bylem u ciebie ostatnio i jakos nic nie poczulem - w ktorym kacie ten odorek?
    Faktycznie - ten kto wymyslil napowierznik Nobla powinien dostac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #28

    Domyślnie

    Nie poczułeś bo po pierwsze to pogoda bezwietrzna jest, a poza tym wentylację wyłączyłem bo bez GWC troszkę mi za ciepło było.
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  9. #29

    Domyślnie

    ile kosztuje taki zawór napowietrzający?
    pozory mylą

  10. #30

    Domyślnie

    Pojedynczy na fi 50 ok 10-15 zł
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  11. #31

    Domyślnie

    Przy takiej cenie to ja chrzanie to całe kombinowanie z przejsciem przez dach w kominie, czy obok komina.
    pozory mylą

  12. #32

    Domyślnie

    Tylko czy ten patent można zastosować zamiast wywyiewki w obu pionach, czy tylko w jednym?
    pozory mylą

  13. #33

    Domyślnie

    Zrobiłem tak: jeden pion trochę pogięty ale w sumie jedna rura zbiorcza fi 110 i do tego przyłącza fi 110 i 50. Na końcu pionu redukcja do fi 50 a na jej końcu zawór zapowietrzający, usytuowany w przestrzeni nad ociepleniem ale pod deskowaniem dachu. W moim rozumowaniu tan zawór ma dopuszczać, wyssane przez przepływ tłokowy cieczy, powietrze. Czytajac ten wątek nabrałem pewnych podejżeń czy to wystarczy przy systemie oczyszczalni biologicznej. Przecież gazy gnilne muszą gdzieś ujść z zawór jest otwarty tylko do środka. Czy muszę to przerobić i wyprowadzić otwartą rurę nad dach?
    ppp.j

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli są dwa piony w domu to przynajmniej jeden z nich (ten na końcu głównego leżaka kanalziacyjnego) musi być wyprowadzony ponad dach.

  15. #35

    Domyślnie

    falkon napisał

    Jeżeli są dwa piony w domu to przynajmniej jeden z nich (ten na końcu głównego leżaka kanalziacyjnego) musi być wyprowadzony ponad dach.
    Czy mam rozumieć że jeżeli mam tylko jeden to bezwarunkowo musi on być wyprowadzony ponad dach czy może być pod dachem z zaworem?
    Czy jeżeli osadnik oczyszczalni będzie wyposażony w wywietrznik to też przy jednym pionie zapowietrzanie nad dach?
    Jak prawidłowo robi sie taki wywietrznik nad dachem krytym deskowaniem + papa a w przyszłści blachodachówka?
    ppp.j

  16. #36

    Domyślnie

    Docelowo nad dachem krytym blachodachówką można zrobić chociażby tak:
    Pozdrawiam
    Rav

  17. #37

    Domyślnie

    czytam, czytam i coraz wiekszy metlik mam we łbie - moze z tego powodu ze ze mnie hydraulik taki jak ze swini krowa.
    domek jedorodzinny ma jeden pion kanalizacja miejska odpowietrzenie kanalizy do kanału wentylacyjnego w kominie i to wszystko
    pytanie żeby było dobrze jak wysoko to pociagnąć (na pewno nie da rady ponad komin) czy wystarczy założyc napowietrzacz i wsio wparadkie?
    do z drugiej strony po kie licho to sie nazywa odpowietrzenie kanalizy a zakłada sie na o napowietrzacz
    zieloniutki

  18. #38

    Domyślnie

    pokerzysta a dlaczego nie możesz wyciągnąć wywietrznika ponad dach, jest to najlepsze rozwiązanie, przeczytaj sobie wczesniej post ZBYCZA tam masz jasno napisane co jest co

  19. #39

    Domyślnie

    z radościa bym tak zrobił ale
    hydraulicy zostawili mnie z tym problemem nie mówiąc że cos może byc nie tak - a wcześniej nie miałem zielonego pojęcia o takim temacie
    komin zbyt wysokki nie da rady od góry - brak dojścia
    od dołu trzebaby kuć conajmniej 1m wysoko żeby coś wprowadzić - a wszytsko ładnie otynowane i płytkowane - i dalej a jak to przymocować w kanale żeby nie latało po przewodzie?
    i dylemat muszę coś zrobić ale na takim etapie jak to jest etraz
    please o radę

  20. #40

    Domyślnie

    a masz załozony odpowietrzacz czy też musiałbyś pruć komin i druga sprawa masz szambo czy jesteś podłączony do kanalizacji miejskiej?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony