dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 252 z 252
  1. #241
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Mi powiedzieli ze wtedy trzeba zlozyc wniosek o zmiane przeznaczenia przylacza. Ma byc na dom. Samego przylacza nie zmieniaja tylko zabezpieczenia dadza wieksze.

  2. #242
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    To kumam, ale nie wiem ile standardowo pociągają do ZK. Może się okazać, że za mało mocy tam jest i trzeba ciągnąć drugą, mocniejsza linie ?
    25kW to niemalo.....
    Słyszałem ze standardowo w kazdej ZK jest możliwośc do 50kW, ale to tylko pogłoski. Wiecie jak jest naprawde ?
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  3. #243
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    U mnie przy wniosku na 15kW wkopali 4x120mm2 do przyłącza, ale fakt faktem jest, że obok może powstać kolejne 2 domy więc mają zapas. Obciążalność prądową možna sprawdzić z tabeli googla dla przekrojów kabla

  4. #244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cześć
    Pochwalę się moim sukcesem przyłączenia prądu do budynku gospodarczego BG (czytaj blaszaka). Operator PGE.
    2018.10 - wysłanie do Starostwa zgłoszenia zamiaru budowy BG
    2018.10 - uprawomocnienie się decyzji zamiaru budowy BG
    2018.10 - wysłanie do PGE oryginału zaświadczenia o braku sprzeciwu Starostwa do zamiaru budowy BG
    2018.11 - otrzymanie z PGE umowy o przyłączenie
    2018.11 - wysłanie do PGE podpisanych 2 egz. umów
    2018.12 - info od PGE, rozstrzygnięto przetarg na wykonanie przyłącza.
    2019.05 - realizacja przyłącza
    2019.06 - otrzymanie faktury z PGE za wykonanie przyłącza
    2019.06 - podłączenie rozdzielni w blaszaku wraz z dokumentami i protokołami
    2019.07 - wizyta w siedzibie PGE z dokumentami i otrzymanie zaświadczenie z PGE o poprawności wykonania instalacji
    2019.07 - podpisanie umowy na założenie licznika w taryfie G11
    2019.07 - montaż licznika i mam prąd!!!

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kafarszczak

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    14

    Domyślnie

    WItam. Pomoże ktoś z wypełnienie wniosku do Enea ? Chcę mieć prąd w garażu blaszanym który już jest na działce.

  6. #246
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał kafarszczak Zobacz post
    WItam. Pomoże ktoś z wypełnienie wniosku do Enea ? Chcę mieć prąd w garażu blaszanym który już jest na działce.
    Nic w tym trudnego. We wniosku piszesz, że to dzialka rekreacyjna i zeby ją kosić, grillować na niej potrzebujesz np 6 kW i tyle.
    U mnie przeszło mimo że garaż to była samowola budowlana poprzedniego właściciela.
    Jesteś dla nich nowym klientem więc nie kręcą nosem - kasa jest kasa.
    Powodzenia
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  7. #247

    Domyślnie

    Hej, stary temat ale może ktoś podpowie:
    Mamy złącze ZK na działce. Mamy też pozwolenie na budowę. W tym roku chcemy zrobić tylko stan zero a resztę "się zobaczy". Prąd na stan zero jakoś sobie ogarniemy.

    Teoretycznie mogę już podpisać umowę o prąd budowlany, w praktyce nie wiem czy jak budowa mi się nie rozciągnie to czy nie będę płacił ~100 zł przez rok/dwa za nic.
    Padł pomysł postawienia na szybko kontenera z busa jako garaż na czas budowy i tam dociągnąć prąd w taryfie G11.

    Orientuje się ktoś czy w Tauron coś takiego przejdzie bez zgłaszania "garażu" do starostwa?

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Cytat Napisał kamil2k3
    Najbardziej jednak martwi mnie fakt co jak już się uda podłączyć do tego blaszaka i jak już skończę dom będę chciał przejść na dom wtedy co zrywam umowę z pomieszczenia gospodarczego i nową umowę na dom zakładam ?
    Nie żadnej nowej umowy nie podpisujesz. Jedynie o zwiększenie mocy, jeśli wcześniej w blaszaku miałeś mniej niż chcesz mieć w domu.
    Po prostu przenosisz skrzynkę z garażu do domu i to wszystko.
    Jesteś pewnien, że to tak wygląda? I formalnie jest to OK?
    Testowałeś na własnym domu? Jeśli tak to jak długo mieszkasz?

    Bo byłaby to dobra wiadomość .

  9. #249
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Mieszkam od lipca/sierpnia.
    Przyłącze jest do działki. Umowa była na zasilenie gospodarstwa domowego. Elektryk zlikwidował RBtkę w garażu, kabel wprowadził do domu. Do zgłoszenia zakończenia budowy dołączyłem protokół z pomiarów elektrycznych oraz w zawiadomieniu w rubryce o przyłączu elektrycznych wpisałem "istniejące".

  10. #250

    Domyślnie

    Dzięki.
    Pamiętasz może co miałeś podane we wniosku o przyłączenie, jaki rodzaj obiektu chcesz przyłączyć? Z wątku wnioskuję, że "inne: budynek gospodarczy", zgadza się?
    Przepisują to potem na kartę danych technicznych przyłącza i nie chcą podpisyywać umowy kompleksowej na nic inengo niż jest tam podane.

  11. #251
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Tak, przyłącze było do budynku gospodarczego, a w umowie kompleksowej potem znalazło się określenie gospodarstwo domowe.

  12. #252

    Domyślnie

    Cześć, czy warto robić tak żeby złożyć wniosek o prąd budowlany na budowę blaszaka, a po postawieniu blaszaka wniosek o zmianę taryfy na G11? Słyszałem, że prąd budowlany stawiają w 1-2 miesiące, a zmiana taryfy to tylko w PGE w systemie.
    Czy lepiej wniosek o prąd do pustej działki do celów rekreacyjnych lub ew. do blaszaka? Zależy nam na czasie żeby mieć prąd najpóźniej w kwietniu 2023 ;/
    Myślałem o mocy 11 kW tak jak ktoś radził wcześniej. Okrąg Żyrardów.

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony