dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    powiedz mi tylko kto zapłaci za różnicę między ceną 75 gr za 1 kWh z PV na moim dachu a 18 gr za 1 kWh z elektrowni węglowej?
    Jeżeli płaciłbyś jako konsument 18gr za 1kWh - nie byłoby tematu.

    Dendrytus, Twoje wywody jak zwykle są wspaniałe

    p.s. - poczytaj co to jest wspólnota mieszkaniowa, zanim będziesz udzielał rad o podstawach ekonomii.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Jeżeli płaciłbyś jako konsument 18gr za 1kWh - nie byłoby tematu.
    temat jest, bo płacę w sumie w G11 opłat zmiennych za 1 kWh około 50 gr z VAT i opłatą dystrybucyjną. jeśli od Ciebie ktoś kupi 1 kWh za 65 czy 75 gr, to będę do tego musiał doliczyć opłatę dystrybucyjną i VAT. w sumie wyjdzie mi do zapłaty nie 50 gr, ale pewnie ponad 1 zł. czy tak nie jest? oczywiście nie cała energia zużyta przeze mnie będzie pochodziła z OZE, był nawet w ustawie limit mocy zapisany. ale to nie zmienia faktu, że cena za energię z PV jest nierynkowa.

    wysoka stawka za 1 kWh i chęć zarabiania na tym niszczy ideę produkcji prądu głównie na własne potrzeby. ludzie będą przewymiarowywać instalacje i handlować po nierynkowych cenach.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    p.s. - poczytaj co to jest wspólnota mieszkaniowa, zanim będziesz udzielał rad o podstawach ekonomii.
    Mam dwa mieszkania we wspólnotach, więc wiem co to za g*wniany twór.
    Będziesz miał awantury, bo niektórzy będą prali w dzień bo np są emerytami, a inni po pracy kiedy PV już nie daje prądu. Jaki komunistyczny system rozdziału energii z PV zamierzasz wprowadzać.
    Czyli nie korzystają z PV, ale muszą zapłacić drożej za prąd z sieci, bo mają PV.
    Te podstawy ekonomi, których jak widać rozumiesz oznaczają, że nie korzystający z twoich PV ludzie np. Pierdziszewa Dolnego, będą się dokładać to twojego prądu. A w zasadzie zostaną okradzeni przez Janosika z pieniędzy, abyś ty mógł szpanować i mieć tańszą energię pod warunkiem, że będziesz prał i zmywał w ciągu dnia..
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 07-06-2015 o 21:08
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #24

    Domyślnie

    kasprzyk : daj spokój, policz to sobie jeszcze raz ale bez marketingowca firmy XYZ i bez emocji. Chyba że masz sposób na zakup PV bez podatków "chroniących rynek niemiecki". Pisałeś coś o polskim producencie PV, proszę Cię ....
    Chińczycy mają technologie tak bardzo dopracowaną i tak tanio produkują, że Unia zrobiła kupę co widać po działaniach :
    - cła ochronne
    - program z dofinansowaniami dla producentów PV., (dotychczas badania, projekty, prototypy finansowane były w 95%)
    i tak to nic nie dało. Sprawdź sobie na stronach PARP i NCBR.

    Osobną kwestią jest efektywność PV w Polsce, która w rekach marketingowców łamie wszelkie prawa fizyki.
    Na szczęście coraz więcej osób zgłasza oszustwa do UOKiK. Mam nadzieje że za rynek PV też się zabiorą bo tylu oszukanych, chyba nigdzie nie ma.

    @dendrytus pełen szacun za wiedzę. Kibicuję Polsce żeby nie dali się z pseudo CO2.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    kasprzyk : daj spokój, policz to sobie jeszcze raz ale bez marketingowca firmy XYZ i bez emocji.
    Ależ jakie emocje z mojej strony to dendrytus pisze o jakiś kiblach, że nie stać go na klimatyzację i marznie w domu przy 19 stopniach ale za to ma dwa mieszkania we wspólnocie - dobrze, że chociaż zrozumiał, że wspólnoty nie tworzy jedna osoba

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post

    Chyba że masz sposób na zakup PV bez podatków "chroniących rynek niemiecki". Pisałeś coś o polskim producencie PV, proszę Cię ....
    Nie - to nie mój wpis, pomyliłeś użytkownika, gdzieś mi się to także przewinęło.
    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post

    Na szczęście coraz więcej osób zgłasza oszustwa do UOKiK. Mam nadzieje że za rynek PV też się zabiorą bo tylu oszukanych, chyba nigdzie nie ma.
    Co konkretnie masz na myśli - o jakich osobach oszukanych piszesz ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Co konkretnie masz na myśli - o jakich osobach oszukanych piszesz ?
    Skoro to świetny biznes, to dlaczego potrzebujesz dofinansowania?
    Jakimś cudem nie potrzebowałeś dofinansowania ani do smartfona, ani laptopa.

    http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/7646/kolejna-decyzja-brukseli-w-sprawie-cel-na-chinskie-panele-fotowoltaiczne
    http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/11348/minimalna-cena-na-import-chinskich-paneli-fotowoltaicznych-bez-zmian
    Gdyby nie cła, to PV byłoby tańsze i miałby większy sens i możliwe, że nie potrzebowałbyś moich pieniędzy.
    Nie wiem tylko dlaczego chcesz być złodziejem i okradać kasjerki z biedronki.

    PS.
    A co do wspólnoty to niestety nie uda ci się, co jest akurat pozytywne z perspektywy kasjerki z biedronki.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 08-06-2015 o 20:27
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Ależ jakie emocje z mojej strony
    Może podaj koszt instalacji PV w tej twojej wspólnocie, mam wrażenie że wiele osób chętnie się pośmieje.


    PS.
    Szkoda, że niektórzy wyłączają sobie czasami racjonalne myślenie.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post

    Nie - to nie mój wpis, pomyliłeś użytkownika, gdzieś mi się to także przewinęło.
    a to przepraszam

    Co konkretnie masz na myśli - o jakich osobach oszukanych piszesz ?
    Oferta nie może wprowadzać w błąd. Poczytaj fora, jakie banialuki na temat efektywności piszą marketingowcy lub zmanipulowani klienci.
    Wyniki mają jakby Polska leżała w strefie równikowej

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Sztywniak marketingowcy zawsze będą się przebijać w swoich opowiastkach w każdej dziedzinie. Połowa firm zajmujących się inteligentnymi instalacjami ma system który potrafi wszystko, a jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia. W Polsce z 1 kW PV można realnie rocznie uzyskać około 950 kWh energii i jeśli ktoś wmawia klientowi że więcej to znaczy że jest marketingowcem Ta liczba oczywiście nie wystarcza żeby bez dotacji albo bez stawki wyższej niż 18gr instalacja się opłacała, więc jedynym optymalnym rozwiązaniem jest dostosować instalację do swoich potrzeb.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    A jeśli ktoś robi projekt instalacji na profesjonalnym oprogramowaniu to nie da się klientowi wcisnąć kitu bo program ci w miarę dokładnie obliczy ile w danym miejscu wyprodukujesz energii.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    a to przepraszam



    Oferta nie może wprowadzać w błąd. Poczytaj fora, jakie banialuki na temat efektywności piszą marketingowcy lub zmanipulowani klienci.
    Wyniki mają jakby Polska leżała w strefie równikowej
    Ciężko jest mi się odnieść do Twojego wpisu - w moim środowisku słyszę o możliwych do uzyskania z 1kW PV około 950kWh w skali roku - czy jest to realne czy fikcja - nie wiem.
    Tak na prawdę wszystko zależy od pogody - około tygodnia temu mieliśmy rozstawiony zestaw 2kW, w godzinach 8-17 inwerter zarejestrował 6,5kWh wyprodukowanej energii - jednak pogoda była w kratkę, można by przyjąć pół na pół. Kiedy słońce było całkowicie zasłonięte chmurami, produkcja nie spadała poniżej 150W.
    Realnie patrząc w obecnych warunkach przy bezchmurnym niebie dziennie powinno się udać wyprodukować min. 10kWh - na miesiąc 310 - ładny wynik - jednak to tylko teoria. Według wyliczeń programu Sunny Design SMA, zestaw o którym piszę, rocznie powinien wyprodukować 2100kWh - wychodzi 5,7kWh dziennie - oczywiście w zimie produkcja będzie znikoma, pytanie czy "nadrobią" to dni słoneczne.

  12. #32

    Domyślnie

    poszukaj opracowań naukowych a nie bełkotu marketingowego. Ja rozeznawałem temat to w pewnym momencie miałem wątpliwości czy mój Excel dobrze liczy ponieważ marketingowcy podawali całkiem inne wyniki niż mi wychodziły. Po czasie wiem że mój Excel na pewno dobrze liczy tylko niektórzy ludzie wprowadzają w błąd. W naszej lokalizacji taka inwestycja jest na dzień dzisiejszy nieopłacalna.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    W naszej lokalizacji taka inwestycja jest na dzień dzisiejszy nieopłacalna.
    Jak to nie opłacalane? Przecież jak ty dopłacisz 50 gr, ja dopłacę 50 gr i kasjerka z biedronki da 50 gr za każdą kWh z PV.
    Ważne jest, aby kradzież miała jakąś pseudo moralną teorię i nie nazwywała się wprost kradzieżą.
    Tak samo jest dzisiaj z komuchami chodzącymi do kościoła. Wystarczy, że pójdą do kościoła i nagle w cudowny sposób stają się prawicowcami.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #34

    Domyślnie

    100% racji

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    poszukaj opracowań naukowych a nie bełkotu marketingowego. Ja rozeznawałem temat to w pewnym momencie miałem wątpliwości czy mój Excel dobrze liczy ponieważ marketingowcy podawali całkiem inne wyniki niż mi wychodziły. Po czasie wiem że mój Excel na pewno dobrze liczy tylko niektórzy ludzie wprowadzają w błąd. W naszej lokalizacji taka inwestycja jest na dzień dzisiejszy nieopłacalna.
    Kolego Sztywniak - rozumiem odpowiedzi kolegi Dendrytus które jednym "uchem się wpuszcza, drugim wypuszcza" - ale kolegi nie poznaję
    Nie wiem dlaczego masz takie negatywne podejście do paneli PV, kiedy w wielu innych tematach wypowiadasz się z dużym wyczuciem i profesjonalizmem - te panele to jakiś zabobon czy co

    Panowie niedowiarkowie zapraszam do dyskusji i podtrzymania swoich tez, do wątku, który otworzyłem dla Was:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...406&highlight=
    Może zainteresowani tym wątkiem będą także użytkownicy elektrody.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Panowie niedowiarkowie zapraszam do dyskusji
    Skoro to taki biznes to sobie to załóż, tylko nie każ mi dopłacać do tych swoich pomysłów.
    Chcesz sprzedawać prąd z PV to sprzedawaj, ale na NORMALNYCH warunkach, a nie na jakiś wydumanych stawkach.
    Skoro to taki świetny biznes, to po co ci do niego wspólnota? Weź kredyt i zarabiaj. Po co ci wspólnicy?
    Chętnie się też dowiem kiedy to Google, Apple czy BMW wzięło dotacje.

    Chcesz okraść innych, to okradaj.

    PS.
    Gdyby PV dawały pieniądze, to nie braliby się za ich montaż gołodupcy, tylko goście z workami pieniędzy.

    PS2.
    Miałeś się pochwalić ile kasy chcesz umoczyć.

    PS3
    Znalazłem zestaw z ceną za 2kW PV
    Cena 14296 zł netto z Vat 8%
    To ile lat będę potrzebował, aby przy stawce 75gr ta inwestycja mi się zwróciła?
    A mówimy tu o gównianych 2 kW, dla których potrzeba AŻ 15 m2 powierzchni

    PS4.
    Jedyny sens jaki widzę w montażu tych paneli PV, jest wtedy gdy to ty go sprowadzisz i zainstalujesz jako firma lub zrobi to firma twojego kolegi. Wtedy faktycznie jest sens i zarobek
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 13-06-2015 o 18:06
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    wysoka stawka za 1 kWh i chęć zarabiania na tym niszczy ideę produkcji prądu głównie na własne potrzeby. ludzie będą przewymiarowywać instalacje i handlować po nierynkowych cenach.
    Nie będą. Nowa instalacja PV do 10 kWp, zamontowana przez legalną firmę nie jest sposobem na zarabianie pieniędzy. Nawet ze stawką 65 gr/kWh (bo 75 jest tylko do 3 kWp). Co innego jeśli chodzi o PV z odzysku z własną robocizną. Ale, nadal wtedy mamy max 65 groszy i tylko do 10 kWp. Jeśli ktoś widzi w tym sposób na dodatkową pensję, to obawiam się, że gdzieś się pomylił w obliczeniach

    Jeśli chodzi o dofinansowania, to trzeba pamiętać o tym, że w takim przypadku cena za kWh będzie równa 100% średniej ceny energii. Czyli też żaden biznes.

    Czyli wracamy do tego, że prosument ma produkować energię z myślą o sobie, o obniżeniu własnych rachunków za prąd, a nie z myślą o zarabianiu. O co więc chodzi?

    Że dotacje to zło? No tak. I co z tego, skoro już są. A jeśli są, to nie będzie można skorzystać z taryf FiT, więc argument o krociowych zyskach upada (bo jakieś 16-20 gr minus podatek, a nie 65 groszy). Na dokładkę, dotacja 40% to realnie 27%.

    A bez dotacji? To 75 groszy tylko za instalację 3 kWp, więc tej sprzedanej, nie wykorzystanej przez dom energii to naprawdę będzie maaaasa kasy (to była ironia, dla tych niekumatych). 65 groszy za instalację do 10 kWp - uuuuu, tutaj to już jak nic na miesięczne wakacje na Hawaje będzie (tak, też ironia).

    Cały problem polega na tym, że część ludzi święcie wierzy w wyssane z palca argumenty koncernów energetycznych. Tak dalece wierzy, że nie pokusili się oni samodzielnie pomyśleć. Nie płacimy tak dużo za prąd przez prosumentów. Na litość boską, ustawa o OZE w części dotyczącej cen dla prosumentów wejdzie dopiero od 1.01.2016 roku. Prosumenci dostają 14 groszy za 1 kWh (sic!) Teraz za to dopłacamy do koncernów, m.in. za "ich" oszukańcze i złodziejskie OZE. Czyli współspalanie, za które zapłaciliśmy już nawet nie setki milionów, a kilka miliardów złotych. Płacimy za naszą pożal się boże elektrownię jądrową, na pensje zarządu po 100 tys. Dopłacamy za górnictwo.

    No, ale to wszystko przecież wina tych prosumentów.. Byli żydzi, byli cykliści i masoni. Teraz są prosumenci. Ręce opadają.

    Reasumując: PV się opłaca. Ale dla tych, co chcą zmniejszyć sobie rachunki za prąd, a nie dla tych co chcą zarabiać. PV nie opłaca się jeszcze komuś. Politykom (którzy zasiadają w radach nadzorczych koncernów energetycznych) oraz BigEnergy. Dlatego tak z tym walczą.

    Tak więc, o czym właściwie jest dyskusja? Bo PC + PV to doskonałe połączenie.

    PS. Imrahil, ja nie do Ciebie piłem. Tak ogólnie napisałem.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Kolego Sztywniak - rozumiem odpowiedzi kolegi Dendrytus które jednym "uchem się wpuszcza, drugim wypuszcza" - ale kolegi nie poznaję
    Nie wiem dlaczego masz takie negatywne podejście do paneli PV, kiedy w wielu innych tematach wypowiadasz się z dużym wyczuciem i profesjonalizmem - te panele to jakiś zabobon czy co

    Panowie niedowiarkowie zapraszam do dyskusji i podtrzymania swoich tez, do wątku, który otworzyłem dla Was:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...406&highlight=
    Może zainteresowani tym wątkiem będą także użytkownicy elektrody.
    Tylko po co?
    W sieci jest pełno rzetelnych opracowań o PV. Nie mam najmniejszego zamiaru naparzać się z marketingowcami lub komentarzami za 50 gr.
    Kto chce ten sobie znajdzie. Ja tylko chciałbym uczulić forumowiczów w tym temacie, bo sieć jest pełna mitów. (Jak w każdym wątku na tego typu forach)

    EDIT : Po przeczytaniu propagandy opartej o niedomówienia , którą prowadzisz w wątku na elektrodzie czuję się rozczarowany. Ja nigdzie nie twierdziłem , że nie jest możliwe uzyskanie 950kWh rocznie z 1kW paneli. Zaproś do siebie marketingowca firmy montującej PV, to usłyszysz teorie łamiące prawa fizyki i cudowne dofinansowania z super niskim kredytem(kolejny wałek).

    Gdybyś chciał być rzetelny to zapytałbyś jeszcze :
    - jakie były koszty instalacji PV
    - jakie były koszty przeróbek obecnej instalacji elektrycznej
    - jakie były koszty wymiany wyposażenia domu
    - jaki jest rygor harmonogramu używania urządzeń o dużym poborze i co będzie jeśli mieszkańcy nie będą się do niego stosowali
    - jakich urządzeń używa się w tym domu
    - kto wykonywał instalację i dla kogo była robiona
    - jakie będą koszty utrzymania dla Kowalskiego (czy Kowalski musi robić doktorat)

    Oczywiście ja sam mógłbym wskazać instalację znajomego (specjalisty od PV) , która mogłaby znaleźć się jako idealny wzorzec do materiałów marketingowych.
    Po pierwsze nikt inny niż specjalista z branży nie wykona tego tak tanio (dla siebie bo nie płaci sobie za usługi, tani materiał itd..)
    Po drugie ja nie mam zamiaru się przejmować tym co i kiedy mogę włączać bo zaoszczędzę za każdym razem jakąś część grosza.
    Zgadzam się z dendrytus-em , że dopóki nie znikną cła zaporowe to ekonomia rozwiązania jest wątpliwa. Dofinansowania to inny temat bo więcej niż zyska beneficjent zgarną banki(kredyt), sprzedawcy (przez dofinansowania ceny poszły w górę)

    Nie jestem specjalistą w branży PV ale po wykonaniu projektu przez firmę od PV i chłodnej kalkulacji nie widzę zysku z tej inwestycji, nawet długofalowego.
    Ostatnio edytowane przez Sztywniak ; 14-06-2015 o 16:52

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Reasumując: PV się opłaca.
    Jutro kupuję 100 ton węgla, od wtorku ogrzewanie i ciepłą wodę mam za darmo.

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Dofinansowania to inny temat bo więcej niż zyska beneficjent zgarną banki(kredyt), sprzedawcy (przez dofinansowania ceny poszły w górę)
    Zapomniałeś, że będzie trzeba zatrudnić kolejne kilka tysięcy urzędników, którzy będą sprawdzać, opiniować, certyfikować i kontrolować PV.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 14-06-2015 o 21:25
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post

    Zapomniałeś, że będzie trzeba zatrudnić kolejne kilka tysięcy urzędników, którzy będą sprawdzać, opiniować, certyfikować i kontrolować PV.
    kontrolerów , którzy przyjdą po 3 latach i stwierdzą że panele są źle zamontowane i zabiorą Ci 40% dofinansowania, z którego w sumie otrzymałeś 27% , plus do tego doliczą odsetki za 3 lata i zakaz wsparcia unijnego przez 5 lat

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony