dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    Sztywniak - ale o co Ci chodzi ? Napisałem wszystko w poście wyżej, jeżeli interesują Cię szczegóły - wejdź na elektrodę - dział Energetyka odnawialna, poczytaj opinie osób które od wielu lat użytkują instalację PV off grid, oraz tych którzy zakupili lub są przed kupnem - także czekają za finalnymi ustaleniami w ustawie OZE.
    Dlatego co chcesz teraz wyliczać ?

    Co do obrzucania błotem - kto zaczął to robić i nadal jest prowokatorem, kto w wielu wątkach zachowuje się jak Macierewicz i Niesiołowski razem wzięci ?

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Panowie. Dyskutujemy na argumenty czy obrzucamy się błotem ?
    @kasprzyk: widziałeś instalację u przeciętnego Kowalskiego , która się bilansuje ? Masz jakieś wyliczenia ?
    Bilansuje na jakim poziomie? Im mniejsza tym więcej zużyjesz na własne potrzeby. Wszystkie dodatkowe urządzenia typu bufor ciepła, zasobnik CWU , które jesteś w stanie włączyć w momencie produkcji, że współczynnik samokonsumpcji możesz podciągnąć w górę. W sezonie wrzesień-kwiecień, zużywam praktycznie całą PV. Później tylko CWU, jakaś zmywarka, suszarka do prania , reszta do sieci
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Sztywniak - ale o co Ci chodzi ? Napisałem wszystko w poście wyżej, jeżeli interesują Cię szczegóły - wejdź na elektrodę - dział Energetyka odnawialna, poczytaj opinie osób które od wielu lat użytkują instalację PV off grid, oraz tych którzy zakupili lub są przed kupnem - także czekają za finalnymi ustaleniami w ustawie OZE.
    Dlatego co chcesz teraz wyliczać ?

    Co do obrzucania błotem - kto zaczął to robić i nadal jest prowokatorem, kto w wielu wątkach zachowuje się jak Macierewicz i Niesiołowski razem wzięci ?
    ale mnie nie chodzi o instalacje robione przez profesjonalistów dla siebie tylko dla Kowalskich.
    Nie chciałbym żeby ktoś odniósł wrażenie, że zamówi w jakiejś firmie instalacje i zacznie na tym zbijać kokosy, a to z Waszych postów wynika. Osobiście uważam , że trzeba rzetelnie informować o kosztach całkowitych i przychodach.

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    ale mnie nie chodzi o instalacje robione przez profesjonalistów dla siebie tylko dla Kowalskich.
    Nie chciałbym żeby ktoś odniósł wrażenie, że zamówi w jakiejś firmie instalacje i zacznie na tym zbijać kokosy, a to z Waszych postów wynika. Osobiście uważam , że trzeba rzetelnie informować o kosztach całkowitych i przychodach.
    O kokosach zapomnij. Czy to w OZE w dużym wydaniu czy w małym. W małym stopa zwrotu zależy od profilu zużycia prądu w domu. Im więcej energii z V zużyjesz u siebie, tym stopa zwrotu krótsza.

    Zakładając dom o zużyciu 200kWh/mc i PV o mocy 3kW i 30% zuzyciu energii z PV dostaniesz:

    Wpływy z FIT (360kWh) : 230 PLN/rk
    Rachunek za prąd (opłata dystrybucyjna 1680 kWh): - 588
    Saldo: - 354 PLN rocznie

    bez PV zapłacisz :
    -2400kWh*0,70 PLN: -1680 PLN

    Z instalacją jesteś 1326 PLN rocznie do przodu. Im więcej zużyjesz na własne potrzeby tym lepiej.

    Koszt? różnie. Bez prosumenta ok 15-17 tys PLN
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  5. #65

    Domyślnie

    Przewas : w przypadku Kowalskiego trzeba jeszcze doliczyć eksploatacyjne koszty obsługi oraz pogwarancyjne, których On sam nie wykona. To sporo pieniędzy.
    Co najmniej 2 razy w miesiącu spotykam Kowalskiego, który nasłucha się głupot , których jeszcze nie rozumie ,łazi i z całym przekonaniem opowiada jak to będzie na tym zarabiał.
    Oczywiście przy dofinansowaniu 80% koszty się wrócą i nawet zarobi, tylko że nie na produkcji energii, tylko na dofinansowaniu
    Ja uważam , że to jest chore. Lepiej by było zlikwidować dofinansowania i zaporowe cła, co powoduje ogromny koszt instalacji. Wtedy dopiero zacznie się wydajna produkcja z PV, bo będzie w tym interes. Porównanie cen paneli w Chinach i u nas niech każdy sam sobie zrobi.

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Problem nie jest w Chinach tylko w pazernosci polskich firm, które odbijają sobie słaby okres "bo jest dotacja" cena paneli chińskich dobrej jakości i zachodnich jest zbliżona. Najdroższe są oczywiście produkowane w PŁ

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    ale mnie nie chodzi o instalacje robione przez profesjonalistów dla siebie tylko dla Kowalskich.
    Nie chciałbym żeby ktoś odniósł wrażenie, że zamówi w jakiejś firmie instalacje i zacznie na tym zbijać kokosy, a to z Waszych postów wynika. Osobiście uważam , że trzeba rzetelnie informować o kosztach całkowitych i przychodach.
    Kolego, zarzucasz mi ponownie iż z moich postów wynika, że można zbijać na tym kokosy - w którym miejscu tak napisałem ?
    Jako firma (na forum jestem jako osoba prywatna, nie jestem właścicielem - o tym już wiesz) nie sprzedaliśmy żadnego zestawu - pomimo, że jest dość duże zainteresowanie - a to dla tego, że o wszystkich faktach informujemy naszych klientów - rzetelnie - tak jak właśnie Ty to widzisz. Są osoby, które krótko po pierwszych pracach nad ustawą OZE zaczęły do Nas uderzać właśnie po te instalacje - jednak do tej pory czekają na "zielone światło".

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Przewas : w przypadku Kowalskiego trzeba jeszcze doliczyć eksploatacyjne koszty obsługi oraz pogwarancyjne, których On sam nie wykona. To sporo pieniędzy.
    Co najmniej 2 razy w miesiącu spotykam Kowalskiego, który nasłucha się głupot , których jeszcze nie rozumie ,łazi i z całym przekonaniem opowiada jak to będzie na tym zarabiał.
    Oczywiście przy dofinansowaniu 80% koszty się wrócą i nawet zarobi, tylko że nie na produkcji energii, tylko na dofinansowaniu
    Ja uważam , że to jest chore. Lepiej by było zlikwidować dofinansowania i zaporowe cła, co powoduje ogromny koszt instalacji. Wtedy dopiero zacznie się wydajna produkcja z PV, bo będzie w tym interes. Porównanie cen paneli w Chinach i u nas niech każdy sam sobie zrobi.
    O jakich kosztach eksploatacyjnych oraz pogwarancyjnych piszesz - konkretnie ?
    W jaki sposób mamy zrobić sobie porównanie cen tutaj i za granicą - myślisz, że ktoś udostępni Tobie cenę zakupu (produkcji) konkretnego modułu w Chinach a później będziesz widział jaki ma narzut tutaj w Polsce ? Możesz podać jakiś przykład - ja bardzo chętnie chciałbym poznać cenę takiego Vitovolta 300 - tylko nie pisz, że wszystko jest produkowane w jednej fabryce i nadane są tylko właściwe naklejki.

    Takich Kowalskich ja także spotykam - mówią o niskim spalaniu paliwa w ich aucie, o zawsze pięknej pogodzie nad polskim morzem kiedy się tam wybierają - Ty im wierzysz ? Taka mentalność Polaka - coś usłyszał, swoje dodał i się będzie zapierać, że tak jest na prawdę a od tego co mówią a faktycznie myślą to daleka droga.
    pzdr

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Problem nie jest w Chinach tylko w pazernosci polskich firm, które odbijają sobie słaby okres "bo jest dotacja" cena paneli chińskich dobrej jakości i zachodnich jest zbliżona. Najdroższe są oczywiście produkowane w PŁ
    Może być w tym dużo prawdy, czy jest tak faktycznie - nie wiemy. Przykładowo producent z którym współpracujemy od wielu lat, gdzie wypracowaliśmy sobie duże rabaty zakupowe na różne towary, na moduły PV daje niewielką zniżkę, twierdząc, że ceny już są tak wyśrubowane, że nie jest w stanie ich obniżyć.
    MZ konkurencja obecnie jest tak duża, że producent nie powinien pozwolić sobie na tego typu zagrywki, ponieważ wie, że możemy pójść gdzie indziej.
    pzdr

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Może być w tym dużo prawdy, czy jest tak faktycznie - nie wiemy.
    Uwierz, że tak jest. Kupuję duże ilości PV i znam doskonale ceny, po wejściu Prosumenta, nie nastąpił żaden krach i ceny nie poszybowały w górę. W PL poszły w górę, bo jest dotacja. Kropka
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    Uwierz, że tak jest. Kupuję duże ilości PV i znam doskonale ceny, po wejściu Prosumenta, nie nastąpił żaden krach i ceny nie poszybowały w górę. W PL poszły w górę, bo jest dotacja. Kropka
    Nie zaneguję - nie mam dostatecznej wiedzy na ten temat, być może w firmie o której pisałem brane są pod uwagę także inne czynniki i dotacja nie jest jedynym powodem ustalonej ceny.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony