dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie mieszkanie bez gazu - ciepła woda

    Witam, mam taką zagwózdke, otóż nabyłem mieszkanie które nie ma przyłącza gazu i zastanawiam się z jakiego rozwiązania ciepłej wody skorzystać żeby było w miarę ekonomicznie i praktycznie. dotychczas przeglądane artykuły skłaniają mnie ku przepływowyn podgrzewaczom elektrycznym(jest 3 fazowa instalacja elektryczna). Jako że nie zajmują dużo miejsca. I teraz pytania moje brzmią następująco:
    1. Czy to aby dobre rozwiązanie dla mieszkania w którym docelowo miałyby mieszkać 4 osoby - pytam o aspekt wydajności i ekonomii.
    2. Jakie ewentualnie urządzenia polecilibyscie - domyślam się ze kospel będzie pierwszym wariantem jaki polecicie.
    3. Na co zwrócić uwagę Przy zakupie urządzenia?
    Urządzenie miałoby obsłużyć prysznic i umywalkę w łazience. W kuchni dołożył bym jakiś mniejszy podgrzewacz. Bardzo proszę o wskazówki i sugestie.
    Przepraszam za być może banalnosc pytań ale to moje pierwsze mieszkanie, jestem w tym temacie laikiem. Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    jeśli chodzi o prysznic i umywalkę w łazience to spokojnie powinien starczyć podgrzewacz 18 lub 21 kW (u siebie mam 18 kW i obsługuje jeszcze zlewozmywak w kuchni). Mam podgrzewacz firmy Kospel i jestem zadowolony, moja mama w swoim domu też ma podgrzewacz Kospel i też daje radę (obsługuje dwie łazienki i zlewozmywak w kuchni) tylko że czasem trzeba dłużej poczekać na ciepłą wodę.

    Jeśli nie masz dużych odległości to spokojnie możesz mieć jedno urządzenie. Chociaż gdy dużo używasz zlewozmywaka w kuchni to zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie może się lepiej sprawdzić (dodatkowo krócej będziesz czekał na ciepłą wodę).

    Jeśli chodzi o prysznic to przy takim zasilaniu w ciepłą wodę znakomicie zdaje egzamin bateria termostatyczna (moja mama ma zwykłą, ja mam termostatyczną i nie wyobrażam sobie aby wrócić do zwykłej baterii).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony