dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie mieszkania od wewnatrz

    Witam. Mieszkam z nastoletnią córcią w bloku ktory został wybudowany w latach 50-tych,nade mna jest juz tylko wysoki strych.Mieszkanie moje jest narożne na dodatek od strony zachodniej. Blok ten nie jest ocieplony i nie ma tez ogrzewania miejskiego,każdy w tym bloku ma swoje własne ogrzewanie,ja mam akurat gazowe.Mieszkanie jest bardzo zimne i mimo nagrzania szybko sie wychładza,koszty ogrzewania gazowego przerosły moje wszelkie oczekiwania.Ostatniej zimy w ramach oszczedzania wyłączałam całkowice ogrzewanie na noc a mimo to w marcu miałam 1600 zł niedopłaty,dodam że co miesąc płaciłam przeszło 400 zł za gaz.Zmieniłam okna i planuje też ocieplic sciany od strony wewnetrznej,wata mineralna plus płyty kartonowo gipsowe ale chciałabym tez ocieplic sufit i teraz nie wiem czy wystarczy że na strychu położe wate mineralna bądz styropian( co wybrac?) czy lepiej będzie jak ocieplę od strony mieszkania,dodam że chciałabym to zrobic jak najtaniej. Bardzo prosze o pomoc. Monika

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: ocieplenie mieszkania od wewnatrz

    Z kilku względów (również finansowych) lepiej będzie położyć wełnę nad sufitem, czyli na strychu.

  3. #3

    Domyślnie

    ja chciałbym tu przypomnieć temat, gdyż chyba nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a mnie też nurtuje pytanie czy można ocieplić mieszkanie od wewnątrz. Nie mam możliwości ocieplenia od zewnątrz, a pokój się wychładza szybko i do bardzo niskiej temperatury. Mam mury 25cm cegła i parę lat temu 2cm styropianu od wewnątrz. czy można dodać jeszcze styropianu lub wełny 10cm od wewnątrz??? czy to może grozi czymś katastrofalnym dla murów?

  4. #4

    Domyślnie

    Można pod warunkiem jeżeli docieplisz i z zewnątrz !
    Dlatego od środka się nie dociepla bo punkt rosy - przemarzania- będzie tuż za steropianem i tam będą powstawać różne pleśnie i grzyby groźne dla naszych górnych i dolnych dróg oddechowych

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent161
    Można pod warunkiem jeżeli docieplisz i z zewnątrz !
    Dlatego od środka się nie dociepla bo punkt rosy - przemarzania- będzie tuż za steropianem i tam będą powstawać różne pleśnie i grzyby groźne dla naszych górnych i dolnych dróg oddechowych
    Pomału kolego.
    Aby powstał grzyb muszą być odpowiednie warunki nawet w lesie.

    Ocieplać od środka można, są nwet szkoły, że powinno sie ocieplać tylko od środka / teoria TB /

    Zgadzam się z tym, że można ocieplać od środka, ale .

    1. nalezy dać paro izolację, czyli wełna lub styropian, paroizolacja, płyty G/k


    Jeżeli jest dostęp od góry do stropu to położyć na nim wełnę / jak proponuje kolega zbigmor / jeżeli nie to tak wyżej lub np. Ekofiber wdmuchnięty na strop.

  6. #6

    Domyślnie

    U moich Rodzicow jest własnie ocieplenie od wewnątrz dwóch ścian: welna i płyta g-k. Nie wiem czy jest położona folia paroizolacyjna, robili to dawno - w kazdym razie jest cieplej, niż było przed ociepleniem.
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  7. #7

    Domyślnie

    ok. super.
    czyli na ścianę stawiam profile, a między nie wełna, na nią dopiero folię paroizolacyjną i płyty, tak? dobrze zrozumiałem? pod wełnę, bezpośrednio na ścianę nic nie trzeba?
    chyba się biorę do roboty...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał voyteck10
    ok. super.
    czyli na ścianę stawiam profile, a między nie wełna, na nią dopiero folię paroizolacyjną i płyty, tak? dobrze zrozumiałem? pod wełnę, bezpośrednio na ścianę nic nie trzeba?
    chyba się biorę do roboty...
    Tak.
    Powodzenia i dużo ciepełka.

  9. #9

    Domyślnie

    ogólnie najważniejszą rzeczą jest to - aby odsunąc wełnę - poprzez pustke powietrzną od twardego materiału na którym może skraplać się para wodna.

    przy zachowaniu takiego rozwiązania - można wykonać ocieplenie od wewnątrz
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ze względu na fizykę budowli, i przywołany już wyżej punkt skraplania rosy, przyjmuje się że ocieplanie od wewnątrz jest dobre na parę lat, a potem zaczynają się problemy z materiałem zewnętrznym, który zaczyna się dezintegrować... czasem dosłownie rozsypywać. Ponadto przy ocieplaniu od zewnątrz, mało kto robi jakiekolwiek obliczenia... co powoduje mniejszą skuteczność ocieplenia, oraz destruktywne działanie m.in. na budulec.
    Architekt z powołania.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent161
    Można pod warunkiem jeżeli docieplisz i z zewnątrz !
    Dlatego od środka się nie dociepla bo punkt rosy - przemarzania- będzie tuż za steropianem i tam będą powstawać różne pleśnie i grzyby groźne dla naszych górnych i dolnych dróg oddechowych
    punkt rosy nie jest za styropianem, ale zgodnie z obliczeniami , czasem w cegle, czasem przed, lub za styropianem...
    Architekt z powołania.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arxxxxania
    ogólnie najważniejszą rzeczą jest to - aby odsunąc wełnę - poprzez pustke powietrzną od twardego materiału na którym może skraplać się para wodna.

    przy zachowaniu takiego rozwiązania - można wykonać ocieplenie od wewnątrz
    i gdzie ona będzie odprowadzana? na fragment ex parkietu?
    Architekt z powołania.

  13. #13

    Domyślnie

    ja u siebie na szczytowej ścianie 3,5mh zrobiłem docieplenie z wełny, profile drewno bukowe bez foli +płyty KG od sześciu lat jest ciepło i cicho łączenia płyt nie pękają.
    pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meliho

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie styropian XPS firmy Saarpol

    Mama pyatanie, czy ktos ma jakies doswiadczenie zestyropianem XPS firmy Saarpol przeznaczonym do ocieplania wnętrz??????

  15. #15

    Domyślnie

    Moją mamę jakiś domorosły fachowiec namówił do ocieplenia ściany od wewnątrz. Ściana w jednym z pokoi sąsiaduje z nieocieplaną werandą. I właśnie na tę ścianę został położony styropian bez żadnej paroizolacji. Grzyb właśnie zjada tę ścianę, zaczynając również pożywiać się sufitem.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    prosze o wymoderowanie tego spamu
    uzytkownik Sadybak do tej pory popelnil 2 posty - jeden reklamujacy firme Bxxx a drugi Pxxx (z Łodzi)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony