dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie proszę o poradę

    Witam.

    Co sądzicie o domku " w limetkach" dla 3 osobowej rodziny. Czy nie za duży?
    Ostatnio edytowane przez Miro2014 ; 26-05-2015 o 11:36

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witaj , myślę że dom nigdy nie jest za duży jak masz tylko za co go ogrzać w zimie...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    Witaj , myślę że dom nigdy nie jest za duży jak masz tylko za co go ogrzać w zimie...
    Ale kto bogatemu zabroni...

    Bloczek betonowy 24 cm + 20 cm styropianu. To nie jest ściana konstrukcyjna - to samo docieplenie Przy takim systemie akustyka jest na poziomie ok. 45 db. Dodatkowo sam styropian potęguje przenoszenie boczne dźwięków. Zamień ścianę konstrukcyjną na ceramiczny Porotherm 30 cm + 15 cm wełny - "U" ściany będzie jak trzeba, a przynajmniej nie oszalejesz w domu z powodu absurdalnej akustyki

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jesscze lepszą akustykę i akumulację cieplą od dziurawej ceramiki zapewnią silikaty
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Nie dla 3 osobowej rodziny. Dla 4 osobowej - czwartym członkiem rodziny jest samochód.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Groszek80 Zobacz post
    Ale kto bogatemu zabroni...

    Bloczek betonowy 24 cm + 20 cm styropianu. To nie jest ściana konstrukcyjna - to samo docieplenie Przy takim systemie akustyka jest na poziomie ok. 45 db. Dodatkowo sam styropian potęguje przenoszenie boczne dźwięków. Zamień ścianę konstrukcyjną na ceramiczny Porotherm 30 cm + 15 cm wełny - "U" ściany będzie jak trzeba, a przynajmniej nie oszalejesz w domu z powodu absurdalnej akustyki
    a jeszcze lepiej na silikat 18 cm + 26 cm styropianu. Ciepło i cicho.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Moim zdaniem ten dom jest specyficznie poukładany. Mi by to nie pasowało, ale trudno mi wyrokować czy komuś innemu będzie w takim domu dobrze, czy też nie.
    Dla mnie salon jest zbyt mały - nie ma dość miejsca, żeby podjąć kilku gości na kanapach, stół jadalny też tylko dla domowników przewidziany. I to piszę ja, czyli osoba, która spędów gościowych nie lubi, raczej zaprasza po jednej parze czy jednej rodzinie na raz. U siebie widzę, że wspólnie spędzamy masę czasu w pokoju dziennym, dzieci się bawią, oglądamy coś razem, rozkładamy laptopy. Moim zdaniem dobrze byłoby, aby wszyscy domownicy mogli komfortowo zasiąść w salonie. W projekcie wrysowano jeden narożnik - położy się pani domu a reszta gdzie ma usiąść? Garaż też wydaje się taki na styk, że już ani rowery nie wejdą, ani nic dodatkowego. W efekcie często widzę jak takie garaże są u sąsiadów zastawione różnościami, a auto i tak pod chmurką.
    Gabinet na parterze bardzo mały. W zasadzie taki dodatkowy pokój na parterze to dobra rzecz, zwłaszcza gdy myśli się o tym, aby na stare lata nie ganiać po schodach, ale w tym projekcie pokój jest po prostu za mały na ewentualną dwuosobową sypialnię.
    Na poddaszu dla rodziny trzyosobowej będzie po sypialni i jeden pokój zapasowy. Łazienka duża, fajna pralnia, garderoba przy głównej sypialni - podobają mi się.
    Szkoda, że schody z zabiegiem, wygodniejsze byłyby bez.
    Okna kolankowe - jak dla mnie niespecjalnie wyglądają na elewacji ogrodowej. Jakoś tak bajerancko na siłę. Tylko komplikują obróbki i orynnowanie.

    Osobiście wolałabym inaczej podzielić przestrzeń - z większym przydziałem metrażu na część dzienną, z jednym dodatkowym pokojem (np. gabinet z rozkładaną kanapą w razie goszczenia kogoś z noclegiem).
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  8. #8

    Domyślnie

    Jak myślisz?
    Hit the road Jack and don't you come back no more no more no more...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miro2014 Zobacz post
    Witam.

    Co sądzicie o domku " w limetkach" dla 3 osobowej rodziny. Czy nie za duży?
    A dlaczego nie parterówka ? Byłoby wam zdecydowanie wygodniej na jednym poziomie, a jeśli dziecko małe - także bezpieczniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony