dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    z tą stalą to nie przesadziłeś? przy Twoim założeniu o prawie 5t!!!!!!!!!!!

    xps 22m3 8800
    eps 100 7m3 2100
    folia 0,5 400
    siatka+klej 80
    cement 25
    klej do płyt10sz 170
    beon b25 22m3 5800
    stal ok 2t 6600
    drenaż 200
    rurki wody 16 1500
    dystanse 100
    rury kanaliz 250
    piasek 1000
    zagęszczarka 300
    koparka 500
    projekt 1200
    piwo 200

    Razem: 29300/118=248zł/m2
    Masz rację w 210zł się nie zmieszczę. Czy o czymś zapomniałem? Ceny mocno zawyżyłem bo xps-a policzyłem po 400zł/m3 a kupię pewnie po 350zł, to samo beton i stal no ale lepiej liczyć po cenach tzw z półki żeby mieć na ewentualne "awarie".


    ja styrodur od dołu i z boków otoczyłem betonem aby robactwo i zwierzęta leśno-łąkowe nie mieszkały mi w ociepleniu, to był spory koszt, ale nie mógłbym spać spokojnie jakbym wiedział że coś wyjada mi styrodur pod płytą

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta1.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	319321Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta2.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	319322

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid blasiak Zobacz post
    ja styrodur od dołu i z boków otoczyłem betonem aby robactwo i zwierzęta leśno-łąkowe nie mieszkały mi w ociepleniu, to był spory koszt, ale nie mógłbym spać spokojnie jakbym wiedział że coś wyjada mi styrodur pod płytą

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta1.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	319321Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta2.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	319322
    Mrówki styropianówki i tak przelezą.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Mrówki styropianówki i tak przelezą.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ta daj Ci Boże.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Przemek uważasz, że nie są to realne koszty?-dodałbyś do tego coś jeszcze? Pytam bo jestem przed i wolę wiedzieć więcej niż za mało

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Co ja wiem? Ja płyty nie robiłem. Inni już się wypowiedzieli.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    ...lubię takie tematy, to tak jak, by się spierać co się bardziej opłaca mercedes czy ferrari

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pytlakos

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    74

    Domyślnie

    Mercedes czy ferrari to zdecydowanie nie jest najlepsze porównanie w tym przypadku? Przy takim wyborze nie zastanawiasz się czy jeden pali parę procent mniej paliwa, bo kupujesz takie auto w zupełnie innym celu

    No bo po co się robi płytę? Jak dla mnie - po to żeby płacić niższe rachunki. Płyty nie widać, nie wpływa na nic innego (przy zwykłych warunkach gruntowych), a ma też swoje wady*. Tak więc co z tego że będę płacił minimalnie mniej, skoro muszę więcej zainwestować? A jeżeli budowę finansuję z kredytu.... to tym mniej się to opłaca. Stąd moje pytanie. Dla mnie to kwestia czystej kalkulacji. Co inne w przypadku np. wspomnianej tutaj WM, można dywagować cz się opłaca, ale ma też inne zalety, które mogą mieć dla kogoś znaczenie. W płycie nie widzę więcej potencjalnych korzyści niż lepsza izolacja.

    *mój znajomy budował dom rok temu, na tradycyjnym fundamencie, gdy się wprowadzi zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak z kanalizacją, okazało się, że podczas zagęszczania piasku pękła rura, odkopali ją w jednym pomieszczeniu, naprawili rurę, co byłoby, gdyby to była płyta...?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał pytlakos Zobacz post
    ...
    *mój znajomy budował dom rok temu, na tradycyjnym fundamencie, gdy się wprowadzi zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak z kanalizacją, okazało się, że podczas zagęszczania piasku pękła rura, odkopali ją w jednym pomieszczeniu, naprawili rurę, co byłoby, gdyby to była płyta...?
    E tam! Kopiesz rów pod płytą, wpełzasz tam, wymieniasz rurę, zakopujesz i tyle. Nic ci na głowę nie zleci.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.653
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale podbudowę intensywnie zagęszcze się przed kanalizacją, póżniej już tylko kosmetyka. . Nie wyobrazam sobie, żeby rura SN8 mogla peknąc podczas tej operacji.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    to jest zabezpieczenie przed grubszym zwierzem: kret, szczur, ryjówka, mysz, guziec Robactwo jeszcze zniose

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Szczur przeżyje wojnę atomową, więc bezpieczny nie jesteś. Dla pewności warto rozłożyć blachę ołowianą i zalać roztopionym bazaltem. Koszty nieco wysokie, ale na fundamentach nie warto oszczędzać.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Może i przeżyje ale nie w moim ociepleniu

    Na marginesie murowana wanna z używanych płytek chodnikowych wraz z robocizną wyszła około 5 tyś zł. Oczywiście doliczyłem to do moich fundamentów

    Pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Przepraszam, bo źle podałem kolejność. Najpierw trzeba zalać bazaltem, a dopiero potem rozłożyć blachę. W przeciwnym razie ołów stopi się i może wycieknąć, lub utworzyć nierówną warstwę.
    Mam nadzieję, że jeszcze nikt nie zdążył skorzystać z przepisu.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam
    Jestem na etapie projektowania domu , który z założeniam ma być energooszczędny. Od samego początku byłem zwolennikiem posadowienia na płycie. Mój architekt podchodził do tego sceptycznie, aby po konsultacji z konstruktorem wydac opinie:

    Płyta to nie jest dobry pomysł. To tylko stosunkowo duży koszt.
    1. Grunty występujące na działce są dobre z uwagi na ich nośność. Płytę stosuje się przy gruntach słabonośnych, aby jak najbardziej rozłożyć obciążenie.
    2. Grunty są wysadzinowe, czyli musimy posadowić płytę na zagęszczonej podsypce żwirowo-piaskowej (ok 80-90 cm grubości), aby dojść poniżej poziomu przemarzania gruntu.
    3. W poziomie posadowienia nie ma wody gruntowej, także możemy zejść z klasycznymi ławami głęboko.
    4. Jedyne co by ewentualnie przemawiało za płytą (ale to bardzo lokalnie), to część parteru zagłębiona w gruncie. Płyta stabilizuje przesuw i pozwala stworzyć rodzaj szczelnej wanny. Tutaj jednak bym zaproponował miejscowe wykonanie żelbetowego muru oporowego, który spełni tą samą pracę.

    Po badaniach geologicznych przeprowadzonych na gł. 3m stwierdzono na całej głębokości gline pylistą


    Proszę Was o opinię czy zgadzacie sie z opnią konstrutora

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mejmirem Zobacz post
    Witam
    Jestem na etapie projektowania domu , który z założeniam ma być energooszczędny. Od samego początku byłem zwolennikiem posadowienia na płycie. Mój architekt podchodził do tego sceptycznie, aby po konsultacji z konstruktorem wydac opinie:

    Płyta to nie jest dobry pomysł. To tylko stosunkowo duży koszt.
    1. Grunty występujące na działce są dobre z uwagi na ich nośność. Płytę stosuje się przy gruntach słabonośnych, aby jak najbardziej rozłożyć obciążenie.
    2. Grunty są wysadzinowe, czyli musimy posadowić płytę na zagęszczonej podsypce żwirowo-piaskowej (ok 80-90 cm grubości), aby dojść poniżej poziomu przemarzania gruntu.
    3. W poziomie posadowienia nie ma wody gruntowej, także możemy zejść z klasycznymi ławami głęboko.
    4. Jedyne co by ewentualnie przemawiało za płytą (ale to bardzo lokalnie), to część parteru zagłębiona w gruncie. Płyta stabilizuje przesuw i pozwala stworzyć rodzaj szczelnej wanny. Tutaj jednak bym zaproponował miejscowe wykonanie żelbetowego muru oporowego, który spełni tą samą pracę.

    Po badaniach geologicznych przeprowadzonych na gł. 3m stwierdzono na całej głębokości gline pylistą


    Proszę Was o opinię czy zgadzacie sie z opnią konstrutora
    Ad 1. Ty masz meic plyte bo chcesz zniwelowac mostek termiczny. Przy okazji dostaniesz solidniejszy fundament.
    Ad.2. Poszukaj tutaj plyt, ktore na gruntach wysadzinowych schodzily ponizej poziomu przemarzania? Malo? No malo, bo wystarczy opaska styropianowa i nigdy grunt pod domem nie zamarznie. Dobijasz do warstwy nosnej i tyle.
    Ad.3. Tym lepiej dla plyty, mozna bez zastrzezen stawiac na tanszym EPS 200 zamiast XPS.
    ad. 4. Tu sie nie wypowiadam, ale to jest wszystko do wyliczenia.

    Musisz wybrac konstruktora, ktory rozumie idee plyty fundamentowej IZOLOWANEJ !!

    Inaczej wiekszosc mysli o typowej plycie dennej i przekonuje, ze po co i na co...

    A co do kosztow: nie podales powierzchni to ciezko szacowac, ale jesli nie musisz schodzic do poziomu przemarzania z podbudowa, i mozna spokojnie uzyc EPS (na to trzeba miec oczywiscie wyliczenia) to roznica w kosztach nie powinna byc znaczaca, a jak jeszcze zrezygnujesz z typowej wylewki i dasz rurki w plyte to na pewno wyjdzie taniej, a przy okazji szybciej i skuteczniej.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał mejmirem Zobacz post
    1. Grunty występujące na działce są dobre z uwagi na ich nośność. Płytę stosuje się przy gruntach słabonośnych, aby jak najbardziej rozłożyć obciążenie.
    Nie prawda.

    Cytat Napisał mejmirem Zobacz post
    2. Grunty są wysadzinowe, czyli musimy posadowić płytę na zagęszczonej podsypce żwirowo-piaskowej (ok 80-90 cm grubości), aby dojść poniżej poziomu przemarzania gruntu.
    Nie prawda.

    Cytat Napisał mejmirem Zobacz post
    3. W poziomie posadowienia nie ma wody gruntowej, także możemy zejść z klasycznymi ławami głęboko.
    To ma być zaleta ?

    Cytat Napisał mejmirem Zobacz post
    4. Jedyne co by ewentualnie przemawiało za płytą (ale to bardzo lokalnie), to część parteru zagłębiona w gruncie. Płyta stabilizuje przesuw i pozwala stworzyć rodzaj szczelnej wanny. Tutaj jednak bym zaproponował miejscowe wykonanie żelbetowego muru oporowego, który spełni tą samą pracę.
    Koszty !
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał mejmirem Zobacz post
    Witam
    Jestem na etapie projektowania domu , który z założeniam ma być energooszczędny. Od samego początku byłem zwolennikiem posadowienia na płycie. Mój architekt podchodził do tego sceptycznie, aby po konsultacji z konstruktorem wydac opinie:

    Płyta to nie jest dobry pomysł. To tylko stosunkowo duży koszt.
    1. Grunty występujące na działce są dobre z uwagi na ich nośność. Płytę stosuje się przy gruntach słabonośnych, aby jak najbardziej rozłożyć obciążenie.
    2. Grunty są wysadzinowe, czyli musimy posadowić płytę na zagęszczonej podsypce żwirowo-piaskowej (ok 80-90 cm grubości), aby dojść poniżej poziomu przemarzania gruntu.
    3. W poziomie posadowienia nie ma wody gruntowej, także możemy zejść z klasycznymi ławami głęboko.
    4. Jedyne co by ewentualnie przemawiało za płytą (ale to bardzo lokalnie), to część parteru zagłębiona w gruncie. Płyta stabilizuje przesuw i pozwala stworzyć rodzaj szczelnej wanny. Tutaj jednak bym zaproponował miejscowe wykonanie żelbetowego muru oporowego, który spełni tą samą pracę.

    Po badaniach geologicznych przeprowadzonych na gł. 3m stwierdzono na całej głębokości gline pylistą


    Proszę Was o opinię czy zgadzacie sie z opnią konstrutora


    hehehe ma dejavou, dokładnie z takimi samymi opiniami się spotkałem jak zabierałem się za swojego betonowca , no i dodatkowo krzywa mina i zdziwienie gratis

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A dobrze płaci?

  20. #20

    Domyślnie

    Kto komu , bo nie rozumiem ?
    Ostatnio edytowane przez mejmirem ; 10-07-2015 o 06:11

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony