dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Arthizmoo
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    M.M.
    Dzielnica
    Bidula.
    Posty
    59

    Domyślnie Piasek kwarcowy + gips jako gładz na tynki CW.

    Witam, dziś dowiedziałem się od mojego tynkarza, że ostatnia warstwa na szaraku będzie się składać z piasku kwarcowego i gipsu
    Od początku byłem przeciwnikiem gipsów, dlatego wybrałem tynki cementowo wapienne. Na chwilę obecną mam położoną drugą warstwę na piętrze, jutro pewnie skończą parter więc nie mam zbytnio czasu na decyzję.
    Czy ktoś z was ma taką gładź? Tynkarz mówi, że nie robi innych od 15lat, poza tym tłumaczył, że gładzi jaką bym chciał czyli wapno, cement i piasek kwarcowy nie kladzie się na suporex bo za szybko wodę ciągnie i nie ma czasu na wyrównanie a moje ścianki działowe są właśnie z tego materiału.

    Nie wiem czy to fakt czy mit fachury? Ponadto czy tynki (szpryca i warstwa najgrubsza) powinny się utwardzić po kilku godzinach od nałożenia, czy powinny zostać elastyczne? Pytam ponieważ nie polewano ścian wodą przed obrzutką (podobno specjalnie dali rzadszą) więc zaraz po narzuceniu wyschła i zrobiła się twarda. Kiedyś widziałem świeży tynk u znajomego, ze ściany wychodziły krople wody a u mnie poza wilgocią w powietrzu na ścianach susza czy tak ma być?

    Proszę o jakieś spostrzeżenia dotyczące tej gładzi, twardość, wygląd, warto?

    Z góry wielkie dzięki za pomoc.
    TS.
    Ostatnio edytowane przez Arthizmoo ; 28-05-2015 o 21:16

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Gips z piaskiem kwarcowym? Nie będę komentował...
    Twardość tynków c/w wynika z ilości materiału wiążącego, w tym cementu, elastyczność - z ilości wapna, a tempo schnięcia od tego jaki cement jest w środku. Są receptury na tynki klasy poniżej 1 MPa... są takie i na 10 MPa, każdy ma swoje przeznaczenie...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Arthizmoo
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    M.M.
    Dzielnica
    Bidula.
    Posty
    59

    Domyślnie

    Czy ktoś może jeszcze skomentować pomysł mieszania gipsu z piaskiem kwarcowym? Nawet google nie słyszało o takiej technologii:/

  4. #4

    Domyślnie

    Podbijamy temat, ktoś słyszał o czyms takim co autor posta opisał ? Dziś spotkałem się z ekipą która tak robi i mam mętlik. Czy jest sens się w to bawić ? Tynk CW miał być twardym a taka warstwa nawet 2mm golipsu z kwarcem i tak według internetowych opinii będzie miękka/podatna na wilgoć. Z drugiej strony będąc na wizycie nie udało mi się "paznokciem" zrobić wgłębienia jak to niektórzy straszą rży gipsowych tynkach

  5. #5

    Domyślnie

    Do tej pory znałem wersję albo gips (gładź) albo piasek kwarcowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony