dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sebolvcf

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    3

    Domyślnie Kierownk budowy.

    Witam. Jestem w trakcie przekształcania lokalu użytkowego na mieszkalny. Dostałem do wykonania szereg robót, oraz określany czas, by przystosować lokal do mieszkania w nim. Zakres robót jest wyszczególniony w specjalnym protokole, zaś po remoncie nastąpi odbiór inspektora budowlanego.

    W finalnym etapie prac remontowych dowiedziałem się, że jednym z wymogów administracji będzie dostarczenie dziennika budowy. Wyczytałem, że taki dziennik (jak również pewne prace remontowe) może prowadzić jedynie osoba z odpowiednimi uprawnieniami (pełniąca samodzielne funkcje techniczne), określana jako kierownik budowy. Niestety mój budowlaniec najprawdopodobniej takowych nie posiada. Wykonał on m.in instalacje wod-kan (na podstawie projektu architekta), wstawiał nadproża, a na takie czynności wiem, że trzeba odpowiednie uprawnienia.

    Chciałem się dowiedzieć, czy administracja będzie żądać takich uprawnień kierownika budowy od osoby wykonującej u mnie remont, czy być może można to jakoś w tym dzienniku pominąć?

    Jeśli administracja uczepi się tych uprawnień w jaki sposób mogę z tego wybrnąć?

    I jeszcze ostatnie pytanie - jak mogę sprawdzić czy dany budowlaniec posiada odpowiednie uprawnienia do zostania kierownikiem budowy i wykonywania odpowiednich prac?
    Ostatnio edytowane przez sebolvcf ; 12-05-2015 o 21:00

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Tu znajdziesz odpowiedzi na zadane pytania:

    1. Apropo kierownika budowy
    http://kb.pl/teksty/2013/07/18/kiero...-moze-nim-byc/

    2. Apropo dziennika budowy
    http://kb.pl/teksty/2015/06/13/dzien...-ile-kosztuje/


    To powinno rozwiać Twoje wątpliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony