dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 123 z 123
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Niekoniecznie musi to być kominiarz, może to być osoba mająca aktualne dopuszczenie (certyfikat) na wykonywanie tego typu usług.

    Dodam od siebie, że ten kominiarz, czy też inna osoba wykonująca czynność pomiarowo-kontrolną powinna także podlegać np. co rocznej certyfikacji swojej wiedzy i umiejętności (o narzędziach pomiarowych nie wspominam, bo to oczywiste).
    I od tego by należało zacząć walkę z niską emisją a nie od zakazywania palenia węglem co jest "wylewanie dziecka z kąpielą".

    Do tego % dla kontrolerów od mandatów nałożonych na trucicieli palących śmieciami i szybko by się porządek zrobił.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A potrafisz odpowiedzieć na pytanie: Jaki jest błąd tej Twojej metody pomiaru?
    To można obliczyć biorąc pod uwagę błąd pomiaru ciepłomierza, wagi itd. - sprawdzałem w dłuższym okresie wyniki przy tych samych nastawach, sterowniku, węglu itd. i wahania były na poziomie 2-3%

    U mnie chodzi o porównanie różnych sterowników i węgli przy użyciu tych samych metod i urządzeń pomiarowych.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Z miesięcznym opóźnieniem,ale lepiej późno niż wcale .
    Andrzej M, w Niemczech tylko i wyłącznie kominiarz ma do tego uprawnienia i aparaturę,to zupełnie co innego niż w Polsce,ale ten gość ma potężną władzę,a jego praca kosztuje,zarabia na po wyuczeniu zawodu ok. 2200 eurów,przed emeryturą dobija do 4000.
    QIM, masz rację u nas ludzie nie są w stanie opłacić takiego kominiarza,więc raczej nigdy tak nie będzie jak tam ,ale to nie my jesteśmy winni że takie marne zarobki mamy.
    Jak coś konkretnego chcecie wiedzieć co tam jest to piszcie,postaram się coś przełożyć na polski,teraz do października możemy sobie "gadu,gadu" .
    Pozdrawiam.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony