dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Mój Zakłąd Energetyczny w umowie przyłączeniowej zobowiązuje mnie do postawienia na własny koszt skrzynki elektrycznej w granicy działki i zasilenie jej linią kablową ze słupa. Moim zdaniem ZE powinien sam to zrobic w ramach opłaty przyłączeniowej. Co wy na to?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Dobrze myślisz. Tak właśnie powinni zrobić bo za to płacisz. I już nie płaci się za metr kabla tylko za prąd jaki zamówiłeś (~90/kW czy jakoś tak )

  3. #3

    Domyślnie

    Mialem podobna umowe. Tez w warunkach bylo postawienie skrzynki przez odbiorce. To chyba standard.

  4. #4

    Domyślnie

    W mojej umowie nie ma ani słowa na temat skrzynki więc pewnie oni się tym będą zajmowali (podlegam pod Gliwice, zakład w Pszczynie). Inna rzecz, że się nie spieszą z pracą - umowa od kwietnia, a oni wystąpili dopiero o określenie warunków budowy przyłącza. Gość z zakładu zapewnia mnie, że zdążą w terminie, ale naczytałem się już na grupie, że wiele osób jest w podobnej sytuacji i nawet ponaglenia Urzędu Regulacji Energetyki nie pomagają. Ciekawe, jak to będzie.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie skrzynka była stawiana na mój koszt (ok. 1000 zł za wszystko) - Energetyka Beskidzka, Kęty

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie termin 12 m-cy projekt+uprawomocnienie się pozwolenia na budowę+6 m-cy realizacja - czyli prawie 2 lata!!! Ale próbuję pertraktować i odwoływać się.

  7. #7

    Domyślnie

    Arek99, daj sobie spokój - chyba, że masz czas. Mnie w ZE powiedziano, że w tym roku SIE NIE DA zrobic przyłącza ze skrzynką a w przyszłym też niekoniecznie. Prywatnie u pracownika ZE robię to w dowolnym terminie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony