dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 476 z 479
Pokaż wyniki od 9.501 do 9.520 z 9569
  1. #9501

    Domyślnie

    crespo1 - A może prysznic na całą ścianę? Z jednej strony dobudowałam ściankę 50cm i dociągnęłam do niej blat umywalki - jeśli miałaby być tam szyba to warto zostawić odstęp dla łatwiejszego sprzątania. Lub ścianka tylko do wysokości blatu a wyżej szyba. Obok sedesu słupek ok.45x45cm, chyba najbardziej pasowałby z lustrzanym frontem. Grzejnik nad kibelkiem. Sprzęty i kolory przypadkowe, zresztą pełnego realizmu i tak nie osiągnę. W takim układzie raczej darowałabym sobie listwy.

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 523
Rozmiar:  13,5 KB


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	537
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	418309

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	533
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	418310

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	539
Rozmiar:	6,6 KB
ID:	418311

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	534
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	418312

  2. #9502
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.395

    Domyślnie

    Cytat Napisał maarchewka Zobacz post
    W ogole czy ktoś ma prysznic bez brodzika ze skladanymi drzwiami? jak się to sprawdza?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/8906b41dd8f36893Załącznik 418290
    Kontakt podstawowy: annatulipanna
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7643965

  3. #9503

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    dziekuje serdecznie za namiary. przeczytalam watek wyglada ze takie rozwiazanie ma potencjał.

    Mam jeszcze pytania:
    1.Awaryjność stelaza podtynkowego - mój mąż nie chce stelaża " bo się zepsuje i trzeba bedzie wszystko skuwać", a no nie oszukujmy sie kibel z miską to nie to jak nie chcesz w domu stylu retro. Jak to wyglada z tą awaryjnościa? Co zrobić zeby się przed tym zabezpieczyć, poza zainwestowaniem w dobry sprzet - czy to co sie moze tam zepsuc jest na tyle dostepne ze przez otwor spluczki da sie to wymienic? A moze zabudowac to nie plytkami tylko czyms innym? tylko czym?

    2. Brudne ubrania - jedna łazienka ma takie wymiary ze miesci mi się kibelek, pralka, na niej suszarka, potem jest umywalka i wanna. Ale nie bardzo jest gdzie wstawic kosza na pranie. Jesli nie w lazience to gdzie szukac miejsca na to zeby bylo sensownie (mieszkanie w bloku)?
    Ostatnio edytowane przez maarchewka ; 06-09-2018 o 09:36

  4. #9504

    Domyślnie

    dzień dobry.
    Jestem na etapie ustalania, gdzie co ma być. Padło aktualnie na łazienkę. Zdecydowałem sie na taki układ. Czy jest ktoś w stanie zrobić wizualizacje?

    Przesyłam jej wymiary oraz przykładowe kolory i design.
    Z góry dziękuję.



  5. #9505
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał maarchewka Zobacz post
    dziekuje serdecznie za namiary. przeczytalam watek wyglada ze takie rozwiazanie ma potencjał.

    Mam jeszcze pytania:
    1.Awaryjność stelaza podtynkowego - mój mąż nie chce stelaża " bo się zepsuje i trzeba bedzie wszystko skuwać", a no nie oszukujmy sie kibel z miską to nie to jak nie chcesz w domu stylu retro. Jak to wyglada z tą awaryjnościa? Co zrobić zeby się przed tym zabezpieczyć, poza zainwestowaniem w dobry sprzet - czy to co sie moze tam zepsuc jest na tyle dostepne ze przez otwor spluczki da sie to wymienic? A moze zabudowac to nie plytkami tylko czyms innym? tylko czym?

    2. Brudne ubrania - jedna łazienka ma takie wymiary ze miesci mi się kibelek, pralka, na niej suszarka, potem jest umywalka i wanna. Ale nie bardzo jest gdzie wstawic kosza na pranie. Jesli nie w lazience to gdzie szukac miejsca na to zeby bylo sensownie (mieszkanie w bloku)?
    Ad.1
    Tak jak piszesz, jeśli coś się popsuje, to naprawisz to przez otwór spłuczki, a wybór stelaża dobrej/sprawdzonej firmy to podstawa aby w ten otwór nie zaglądać

    Ad.2
    Ja wrzucam wszystko do pralki, a dopiero w dniu prania segreguję i piorę. Większe rzeczy, jak tony zasłon ze wszystkich okien, czy pościel piorę od razu po zdjęciu.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #9506

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Jestem na etapie planowania rozkładu pomieszczeń w małym domu parterowym, który zamierzam budować w przyszłym roku. Większość pomieszczeń mam "ogarnięte". Zaciąłem się na łazience, nie jest mała, a mimo to nie mogę się w niej odnaleźć z rozkładem. Chciałbym w niej zmieścić: wannę 160cm, prysznic walk-in, kibelek i umywalkę nablatową, dodatkowo planowałem też miejsce na pralkę i rekuperator. Proszę o jakieś sugestie co można poprawić. Generalnie możliwe jest przesuwanie ścian, okien, drzwi. Moje rozwiązanie (po wielu podejściach) poniżej:



    W jednej z opcji oddzieliłem część łazienki (szerokości ok. 150cm) po lewej stronie na pralnie (z rekuperatorem), nie wiem jednak czy hałas rekuperatora nie byłby zbyt uciążliwy w sypialni.
    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut 20181229.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	423896  
    Ostatnio edytowane przez husband ; 29-12-2018 o 21:46

  7. #9507

    Domyślnie

    Szczerze to dziwna troszkę ta koncepcja.
    Napiszę co wg. mnie tu nie pasuje.
    Wejście z wiatrołapu bezpośrednio do kuchni
    Brak pomieszczenia technicznego, kotłowni( czym będziesz ogrzewał dom?)
    Łazienka większa niż sypialnia.
    W salonie brak miejsca na część wypoczynkową.
    W kuchni brakuje miejsca na blaty do pracy.
    Brak miejsc na szafy.
    Wielki garaż, do tego w bryle budynku bez oddzielnej izolacji.

    Na plus jest mała powierzchnia komunikacji.
    Odnośnie łazienki, to umywalka pod oknem, to średni pomysł, bo będziesz je miał ciągle pochlapane no i gdzie lustro? Chyba, że okno będzie wysoko, ale sprawdź jak to będzie wyglądało na elewacji.
    Jeszcze ważna rzecz, drzwi od łazienki muszą zawsze być otwierane na zewnątrz, nie do środka.


    Musisz przemyśleć ten projekt, pooglądaj gotowe projekty.
    Tylko pamiętaj, że koszt budowy garażu jest taki sam jak budowy salonu.

    Jakiego szukasz domu, do ilu metrów? Dla ilu osób? Sprawdzaj też projekty pod względem kierunków świata.
    Życzę powodzenia, dasz radę

    Każdy z nas to samo przechodził i długooo szukał odpowiedniego projektu, tylko trzeba znać swoje potrzeby i przyzwyczajenia a jak już będziesz wiedział co chcesz, to będzie łatwiej.
    Ja wyobrażałam sobie różne sytuacje w domu, np. co robię wchodząc do domu, co gdzie kładę, gdzie siadam...co mi obecnie przeszkadza a co by mi pomogło.
    To trochę praca głupiego, ale pomaga
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 29-12-2018 o 22:41

  8. #9508

    Domyślnie

    Skupiłem się na łazience ale wychodzi na to, że reszta do poprawy. Czasami wystarczy parę zdań osoby patrzącej na coś z boku i od razu odmienia się punkt widzenia. Dziękuję, próbuję od początku.

  9. #9509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Łazienka to jedno z droższych pomieszczeń w wykańczaniu. W tak małym domu robienie łazienki większej niż pokój to rozrzutność finansowa.
    Jak i tak planujesz osobne wc to polecam zrobić wc z prysznicem i łazienkę z wanną.
    gdzie w tym salonie chcesz ustawić kanapę?

  10. #9510

    Domyślnie dluga i waska lazienka w starej kamienicy - gdzie postawic prysznic ?

    Witam serdecznie,

    Chce wyremontowac rodzicom lazienke. Lazienka jest waska, dluga, znajduje sie w starej kamienicy. Poprosze o porade, jak umiescic prysznic w takiej lazience. Rodzice sa starsi i jest im coraz trudniej sie poruszac, chcialabym zeby w lazience byla szeroka przestrzen prysznicowa, zeby moc w srodku postawic stoleczek i ewentualnie, zeby w przyszlosci byla mozliwosc, aby druga osoba mogla wejsc, aby pomoc przy umyciu sie.

    Dzisiaj we wnece znajduje sie wanna, myslalam, zeby na jej miejscu postawic wlasnie taka kabine prysznicowa, z bardzo niskim brodzikiem.

    Nie wiemy jeszcze, czy beda kladzione kafelki, gdyz powiedziano nam, ze powinnismy wykonac projekt, aby ocenic, czy podloga wytrzyma wylewke.

    Toaleta znajduje sie we wnece w koncu lazienki (wneka 44cm). Wolelibysmy jej nie przemieszczac.

    Na przeciwko wneki, na scianie, znajduje sie kaloryfer, ktory tez jest nie do ruszenia.

    Moja obawa, to czy kabina prysznicowa zmiesci sie na glebokosc w tej wnece, i czy mozna zainstalowac ja w takim miejscu ?

    Z gory bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedzi.

    Anna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	424133  

  11. #9511
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    ...

  12. #9512

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    właśnie dostałam projekt łazienki i poniżej wstawiam jej wizualizację. Mam jednak pewne wątpliwości. Wydaje mi się mało przytulna i nie bardzo wiem jak ją troszkę ocieplić. Nie mam też pomysłu na podświetlenie lustra. Wstępnie zamierzałam dać 4 wiszące lampy, ale czy to nie za dużo? Dlatego chciałam prosić o pomoc w dopracowaniu szczegółów, a może ma ktoś inne pomysły na aranżację, również mile widziane. Z góry dziękuję. WiolaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	436218Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W_2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	436219Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W_5.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	436220Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W_3.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	436221
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	436217  

  13. #9513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będą ręczniki, butelki z kosmetykami, gąbki i będzie wyglądać zupełnie inaczej.

    Dwie lampy po bokach lustra starczą. Jedna ogólna i "oczko" po prysznicem.

  14. #9514
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    mnie się podoba, dałbym dodatki w jakimś żywym kolorze, jakieś odcienie żółtego np i będzie bardzo ładnie. ewentualnie drewno w cieplejszym odcieniu

  15. #9515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    będą ręczniki, butelki z kosmetykami, gąbki i będzie wyglądać zupełnie inaczej.

    Dwie lampy po bokach lustra starczą. Jedna ogólna i "oczko" po prysznicem.
    Dziękuję. Może i racja, wszytko się zmieni jak dojdą rzeczy używane na co dzień. W takim razie zostawię lampy po bokach, a pozostałe dwa kable usunę. Niestety nie mogę dać oczka pod prysznicem bo mamy strop wylewany, ale mam blisko kabiny oświetlenie, więc może nie będzie najgorzej. Miałam zamiar dać 3 czarne tuby, ale zastanawiam się jeszcze nad srebrnymi. Myślałam też o podzieleniu czarnymi ramkami ścianek prysznica, ale nie jestem do końca przekonana. Może być wtedy za czarno.

  16. #9516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    mnie się podoba, dałbym dodatki w jakimś żywym kolorze, jakieś odcienie żółtego np i będzie bardzo ładnie. ewentualnie drewno w cieplejszym odcieniu
    Dzięki Fleszu. W sumie nam też się podoba, więc pewnie przy tej wersji zostaniemy. Popracujemy jeszcze nad szafką, podłogą, dodamy jakieś fajne oświetlenie i będzie super.

  17. #9517
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Dzień dobry,
    właśnie dostałam projekt łazienki i poniżej wstawiam jej wizualizację. Mam jednak pewne wątpliwości. Wydaje mi się mało przytulna i nie bardzo wiem jak ją troszkę ocieplić. Nie mam też pomysłu na podświetlenie lustra. Wstępnie zamierzałam dać 4 wiszące lampy, ale czy to nie za dużo? Dlatego chciałam prosić o pomoc w dopracowaniu szczegółów, a może ma ktoś inne pomysły na aranżację, również mile widziane. Z góry dziękuję. WiolaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	436218Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W_2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	436219Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W_5.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	436220Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W_3.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	436221

    Jak na moje oko, to w tym projekcie czarne ściany są za bardzo "poszatkowane" (białe drzwi i okno). Czarne płyty dałabym tylko na jednej ścianie, za prysznicem i wanną, cała reszta w bieli. Sądzę, że lepiej by wtedy wyglądała czarna obudowa wanny, przechodząc płynnie na czarną ścianę.
    Poza tym, tak jak napisała Elfir, dodatkami "zrobisz przytulność".

    Tak się jeszcze zastanawiam... Czy nie lepiej byłoby przenieść baterię prysznicową i odpływ liniowy na ścianę z wanną? Wówczas wchodząc do łazienki miałoby się niczym nie zaburzony widok na okno z np. drewnianą (pod kolor podłogi) żaluzją. Lub innym przykuwającym wzrok elementem np. nadająca łazience bardziej pałacowy charakter żakardowa stora podpinana do boku chwostem, a w samym oknie mlecznobiała roleta rzymska.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  18. #9518
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Miałam zamiar dać 3 czarne tuby, ale zastanawiam się jeszcze nad srebrnymi. Myślałam też o podzieleniu czarnymi ramkami ścianek prysznica, ale nie jestem do końca przekonana. Może być wtedy za czarno.
    Patrząc na te wizualizacje, jedną z pierwszych rzeczy o których pomyślałam były czarne oprawy lamp
    Ale podział niemal niewidzialnych szklanych tafli prysznica to już zdecydowanie za dużo, zwłaszcza w łazience w marmurach.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #9519

    Domyślnie

    No właśnie okno mamy czarne, a drzwi mają być białe i jakoś do czarnego okna nie pasowały nam białe płytki, tym bardziej, że obok jest biała zabudowa, dlatego zrobiliśmy czarne, żeby był jakiś kontrast. W pierwszej wersji dałam jeszcze czarną ścianę w prysznicu obok wanny, a nad wanną i obudowa wanny była biała. Czarne płytki były też na ścianie z umywalką. Czyli mieliśmy ścianę czarną z oknem i drzwiami, ale i po kawałku z każdej strony.
    Na okno raczej nie będę niczego zawieszała, bo mamy już zamontowane refleksole. Jeśli natomiast przeniosę baterię i odpływ, to boję się, że woda będzie wypływała na zewnątrz, a wejście pod prysznic musi już tak zostać.

  20. #9520

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Patrząc na te wizualizacje, jedną z pierwszych rzeczy o których pomyślałam były czarne oprawy lamp
    Ale podział niemal niewidzialnych szklanych tafli prysznica to już zdecydowanie za dużo, zwłaszcza w łazience w marmurach.
    To również była moja pierwsza myśl, a ta bywa zwykle najlepsza i tak też pewnie będzie.
    Co do podziału, to masz rację, słabo będzie wyglądało. Zrobię tylko dodatek od strony wanny na szkle, w postaci czarnego uchwytu do wieszania ręczników, ale to jakoś wizualnie raczej nie powinno przeszkadzać.

Strona 476 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony