Cytat Napisał semiramida Zobacz post
mam nowy dom z rekuperatorem i stary bez niego. Gdybym musiała zamieszkać w tym starym *lata 80*, to najlepszy prezent, jaki bym mogła zrobić temu domowi to wentylacja mechaniczna i rekuperator. A jeszcze rozebrałabym komin, od którego pleśnieje mi cały pion, bo nie wiadomo kto moglby załozyć nowy kołnierz. A jeśli nawet dowiemy się kto, to ten ktoś nie ma czasu... wentylacja mechaniczna ładnie by mi wysuszyła wszystkie warstwy, dom zrobilby się cieplejszy. To jest najważniejsze. A uczucie dopływu świeżego powietrza to tylko luksusowy dodatek... naprawdę warto, chocby jak najmniejszy reku czy inna centrala nawiewno/wywiewna. a super okno przyda się ale niekoniecznie wszędzie. w nowym domu mam takie jedynie w kuchni, bo tam jest po prostu duża szklana ściana, czyli stosunek powierzchni okna do podłogi mam inny niż te minimum 1/8. w starym domu salon zyskał na zamianie jednego duzego okna na dwa mniejsze. ale to musi architekt zdecydować.
No i ? przeczytaj tytuł tematu za nim się rozpiszesz nie na temat a dodatkowo to co każdy wie.