dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jak pozbyć się trawy - nietypowe pytanie.

    Witam szanownych użytkowników,
    zwracam się do Was dzisiaj z dosyć nietypową prośbą.

    Posiadam garaż postawiony w dosyć odludnym miejscu. Każdej wiosny zmagam się dużym problem jakim jest trawa rosnąca wokół garażu. Trawa potrafi osiągnąć 1metr! wysokości. Już od roku próbuję jakoś dać sobie z nią radę ale bez skutków.
    Dodatkowym problemem jest, że w garażu nie ma dostępu do prądu a nie posiadam kosy spalinowej.

    Dlatego postanowiłem, 'wypalić" ziemię chemią, tak, żeby nie rosło tam już nic. Dotychczas próbowałem stosować:
    -ocet
    -sól 10 kg rozsypane
    -ostatnio wapno budowlane - roztwór mocno stężony
    Niestety nie dało to najlepszych skutków.

    Teraz wpadłem na pomysł użycia:
    -płynu do mycia na naczyń (tani)
    -płynu do spryskiwaczy (tani)
    -roztworu "kreta" (NaOH)

    Czy ktoś ma pomysł jak poradzić sobie z niechcianą trawą?
    Środku chwastobójcze niszczą tylko część "naziemną" ale korzenie zostają nieruszone.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wybetonuj.

    Herbicyd niszczy korzenie też. Trawa odrasta z nasion znajdujących się w ziemi.

  3. #3

    Domyślnie

    Rzekomo ekologicznie chciałeś? Strasznie niszczące zabiegi przedsięwziąłęś!!! Sól w glebie to tragedia - nie wiem skąd się wzięła moda na takie niszczenie chwastów. Zasolenie niszczy glebę na dziesiątki lat i jest nieodwracalne! Kret jeszcze gorszy... Pewnie może studnie sobie tam wybudujesz, żeby potem wodę ciągnąć? Jakby każdy tak robił, to z tej planety nie zostałoby nic szybciej niż to ekolodzy wieszczą!

    Albo koś, albo raz na rok spryskaj na Boga, jak już musisz! Elfir ma rację - już lepsze betonowanie.

    Sorry, ale przerażenie mnie ogarnia jak czytam coś takiego

  4. #4

    Domyślnie

    PS. A trawę można też dwa razy w roku przekosić kosą rencznom

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B Zobacz post
    Rzekomo ekologicznie chciałeś? Strasznie niszczące zabiegi przedsięwziąłęś!!! Sól w glebie to tragedia - nie wiem skąd się wzięła moda na takie niszczenie chwastów. Zasolenie niszczy glebę na dziesiątki lat i jest nieodwracalne! Kret jeszcze gorszy... Pewnie może studnie sobie tam wybudujesz, żeby potem wodę ciągnąć? Jakby każdy tak robił, to z tej planety nie zostałoby nic szybciej niż to ekolodzy wieszczą!

    Albo koś, albo raz na rok spryskaj na Boga, jak już musisz! Elfir ma rację - już lepsze betonowanie.

    Sorry, ale przerażenie mnie ogarnia jak czytam coś takiego

    Dodam tylko, że jest to teren przemysłowy w centrum miasta i nikt raczej studni nie będzie tam kopał.

    Wybetonować nie bardzo będę mógł, a i nie jest to tania sprawa

  6. #6

    Domyślnie

    Przemysł, nie przemysł takie walenie substancji dla toksycznych w glebę niczego dobrego nie przyniesie, a rekultywacja dodatkowo utrudniona.
    Poważnie mówiłam o tym oprysku... Trawa wróci zawsze, bo taka jej natura

    Jeśli chciałbyś absolutnie jałowy teren to możliwości są dwie - albo beton, asfalt lub inna nawierzchnia, albo wysypać materiałem odpadowym z hałd przemysłowych. Inaczej natura wejdzie i tak. Jak zniszczysz glebę, zostaną tylko gatunki najbardziej ekspansywne i uciążliwe, czyli nie zyskasz nic. W sumie trawa jest najlepszą opcją choć w każdym przypadku wymaga pracy.

    Jeśli chcesz mieć efekt na długie lata, możesz spróbować niskich nasadzeń z roślin płożących - np. irgi. Ale to też na początku wymaga pracy i czasu, więc w sumie koszenie i tak najprostsze. Sorry, ale w życiu nie ma po prostu funkcji "delete"
    Ostatnio edytowane przez Monika B ; 02-07-2015 o 15:03

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B Zobacz post
    Przemysł, nie przemysł takie walenie substancji dla toksycznych w glebę niczego dobrego nie przyniesie, a rekultywacja dodatkowo utrudniona.
    Poważnie mówiłam o tym oprysku... Trawa wróci zawsze, bo taka jej natura

    Jeśli chciałbyś absolutnie jałowy teren to możliwości są dwie - albo beton, asfalt lub inna nawierzchnia, albo wysypać materiałem odpadowym z hałd przemysłowych. Inaczej natura wejdzie i tak. Jak zniszczysz glebę, zostaną tylko gatunki najbardziej ekspansywne i uciążliwe, czyli nie zyskasz nic. W sumie trawa jest najlepszą opcją choć w każdym przypadku wymaga pracy.

    Jeśli chcesz mieć efekt na długie lata, możesz spróbować niskich nasadzeń z roślin płożących - np. irgi. Ale to też na początku wymaga pracy i czasu, więc w sumie koszenie i tak najprostsze. Sorry, ale w życiu nie ma po prostu funkcji "delete"
    Ehh widzę, że łatwo nie będzie

    A gdybym przykrył tą trawę folią czarną i zostawił tak przez całą zimę, to czy na wiosnę po zdjęciu folii miałbym spokój z roślinkami czy raczej nie?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał grunwald256 Zobacz post
    Ehh widzę, że łatwo nie będzie

    A gdybym przykrył tą trawę folią czarną i zostawił tak przez całą zimę, to czy na wiosnę po zdjęciu folii miałbym spokój z roślinkami czy raczej nie?
    będzie spokój do pierwszego wykiełkowania siejących się nasion

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    spróbuj herbicydu typu orkan, taki co działa na jedno i dwu liścienne.
    2 razy do roku wystarczy.

    pzdr

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A dlaczego garaż nie może być obrośnięty trawą?

  11. #11

    Domyślnie

    Możesz też zostawić folię na stałe

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B Zobacz post
    Możesz też zostawić folię na stałe
    Niby tak, ale w miejscach gdzie wyjeżdżam autem lub robię najazd, żeby wjechać folie można łatwo uszkodzić.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A dlaczego garaż nie może być obrośnięty trawą?
    Gdyby trawa rosła tylko wokół i za garażem nie byłoby problemu ale największy problem mam z trawą rosnącą w miejscu otwierania drzwi i wyjazdu/wjazdu auta do garażu.

    Nie wie ktoś jakim środkiem spryskują torowiska kolejowe? Wydaje mi się, że muszą używać czegoś silnego i skutecznego

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nie spryskują... CHOT chwastem zarósł... Podziwiam Twoją chęć do trucia środowiska, siebie i sąsiadów. Powiem krótko- kup se kosę i nie zawracaj d...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony