dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    oczywiscie bufor mozesz zamontować i działało będzie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  2. #22

    Domyślnie

    Jak myślisz jak duży musi być ten bufor, max zmieści się 1000 l.
    Kiedyś rozmawiałem z przedstawicielem Kostrzewy, mówił ze 500 będzie wystarczające

  3. #23

    Domyślnie

    he he nawet mam do sprzedania bufor 1000L a właściwie mój klient ma bufor 4 letni kiedyś palił drewnem teraz ma kocioł na pellet i chętnie go sprzeda. Myślę że 500 wystarczy tu chodzi tylko o przedłużenie postoju kotła wiec może być 1000 może być równie dobrze 500 litrowy. Mam jeszcze jednego klienta który ma do sprzedania chyba też 1000 l z wężownicą solarną.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ja znowu jestem zdania że jeśli już ma być bufor to ma być bufor a nie jakaś po pierdółka
    Czyli im większy tym lepiej 800, 1000L jeśli masz miejsca na tyle.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  5. #25

    Domyślnie

    Może ma ktoś kocioł na pellet (tylko taki do pellet jak np. Red compact lub Ecofire pe) i bufor, to podzielił by się doświadczeniami za co z góry dziękuję

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ja Ci tutaj już nic nie pomogę bo tylko sprzedaję pelleciaki a u siebie grzeję groszkiem
    Mam już kilku klientów z pelleciakami, ale tylko jeden z nich pracuje bez bufora i akurat ten dopiero jedną zimę której co prawda jakby nie było.
    Puławiak pewnie zamontował już trochę tych kociołków ale każdy chwali swoje, jak i on tak i ja
    Poszukaj wątków gdzie piszą użytkownicy pelleciaków tylko nie zatrzymaj się na jednej stronie bo może być tak że natrafisz na takiego Arturo72 tyle że w wersji pelletowej i tez może być niescienscje
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #27

    Domyślnie

    Raczej wielu użytkowników na forum nie znajdziesz - zadowoleni nie piszą. Kilka tych kotłów zamontowałem i kilka innych też.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #28

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, rację macie obaj z tego co widać.
    Ale porównując to do samochodu który lata po autostradzie a do takiego który jeździ u listonosza (no mała przesada) to chyba jasne co dłużej pochodzi.
    Przymierzalem się do bojlera Termica ww 250L lub bufora TWL KE 1000 L TVP z wężownicą do wody użytkowej , napiszę może maila do MZK Red zobacz ze co oni proponują, dziękuję wam za radę

  9. #29

    Domyślnie

    Miało być MCZ B-)

  10. #30

    Domyślnie

    Zapytają z jakiego kraju jesteś i Cie odeślą w Polsce do Wentor-a. Niekoniecznie tak jest że kocioł powinien pracować pod nominalnym obciążeniem - Włosi zalecają żeby kocioł nie pracował zbyt długo na pełnym obciążeniu.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 05-07-2015 o 10:20
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #31

    Domyślnie

    Z tego co widzę to ten kocioł ma dwa ustawienia pod bufor i dwa pod bojler i to chyba bez znaczenia co będzie grzal a jeżeli Włosi obawiają się że będzie się coś z nim działo to porostu nie będę się w coś takiego pakowal, kocioł ma pracować parę ładnych lat, to nie jest smieciuch za 1200 zł który trzeba wymienić co cztery lata

  12. #32

    Domyślnie

    śmieciuchów też sie nie wymienia co 4 lata pracują trochę dłużej. A do tego układu u ciebie będzie podłogówka głównie która sama w sobie jest buforem.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #33

    Domyślnie

    Masz racje, pomału zaczynam tak samo myślec przy dobrym bojlerze który ma dość wydajna wężownice a taka ma właśnie termica to raczej nie będzie miało znaczenia bo w sumie i tak będzie na bieżąco ciepła woda a góra będzie tylko sporadycznie grzana do temperatury 22stopni raczej podtrzymywana na jakieś 18/19

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    śmieciuchów też sie nie wymienia co 4 lata pracują trochę dłużej.
    Niektóre myślę że pracują tak długo i są tak żywotne że dzisiejsze nowoczesne kotły w najwyższych klasach wg. emisji i sprawności nie dożyją nawet połowy tego okresu.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    colorfun

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Czarnków
    Kod pocztowy
    64-700
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    oczywiscie bufor mozesz zamontować i działało będzie.
    Jestem na etapie myślenia o wymianie Viadrusa, który jest podłączony do bufora 1500l przez laddomat.
    Viadrusa chciałbym wymienić na kocioł na pellet, np. Red Compact (selecta).

    Uklad z buforem mam obcykany z Viadrusem.

    Natomiast jak podłączyć kocioł na pellet do bufora?

    1. Czy przez Laddomat, wtedy jaka wkładka termostatyczna.
    2. Jak tym sterować, tj czy sterownik Selecty to ogarnie. (wysoka temp. pracy, odpowidnia histereza dla czujnika w buforze, sterowanie pompą laddomatu itp.)

    Wbrew pozorom nie wydaje mi się to takie oczywiste. Szukam info na ten temat, w szczególności uzytkownikow i instalatorów majacych takie realizacje.

    z gory dzieki za pomoc.

    pozdrawiam
    szymon

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony