Nie chcę się z Wami dochodzić, szczególnie o 1 stopień, bo nie jest to moim zamiarem, by kogoś na siłę przekonywać do swoich racji, kiedy on już pozjadał wszystkie rozumy. Chcę tylko zaznaczyć, że te Wasze tabelki i wyliczenia są do ....duszy, bo porównujecie inne parametry i systemy grzania.

U mnie na 117m2domu, 38m2 jest nieogrzewanych w ogóle, co prawda źle wcześniej podawałam proporcje, bo nie jestem drobiazgowa i nie liczyłam tego dokładnie ,tylko chodziło mi o to, by przedstawić ogólnie sytuację.
Czyli te chłodniejsze powietrze ( przy rekuperatorze) z 38m2 miesza się z pozostałym cieplejszym powietrzem z reszty domu, co powoduje szybsze ochłodzenie domu.
Jeżeli chodzi o słońce i lodówkę to ile stopni wg. Ciebie ogrzewają w przypadku, kiedy jest pochmurnie na dworze przy temp 7st a w domu 19st?

Poza tym pisałam o tym, że ogrzewanie na podczerwień nie ma tak dobrej akumulacyjności jak inne ogrzewania podłogowe, dlatego też szybciej się pomieszczenia wychładzają.
Co w naszym przypadku nie ma to znaczenia a nawet jest to na plus, bo ja osobiście lubię rozpalać w kominku( z akumulacją) Wtedy temperatura pomieszczenia musi być niższa niż zazwyczaj, by nie doszło do przegrzania.


Jest tyle różnych metod ogrzewania domów i nie ma metody idealnej dla wszystkich, każda ma plusuy i minusy a my sobie wybraliśmy taką, która pasuje do naszego domu i do naszego planu dnia.
Mój mąż przed tą decyzją, jeździł po różnych domach, targach, firmach i sprawdzał oraz zbierał opinie inwestorów ...nie tylko tabelki, wykresy, tylko ważne były też jego odczucia i spostrzeżenia.

Ten dom jest naszym domem ostatecznym i chcieliśmy by mieszkanie w nim, było tylko przyjemnością a nie udręką.
Tak jest i to się liczy...a Wy sobie zaprzątajcie głowy wyliczeniami, wykresami, tabelkami itp. bzdetami, wtedy kiedy my przy lampce wina obok kominka, delektujemy się chwilami.

Mam to gdzieś co sądzicie o naszym sposobie ogrzewania, dla Was może być tragedią ale dla nas jest on idealny, przy minimalnym wysiłku kilku kliknięć na tydzień, mamy tak ciepło jak chcemy.by było Jednocześnie też nie neguje Waszych systemów, bo pewnie też są dla Was idealne.

Kaizen...tel przysyłam na pw.