dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie Wakacyjne menu ... w kraju i poza jego granicami

    Czy poznaliście jakieś nowe regionalne potrawy ?
    Co polubiliście a czego już nigdy nie zamówicie ponownie ?

    zapraszam na Florydę, ... na dania z aligatora


    pozdrówka cieplutkie i smakowite
    unde venis et quo tendis

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Co polubiliście a czego już nigdy nie zamówicie ponownie ?

    zapraszam na Florydę, ... na dania z aligatora


    pozdrówka cieplutkie i smakowite
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1130457.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	324012
    blisko Florydy ,ale jadłam .....bardzo delikatne mięsko z krokodyla .....zamówiłabym powtórnie ,bo bardzo mi smakowało

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mozaik5.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	324013

    koza raczej niekoniecznie

    też pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Wszyscy domagają się białego mięsa z ogona aligatora ... tymczasem aligatorowe golonki (mięso czerwwone), duszone powoli w żeliwnym garze i podlewane winem, bardziej mnie smakuje
    Gdy pracowałem 35 lat temi w Iraku, piekliśmy młode koziołki (faszerowane ryżem i czarnymi oliwkami) na ruszcie ... były wyśmienite

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image41.JPG
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	53,0 KB
ID:	324014
    kolacja z Tubylcami "na tarasie"
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 13-07-2015 o 12:32 Powód: foto; nie cytujemy postu, który jest powyżej - szkoda miejsca ;)
    unde venis et quo tendis

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Paul - fajne zdjęcie. Zgaduję, że pierwszy po prawej to nie Ty . Drugi z lewej ?

    Mięso antylopy w restauracji Carnivore w Nairobii. Bardzo delikatne.
    Ogromna restauracja, z wielkim grillowiskiem, grilują tam wszystko co się rusza- a właściwie wcześniej ruszało.
    Krokodyla również. Ale nie próbowałam, niestety, bo wcześniej pochłonęłam pyszne ciasto daktylowe
    w ilości nieprzyzwoitej i zakorkowało mi przełyk
    Tylko kawałek antylopy udało mi się wcisnąć.
    Zdjęcie posiadam w anologowej wersji jeno
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post
    Paul - fajne zdjęcie. Zgaduję, że pierwszy po prawej to nie Ty . Drugi z lewej ?

    Mięso antylopy w restauracji Carnivore w Nairobii. Bardzo delikatne.
    Ogromna restauracja, z wielkim grillowiskiem, grilują tam wszystko co się rusza- a właściwie wcześniej ruszało.
    Krokodyla również. Ale nie próbowałam, niestety, bo wcześniej pochłonęłam pyszne ciasto daktylowe
    w ilości nieprzyzwoitej i zakorkowało mi przełyk
    Tylko kawałek antylopy udało mi się wcisnąć.
    Zdjęcie posiadam w anologowej wersji jeno
    tiaaa ... teraz to już wyglądam jak ten "pierwszy z prawej" (gdybym tak się na mumię pozawijał) ... piękne czasy (powspominać ... włosów jeszcze sporo na łepetynie i ... zęby wszystkie) ... ... zgadłaś, "drugi z lewej"

    foty oczywiście również z tamtego okresu analogowe ... zeskanować poproszę ... ciekawym bardzo tego "grillowiska"
    unde venis et quo tendis

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    widzę, że nie macie czasu na wakacje ...
    ... ponieważ "wakacje" mam co drugą niedzielę, ... zrobię Wam ośmiornicę " po grecku" ... (na grillu, ale wprzódy gotowaną w winie)

    ps - spadam na "swimming pool party" ... ciekawym co będziem przegryzać do napitków
    unde venis et quo tendis

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A może wszyscy na wakacjach
    Ja tyle co wróciłem. Z tegorocznych prywatnych odkryć, to espada branca czyli pałasz biały, pyszny choć niewyględny, malutkie sardynki obtoczone w mące kukurydzianej i smażone w głębokim tłuszczu oraz kaczenice. To ostatnie raczej ciekawostka niż wybitny przysmak. Autochtoni się rozpływają, jak dla mnie dobre ale bez spazmów.
    Z wcześniejszych wakacji to cherimoya. W zeszłym roku udało mi się w końcu kupić dojrzałą i nie trzymaną w lodówce i zrozumiałem czym się ludzie jarają.
    Jeszcze platan smażony na oliwie z czosnkiem i chili i smażone skórki wieprzowe.
    A przepisu jak przygotować ośmiornicę jestem bardzo ciekaw. Kalmara, mątwę czy sepię umiem, a ośmiornica jakoś zawsze wychodzi mi guma.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie


    @ cherimoya ... w Peru byłeś na wakacjach ? ... lubię bardzo ... schłodzone
    @ percebes ... Hiszpania albo Portugalia ? ... (choć "beltfish" nazywany przez Ciebie "espada branco" bardziej wskazuje na Portugalię )

    ps - dobre przygotowanie ośmiornicy polega głównie na odpowienim jej gotowaniu w winie (bardzo ważny jest stosowny czas jej gotowania) ... postaram się zrobić w niedzielę

    pozdrawiam smakowicie
    in vino veritas in aqua sanitas
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 20-07-2015 o 22:34
    unde venis et quo tendis

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cherimoya nie tylko w Peru. W Hiszpanii też choć uprawiana i dostępna pawie wyłącznie w prowincji Almeria.
    Schłodzone tak ale bezpośrednio przed jedzeniem. Potrzymanie dłużej w lodówce zabija smak i zapach. Za pierwszym razem nie wiedziałem, potrzymałem 3 dni w lodówce i się zastanawiałem nad czym się to ludzie rozpływają jak to taki glut bez smaku i zapachu.
    Stamtąd też zielony banan u nich nazywany platano, w wersji smażonej lub pieczonej na ostro.
    Kaczenice, pałasz i sardynki smażone na chipsy, trafiłeś - Portugalia.
    Nie obyło się bez porażek.
    Roladki na grilla o których sądziłem że to suszona śliwka w boczku, a to był owszem w boczku i to bardzo słonym boczku ale nie śliwka, tylko daktyl z migdałem w środku. Drugie to była kiełbasa z krwi i mąki kukurydzianej, doprawiona dużą ilością goździków i cynamonu. Lubię poznawać nowe smaki, ale to było dla mnie lekkie przegięcie.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post

    ps - dobre przygotowanie ośmiornicy polega głównie na odpowienim jej gotowaniu w winie (bardzo ważny jest stosowny czas jej gotowania) ...
    Można też ją "straszyć"

    A dla posiadaczy kociołków żeliwnych (szczelnych) taka "zbadziewiona" ośmiornica (zlepek grecki, chorwacki i czort jedyny wie jaki) :

    Moczymy stwora (uprzednio oczyszczonego i podzielonego) w zalewie z oliwy, octu winnego (zamiennie może być sok z cytryny), czosnku i dodatków smakowych - minimum 12 godzin.
    Kociołek wykładamy liśćmi z chrzanu, na dno marchewka w całości, na to stwór, na to seler naciowy (też w całości).
    Kociołek umieszczamy w żarze z ogniska, obsypujemy żarem i czekamy, czekamy, czekamy ....... minimum godzinę, a jak stwór jest duuuuuuży, to nawet 2 godziny - paląc przy tym delikatne ognisko wokół kociołka.

    Po upływie tej dłuuuuuuuuuuuższej chwili:

    - albo wcinamy tak jak jest,
    - albo grillujemy (krótko!) na dobrze rozgrzanym grillu,
    - albo nadziewamy na patyk i "obchrupiamy" nad ogniskiem.

    Zabawa przednia - smak (to już sami ocenicie).

    Ps. Istnieje teoria, że stwór powinien być zamrożony przez minimum dobę, przed przyrządzeniem - tak więc nie bać się mrożonych.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ps.2.
    A co do "nowości" kulinarnych (smakowych), to melduję, że w tym roku, w Chorwacji bardzo trudno jest kupić dobry chleb, a ciabatę wcięło - chyba pokłosie "bojowników" islamu (w Chorwacji wypiekiem dobrego pieczywa zajmowali się albańczycy).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    ...
    Stamtąd też zielony banan u nich nazywany platano, w wersji smażonej lub pieczonej na ostro.
    ...
    ... to nie banany (choć z rodziny bananowatych pochodzą). Na Karaibach traktowane są niczym w Polsce ziemniaki ... podaje się je na wiele sposobów jako warzywo (zielone są jeszcze nie dojrzałe - popularne danie z nich to Tostones /pieczone w głębokim oleju niczym frytki/ ... dojrzałość uzyskują z chwilą nabrania koloru żółtego do jasnobrązowego - platanos maduros - równieżpieczone w głębokim oleju /grubsze plastry/ w smaku gorzkawo słodkie - doskonałe do pieczonego drobiu)

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    ...
    A dla posiadaczy kociołków żeliwnych (szczelnych) taka "zbadziewiona" ośmiornica (zlepek grecki, chorwacki i czort jedyny wie jaki) :
    ...
    Napewno kiedyś spróbuję tym sposobem (stosowny kociołek posiadam)
    ... tym razem jednak, zrobię sprawdzonym, wypróbowanym sposobem ... będę miał gości więc z nowymi doświadczeniami poczekam

    pozdróweńka
    unde venis et quo tendis

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    A ja całe życie schabowe i bigos. (No i gołąbki).
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    A ja całe życie schabowe i bigos. (No i gołąbki).
    nie lubisz wakacji ?
    unde venis et quo tendis

  15. #15

    Domyślnie

    Gaegogi i żywych ośmiorniczek nie jadłam, ale jeśli ktoś zawędruję do Seulu polecam szybkie bary. Co mi przeszkadzało to koreańskie pałeczki, które są wykonane z metalu i wymagają nie lada wprawy. Najlepiej poprosić o jednorazowe. Kuchnia jest fantastyczna a wszystko podawane w zawrotną szybkością.







    ps jestem ciekawa gdzie w następnym poście temat zawędruję

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    nie lubisz wakacji ?
    Gdziekolwiek nie pojadę to albo stek albo bigos albo gołąbki. Z wyboru. Różne rzeczy jadłem, nawet nie jestem w stanie spamiętać większości z tych, czasem wymyślnych potraw. Mimo to nic równego bigosowi, gołąbkom i stekom nie spotkałem z wyjątkiem może duszonej wołowiny, zupy z kurek i golonki. W tym zakresie jestem z wyboru totalnie zaściankowy (z wyjątkiem steków).
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    ...

    ps jestem ciekawa gdzie w następnym poście temat zawędruję
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    ... W tym zakresie jestem z wyboru totalnie zaściankowy (z wyjątkiem steków).
    Gdybyś wybrała wędrówki z Perm, zapewne w jego planach znajdziesz Hyogo, Pampas czy choćby Austin

    Wakacje w kraju to ( jak dla mnie) leśniczówki (dziczyzna) lub gospodarstwa agro
    ... wśród naszych Forumowiczów są właściciele takowych.
    Odwiedziłem jedno z nich i bardzo polecam:
    śniadania


    domowy chleb:


    ... i zanim wyjedziecie radzę Wam zajrzeć do tej szafy:


    ... zgadnijcie gdzie te wszystkie smakowitości
    unde venis et quo tendis

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Gdybyś wybrała wędrówki z Perm, zapewne w jego planach znajdziesz Hyogo, Pampas czy choćby Austin

    Wakacje w kraju to ( jak dla mnie) leśniczówki (dziczyzna) lub gospodarstwa agro
    ... wśród naszych Forumowiczów są właściciele takowych.
    Odwiedziłem jedno z nich i bardzo polecam:
    śniadania


    domowy chleb:


    ... i zanim wyjedziecie radzę Wam zajrzeć do tej szafy:


    ... zgadnijcie gdzie te wszystkie smakowitości
    Ja już wiem, i obiecuję zakupy na miejscu. Wykorzystam je w kulinariach.

    Eco u DPS.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Ja już wiem, i obiecuję zakupy na miejscu. Wykorzystam je w kulinariach.

    Eco u DPS.
    Jestem pewien, że "trafiłaś"... nagrodą jest...
    2-3 dniowy pobyt u Pawła-"dojazd własny"

    P.S.
    Podczas pobytu, Ty gotujesz, Paweł ocenia i "nawadnia"
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jea Zobacz post
    Jestem pewien, że "trafiłaś"... nagrodą jest...
    2-3 dniowy pobyt u Pawła-"dojazd własny"

    P.S.
    Podczas pobytu, Ty gotujesz, Paweł ocenia i "nawadnia"
    Marcina do garów nie zagoni, ale obiecuję odwiedziny.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony