dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 139
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Hmmm
    Dopiero spojrzalem na ten projekt i jest on baaaaardzo podobny do Rododendronów 6 G2.
    Ja aktualnie buduje 6 G2N (rozni sie ksztaltem wykuszu), powiekszonym o 70cm (wiec dlugosc budynku jest mniejsza od twojej o 30cm), z podniesiona scianka kolankowa o 20cm (czyli mam 100 cm zamiast Twoich 110 cm).
    Mnie koszt stanu SUROWEGO OTWARTEGO wyjdzie 170 000zl (fakt - wzialem ekipe - robocizna to 20 000 [po znajomosci] dla murarzy i jakies 15 000 za robocizne dachu - czyli materialy to 135 000 zl [YTONG 24 cm]). Czyli to juz prawie jest Twoj limit (fakt- pewnie z 5000 moglbys zaoszczedzic na gorszej dachowce, kolejne 5000 na gorszym materiale budowlanym - daje Ci to z 125 000)
    Do tego okna ....
    - dachowe - w projekcie masz 2, ale jezeli chcesz miec salon "na strychu" to musisz tam dolozyc jeszcze pare okien (samo 150x150 nie wystarcza - bylem, widzialem) - sztuka kosztuje min. 500zl (czyli juz masz 1000 zgodnie z projektem, 3000 jezeli dolozysz okna "na strych")
    - normalne - u Ciebie nie liczylem, u siebie mam 7 okien, 6 drzwi balkonowych + wykusz. Min cene jaka widzialem (przez przypadek podeslali mi wycene z pakietem 2 szybowym i badziwnymi profilami) - 13 000 (ja biore 3-szsybowe na rozsadnych profilach - 23 000)
    - drzwi - licz nawet 500 zl od sztuki (stalowe) - masz 2 sztuki - 1000
    - bramy garazowe - z 4 000
    - ocieplenie - przy badziewnym styropianie (styropian, siatka, klej, profile, robocizna, etc) - moze zejdziesz to 60zl/m2 - masz tych metrow tak z 200 -> kolejne 12 000
    - do tego policz posadzki, tynki, ocieplenie dachu

    Bez szans

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam " dom w lukrecji 2 " - prawie to samo co twoje tylko bez garażu. Budowane naprawde oszczędnnie jeśli chodzi o robocizna - po znajomości - stan deweloperski (od biedy można w tym mieszkać jak sie dorobi do tego łazienke i kuchnie) wyniósł mnie 300tys. Oszczędzić mozesz troche na oknach i dachu dając blache zamiast ceramiki - powiedzmy nawet 30tys - to daje 270 minus wykonczenie piętra - 250tyś. Do tego dochodzi garaż w stanie niewykończonym nawet to 50tys - minimum 300tys

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał malwusia Zobacz post
    W tym domu sam garaż i pom.gosp. mają 40 m2.
    Bardzo wiele osób zbudowało domki zaledwie 2x większe od tego garażu ( np. "Mały" Muratora, Z71, Z7), wydając cały twój planowany budżet, metodą gospodarczą, z tanim wykończeniem. Poczytaj te wątki i przemyśl raz jeszcze temat.
    Zgadzam się z przedmówcami, sam obecnie przeglądam różne projekty - na dom jaki ja planuję (ok.130-140mkw, garaż dwustanowiskowy, bryła raczej prosta), czyli podobnie jak ty trzeba liczyć co najmniej 350 tyś. (ja chciałbym się zmieścić w 400) więc dysponując budżetem takim jakim dysponujesz powinieneś poszukać innego projektu. Zresztą w linku, który podałeś jest kosztorys, który wcale nie jest zawyżony. Może "Mały" Muratora jest zbyt minimalistyczny, ale rzuć okiem na ten:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...2678,0%2C0.htm. Wg muratora stan surowy za 150 tyś zł. (Nie ujęto kosztów: przygotowania placu budowy oraz ogrodzenia, działki, przyłączy, wykończenia wewnętrznego) - kosztorys SSZ wydaje się realny.
    P.S. Ile docelowo osób ma mieszkać w Twoim domu?

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    hmm
    w tym kosztorysie mi brakuje elementów takich jak:
    - posadzki
    - tynki wewnętrzne
    - zrodla ciepla (kominek, piec, etc) (tak, wiem - zwykle tego nie ma w wycenach)

    Do tego prosze o zwrocenie uwagi, ze sa to koszty NETTO

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał qosek Zobacz post
    hmm
    w tym kosztorysie mi brakuje elementów takich jak:
    - posadzki
    - tynki wewnętrzne
    - zrodla ciepla (kominek, piec, etc) (tak, wiem - zwykle tego nie ma w wycenach)

    Do tego prosze o zwrocenie uwagi, ze sa to koszty NETTO
    No bo to jest kosztorys stany surowego zamkniętego.

  6. #26

    Domyślnie

    Dziękuję za proszone sprowadzenie na ziemię zdaje sobie sprawę z tego ze nie będę pierwszy który wybuduje taniej niż wszyscy

    Jeśli chodzi o planowana ilość lokatorów to żona i ja plus planowane (lub nie ) dzieci. I w przyszłości moi rodzice. Chcieliśmy coś z opcją poddasza w formie oddzielnego mieszkania. Na przyszłość. Z myślą o dzieciach.

    Jeśli chodzi o sprzęty to większość sprzętów mam dostępna. Choćby rusztowanie, wiertarke, wkretarke, młot, pile, dźwig do pustaków. I wiele innych

    Jednak mimo wszystko nie zniecheciliście mnie. Z tym salonem nad garażami macie trochę racji ale chciałem go dźwignac do 1.3m do skosu. A do kuchni kawałek drogi to racja. Ale zastapi to balkon na ogród i prze piękna łąkę i las

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał malwusia Zobacz post
    W tym domu sam garaż i pom.gosp. mają 40 m2.
    Bardzo wiele osób zbudowało domki zaledwie 2x większe od tego garażu ( np. "Mały" Muratora, Z71, Z7), wydając cały twój planowany budżet, metodą gospodarczą, z tanim wykończeniem. Poczytaj te wątki i przemyśl raz jeszcze temat.

    Inna sprawa, to czy na pewno chcecie mieszkać wiele lat jak podczas remontu? Dla mnie byłby to koszmar, ciągły bałagan, kurz, pył, wnoszenie materiałów na górę przez wykończony już dół. Zero komfortu.
    Dla mnie to niewyobrażalne, nawet takie "drobiazgi", jak brak wykończenia elewacji tynkiem, kostki na podjeździe, czy ogrodzenia działki ładnym schludnym płotem.
    Widzę takich domów sporo - czasem nawet bryle maja niebrzydką, ale elewacja z szarego kleju (juz z pęknięciami), na podjeżdzie Sachara/bagno w zależności od pory roku, przed tym siatka i przechylające sie, tymczasowe słupki.
    I tak przez 5-6 lat od wprowadzenia....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28

    Domyślnie

    pawepol - nie masz jeszcze dzieci, a już dla nich na zapas mieszkanie budujesz ?
    jak rodzice kiedyś mają mieszkać z Wami - to raczej parterówka, w której można wydzielić część (starość a schody; możliwość oddzielnego wejścia).

    Poczytaj wątki: dom za 200 tysięcy, czy warto marzyć; dom za 300 tysięcy
    Na dziś masz po prostu za mały budżet na zamiary.
    Ale masz wysokie dochody. Więc może warto odczekać ze 3 lata? W tym czasie się dokształcisz (chociażby na tym forum) z budownictwa i odłożysz fundusze.
    No i przemyślisz owe zamiary. Nie ma co na chybcika wybierać projektu domu. To jest jedna z najważniejszych decyzji.

    No i jeszcze inna kwestia - dużo masz zamiar zrobić sam z rodziną jak rozumiem. Jak dużo? Czy rodzina i Ty będziecie mieli na to czas? Jak dużo czasu? Po pracy zawodowej? To ile to lat będzie trwało?

    w każdym razie: powodzenia

  9. #29

    Domyślnie

    Nie masz szans wybudować domu w kwocie , jaką podałeś, co inni użytkownicy już udowodnili. Ja budowałem wynajmując ekipy. Materiał czasami kupowałem, a czasami był na głowie ekip. Zwykle jest tak, że robocizna kosztuje mniej więcej tyle co materiał na nią. Przed budową ktoś powiedział mi, że jeżeli będę budował tak jak opisałem to powyżej, to do stanu "do wprowadzenia" (tak żeby wnieść meble, ogrodzenie i podjazdy zrobione) zamknę się w kwocie 3000-3200zł/m2 podłogi. Nie powierzchni użytkowej, całkowitej itp. tylko podłogi łącznie z garażem, kotłownią... Na szczęście posłuchałem i nawet zmieniłem projekt na mniejszy.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  10. #30

    Domyślnie

    Poddasze musi być Jeśli chodzi o budżet, to na chwilę obecną mamy ok. 100k, do przyszłej wiosny dozbieramy jeszcze ok. 50-60, także będzie za co zacząć budować. Potem zostaje nam ok. 4-5tys miesięcznie więc z miesiąca na miesiąc coś tam będzie napływać... Jak będzie moment, gdy staniemy w miejscu być może trzeba będzie się poratować kredytem, chociaż wolelibyśmy kosztem dłuższej budowy uniknąć go A na koniec jak już będziemy mieli możliwość moich rodziców ściągnąć do naszego domu, to się sprzeda mieszkanie za 130tys. i będzie za co wykończyć resztę (elewacja, wykończenie poddasza, płot, balustrady, itp)
    Jeżeli chodzi o czas na budowę, to będą dwie-trzy osoby mające czas nieograniczony plus dochodzących kilka osób na weekendy i grubsze roboty. Nie mówię że wszystko damy radę sami, na pewno do dachu trzeba będzie firmę wziąć.
    Ostatnio edytowane przez pawelpol ; 17-07-2015 o 14:45

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Dziękuję za proszone sprowadzenie na ziemię zdaje sobie sprawę z tego ze nie będę pierwszy który wybuduje taniej niż wszyscy

    Jeśli chodzi o planowana ilość lokatorów to żona i ja plus planowane (lub nie ) dzieci. I w przyszłości moi rodzice. Chcieliśmy coś z opcją poddasza w formie oddzielnego mieszkania. Na przyszłość. Z myślą o dzieciach.

    Jeśli chodzi o sprzęty to większość sprzętów mam dostępna. Choćby rusztowanie, wiertarke, wkretarke, młot, pile, dźwig do pustaków. I wiele innych

    Jednak mimo wszystko nie zniecheciliście mnie. Z tym salonem nad garażami macie trochę racji ale chciałem go dźwignac do 1.3m do skosu. A do kuchni kawałek drogi to racja. Ale zastapi to balkon na ogród i prze piękna łąkę i las
    Ten projekt się do tego nie nadaje. Oddzielne mieszkanie to dwie osobne kuchnie i neutralne wejścia/korytarze. A nawet i to bywa najczęściej złym rozwiązaniem.
    A co do kosztów, to rozumiem, że pewno macie własny las, wiatrak albo kolektory, auto co jeździ na wodę i pracę zawodową, która się sama wykonuje, bo doba ma przecież tylko 24 godziny
    A tak serio, to szkoda by mi było marnować taki fajny etap w życiu na grzebanie się w budowę grubo ponad możliwości. Co ta żona będzie z Ciebie miała

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Jednak mimo wszystko nie zniecheciliście mnie. Z tym salonem nad garażami macie trochę racji ale chciałem go dźwignac do 1.3m do skosu. A do kuchni kawałek drogi to racja. Ale zastapi to balkon na ogród i prze piękna łąkę i las
    Chyba nikt tu piszący nie chce inwestora zniechęcać, ale warto uświadomić na tym etapie szczególnie uczulić na kwestie finansowe.

    Balkon to wydatek i problemy w domu mało kto go potem użytkuje

  13. #33

    Domyślnie

    jakim kosztem może być balkon?

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Potem zostaje nam ok. 4-5tys miesięcznie więc z miesiąca na miesiąc coś tam będzie napływać...
    Tyle masz zamiar odkładać co miesiąc na budowę, czy za tyle żyć?
    Z tego co piszesz to masz teraz 100, do przyszłej wiosny nazbierasz 50. Rozumiem, że do kolejnej dozbierasz kolejne 50?
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 17-07-2015 o 15:33

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    jakim kosztem może być balkon?
    Balkonu nie buduj, balkon sprawdza się w bloku, w domu już niekoniecznie. Wiem z doświadczenia - w moim domu rodzinnym wcale nie był używany.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Tyle masz zamiar odkładać co miesiąc na budowę, czy za tyle żyć?
    tyle odkładamy na budowę. przy dobrym miesiącu dochodzi do 6 tys, bo rodzice tez troche dorzucaja

    Przeglądając nieco mniejsze fajnie też wygląda takie cos:
    http://www.galeriadomow.pl/projekty-...ysowej-24.html

    Bez jaskółek, jedynie kotłownię bym za garaż przeniósł, a łazienka i pralnia większa.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    tyle odkładamy na budowę. przy dobrym miesiącu dochodzi do 6 tys, bo rodzice tez troche dorzucaja

    Przeglądając nieco mniejsze fajnie też wygląda takie cos:
    http://www.galeriadomow.pl/projekty-...ysowej-24.html

    Bez jaskółek, jedynie kotłownię bym za garaż przeniósł, a łazienka i pralnia większa.
    Eeee to luz.... (ja się staram miesięcznie ok 3,5k odkładać i się przymierzam do domu za 400k, więc Ty spokojnie dasz radę)
    Skoro masz już 100k odłożone i jesteś w stanie odkładać 50k rocznie to w zasadzie możesz budować każdy dom.
    Więc ten przy modrzewiowej spokojnie zbudujesz, a że jeszcze dodatkowo masz mieszkanie do spieniężenia to Twoja sytuacja jest całkiem inna niż wynikało z pierwszego postu

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    tyle odkładamy na budowę. przy dobrym miesiącu dochodzi do 6 tys, bo rodzice tez troche dorzucaja
    No to weź kredyt na 10 lat, wybuduj szybko i bez nadmiernych kompromisów, jeśli chodzi o materiały (to się często mści), sprzedaj mieszkanie i przeznacz te środki na częściowa, szybszą spłatę.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-07-2015 o 16:06
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to weź kredyt na 10 lat, wybuduj szybko i bez nadmiernych kompromisów, jeśli chodzi o materiały (to się często mści), sprzedaj mieszkanie i przeznacz te środki na częściowa, szybszą spłatę.
    Dokładnie, przy Twoich dochodach nie ma sensu budować "latami". Lepiej "latami" spłacać kredyt.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    jakim kosztem może być balkon?
    Stal, beton, drzwi, izolacja wodna, gres, klej, fugi, poręcz, odprowadzenie wody...
    policz sobie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony