dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 139
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    jakim kosztem może być balkon?
    Zerowym, zerowym.

    Wylana płyta, więc już nie pamiętam nawet ile.
    Weżmy taki prosty, jeden z moich, ca. rozmiar 1.40mx 6,10m.
    Długość barierek na wys. ok 1.5m, co by się tak całkiem prosto nie wypadało, to tylko 7.90m bieżącego. Przeciętny koszt takiej sobie balustrady z montażem to jakieś 300 zł.
    Czyli mamy 2370.
    Obróbki blacharskie zrobią się same czyii koszt blachy jakieś 200-300zł
    czyli mamy 2670.
    Ocieplenie, otynkowanie z dołu, hydroizolacja, drobiazgi, pi razy oko z 500zł.
    Płytki, jakieś byle jakie 10.37m2 x 40zł - 400zł.
    Kleje do płytek, fuga, jakieś 200zł.

    czyli mamy 3760.
    W zasadzie pikuś, pan pikuś. Tylko jako osobny element. Jeśli włączysz funckję sumowania, to Ci zaczną mroczki latać przed oczyma.

    Jakie ogrzewanie planujecie?

  2. #42

    Domyślnie

    Ekogroszek. Kaloryfery i w salonie i łazience podłogowka

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Kurczę - znam sporo przykładów takiego podejścia budowlanego. Jak dla mnie to nie jest dobre, ale ludzie wchodzą w to i jakoś sobie w tych "przyszłościowych" domach radzą. Faktycznie częste jest nastawienie, że dzieci wykończą górę, jak będą dorosłe, zrobią elewację jak będą dorosłe, zrobią sobie balustrady na balkonach, zrobią ogrodzenie od frontu, wstawią okna połaciowe, które z oszczędności zostały wykreślone z projektu. Itp. itd...
    Często te "dzieci" to najczęściej obecnie posiadany przez młodych Polaków jedynak. W wieku co najwyżej przedszkolnym.

    Pojawiają się jakieś tam frustracje, elementy niezadowolenia, ale jakoś się tę tacę niesie.
    Koszty ogrzewania domu "na raty" są wyższe. Nie mieszkasz, tylko latami wykańczasz. Jeżeli jesteś z bloku, to może Cię to zacząć maksymalnie wnerwiać po dość krótkim czasie. Nie usiądziesz sobie po pracy w ogródku czy przed telewizorkiem, bo coś ciągle trzeba - panele kłaść, opaskę zrobić, regipsować, gniazdka montować.
    Na własne oczy widziałam grzyb w takim nowym domu - pojawił się na ścianach przyległych do zimnej klatki schodowej zamkniętej drzwiami.

    Nie wiem, jakie macie stosunki z rodzicami. My z mężem mamy bardzo dobre, ale żadną miarą nie chcielibyśmy tworzyć w nowym domu jednego gospodarstwa domowego. Kto gotuje, kto sprząta, kto decyduje w sprawach domowych, kto za co płaci? Zarówno z mamą jak i z teściową mam inne podejście do porządków, trochę inny styl przygotowywania posiłków, nawet inny rytm dobowy. Pewnie dużo zależy od charakteru - dla mnie niekomfortowe jest zarówno wejście w rolę wiecznego dziecka w takim układzie, jak i narzucanie swojego stylu życia dorosłym i starszym ode mnie ludziom. Inna sytuacja to współmieszkanie z rodzicem/rodzicami, a inna zapewnienie opieki, gdy rodzic jest schorowany. Obie trudne, każda na inne sposoby.

    Pomysł z salonem nad garażem dla mnie słaby. Wiem, że są (bywałam), zwłaszcza na wsiach domy, gdzie dół jest do mieszkania, a góra "reprezentacyjna". Tam jednakże oprócz kuchni dolnej, takiej do roboty, jest też bardziej elegancka kuchnia górna, z której serwuje się dania podczas imprez. Oczywiście trzeba je wcześniej poprzynosić z dołu. Zmywanie po imprezie w kuchni dolnej ma się rozumieć.
    Te domy mają również balkony, bo ludzie na wsiach chcieli mieć tak jak miastowi. W domu jednorodzinnym balkon to bezmyślna kalka balkonu blokowego. W moim najbliższym sąsiedztwie dwa domy mają balkony. Na obu w tym roku widziałam sąsiadki po jeden raz - jedna wiosną zamiatała, a druga niedawno myła roletę zewnętrzną.

    I wiedz, że często starsze pokolenie doradza właśnie w ten rzucik - oni tak budowali, ich domy mają taką funkcjonalność, takie elementy, obsługowe kotłownie, klasyczne grzejniki, wentylację grawitacyjną. Jest to forma szukania społecznego potwierdzenia swoich wyborów. Współczesne domy oferują inne rozwiązania, bardziej dopasowane do aktualnego stylu życia, nieporównywalnie bardziej energooszczędne. Czy Ty lub Twoja żona obsługiwaliście kiedyś kotłownię na zasadzie, że jest to wyłącznie na waszej głowie?
    Pooglądajcie domy na żywo i na forum, poczytajcie, pomyślcie. Nie ma się co rzucać jak szczerbaty na marchew. W międzyczasie kapitał początkowy będzie sobie rósł. Na razie tego zagadnienia nie tykam, bo uważam, że niedobra jest ta przesadna przyszłościowość i rozwiązania funkcjonalno - techniczne poprzedniego pokolenia.
    Ostatnio edytowane przez bowess ; 18-07-2015 o 08:29
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #44
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Ekogroszek. Kaloryfery i w salonie i łazience podłogowka
    No to widać,że nie chcesz budować tanio a wręcz przeciwnie

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Ekogroszek. Kaloryfery i w salonie i łazience podłogowka
    Nie wiem na ile to świadoma decyzja ten węgiel, skoro jak mówisz jesteś z bloku. Przemyśl to jeszcze bo to kiepskie rozwiązanie.
    A czym chcesz grzać CWU latem ?

  6. #46

    Domyślnie

    Tez groszkiem. Tutaj jest Śląsk , także wiecie a co innego byście proponowali?

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gazu nie masz ?
    Jeśli zrezygnujesz z kominów, miejsca na składowanie opału, to powietrzna pompa ciepła nie wyjdzie szczególnie drogo.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Tez groszkiem. Tutaj jest Śląsk , także wiecie a co innego byście proponowali?
    A ja tyż z hanysowa i na ekosyf nie mogę patrzeć chociaż rylem nie byłem
    I też blokman od 42 lat
    I mam 4 kopalnie w promieniu 10km
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-07-2015 o 12:59

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Tez groszkiem. Tutaj jest Śląsk , także wiecie a co innego byście proponowali?
    No tak mam żonę ze Śląska. U Was zwlasza u rdzennych mieszkańców model wielopokoleniowych domów to częste zjawisko, tylko musisz poszukać innego projektu - szukaj domów dwupokoleniowych. Co do ekogroszku to rozumiem że macie kilka ton z deputatow?
    P.S. siedzę teraz na weselu szwagra w Mikołowie więc pozdro z samego serca Oberschläsing.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    P.S. siedzę teraz na weselu szwagra w Mikołowie więc pozdro z samego serca Oberschläsing.
    To chyba mało wódki na tym weselu i panny brzydkie skoro w necie komentujesz.

  11. #51

    Domyślnie

    Heh a ja w Ustroniu z Małżonka odpoczywam Czytamy Wasze odpowiedzi i myślimy co do węgla. . Nie mowie ze mamy z deputatu, bo nie, jednak cała rodzina tak grzeje domy, mamy pogląd jak wyglądaja piece na ekogroszek i na nasze realia wygląda to nieźle. Gazu nie chcemy w ogóle. Wodę da się ogrzewać spokojniet , dużo na to nie idzie. A zima tez wcale ekogroszek tak dużo nie wychodzi . A przynajmniej wiemy "z czym to się je". Jednak stwierdzamy stanowczo ze przesadzilismy z metrazem bo z pokojem nad garażami wychodzi 190m. Ale już dom przy cyprysowej 24 wygląda bardziej w zasięgu. Ale blacha na rąbek jakoś mi się nie widzi. Pewnie się mocno tłucze przy deszczu, a i jak urwie to cały płat a nie tylko parę dachówek (chyba?)

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Policz od tyłu , 190 - 40 (garaż)- ~60 (pom. dla rodziców) =90m2 jak na dom dla rodziny z dziećmi - mało.

  13. #53
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Nie mowie ze mamy z deputatu, bo nie, jednak cała rodzina tak grzeje domy, mamy pogląd jak wyglądaja piece na ekogroszek i na nasze realia wygląda to nieźle. Gazu nie chcemy w ogóle. Wodę da się ogrzewać spokojniet , dużo na to nie idzie. A zima tez wcale ekogroszek tak dużo nie wychodzi . A przynajmniej wiemy "z czym to się je".
    Cóż,czyli wiesz,że nic nie wiesz
    Sąsiad też na ekosyf nie da sobie powiedzieć złego słowa...bo ma ciepło
    A to,że spałił 3t ekosyfu za rok w mniejszym domu ode mnie za który zapłacił ok.2700zł a ja przez ten czas za to samo w większym zapłaciłem 1000zł to pokazuje jak inwestorzy nie mają pojęcia od czego zależą ich rachunki za ogrzewanie.
    Swoją drogą,gdybym ogrzewał dom prądem to zapłaciłbym tyle co sąsiad grzejący ekosyfem w mniejszym domu
    Ale on przynajmniej wie "z czym to się je" a że zacofany na maksa to inna kwestia

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    To chyba mało wódki na tym weselu i panny brzydkie skoro w necie komentujesz.
    Dwumiesieczne dziecko jest moim partnerem, za ścianą muzyka, a ja z wózkiem jeżdżę od ściany do ściany. Na szczęście co jakiś czas ktoś wpada do mnie na jednego,albo dwa

  15. #55

    Domyślnie

    Arturo 72, a mógłbyś coś konkretniej napisać czym grzejesz i jaki był koszt instalacji i utrzymania ?

  16. #56
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Arturo 72, a mógłbyś coś konkretniej napisać czym grzejesz i jaki był koszt instalacji i utrzymania ?
    Zużycie energii na ogrzewanie z OZC jeszcze przed budową wyszło ok.5000kWh a cwu liczyłem na 4000kWh czyli rocznie na c.o+cwu poszłoby ok.9000kWh.
    Chciałem grzać prądem gdzie instalacja to byłby koszt ok.4tys.zł i te 9000kWh rocznie dałyby ok.2700zł przy czym nie musiałem budować kotłowni i komina do niej czyli sporo kasy zaoszczędziłem.
    Jako,że ceny powietrznych pomp spadły to za ok.10-12tys.zł więcej grzeje pompą powietrzną i z tych 9000kWh zrobiło się 3300kWh rocznie czyli jakiś 1000zł
    Tak od dwóch sezonów i oczywiście nie mam kotłowni i komina też nie bo na etapie adaptacji wyrzuciłem go z projektu bo nie był do niczego potrzebny
    Koszt utrzymania żaden od 2,5 roku.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-07-2015 o 08:49

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Nie mowie ze mamy z deputatu, bo nie, jednak cała rodzina tak grzeje domy, mamy pogląd jak wyglądaja piece na ekogroszek i na nasze realia wygląda to nieźle.
    W rodziny żony wszyscy grzeją węglem czy to w starych, czy nowych domach, ale tam w każdym z gospodarstw domowych średnio ponad 10 ton deputatu. Ty jak nie jesteś związany w branżą górniczą rozejrzyj się za innymi źródłami ogrzewania. Ja w Twojej sytuacji w ekogroszek bym się nie bawił.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpol Zobacz post
    Heh a ja w Ustroniu z Małżonka odpoczywam Czytamy Wasze odpowiedzi i myślimy co do węgla. . Nie mowie ze mamy z deputatu, bo nie, jednak cała rodzina tak grzeje domy, mamy pogląd jak wyglądaja piece na ekogroszek i na nasze realia wygląda to nieźle. Gazu nie chcemy w ogóle. Wodę da się ogrzewać spokojniet , dużo na to nie idzie. A zima tez wcale ekogroszek tak dużo nie wychodzi . A przynajmniej wiemy "z czym to się je". Jednak stwierdzamy stanowczo ze przesadzilismy z metrazem bo z pokojem nad garażami wychodzi 190m. Ale już dom przy cyprysowej 24 wygląda bardziej w zasięgu. Ale blacha na rąbek jakoś mi się nie widzi. Pewnie się mocno tłucze przy deszczu, a i jak urwie to cały płat a nie tylko parę dachówek (chyba?)

    Dawno temu, jak wchodziłam na Czantorię, to przy ładnej pogodzie cały Ustroń było pięknie widać, a teraz jeden wielki syf, zasnuty czarnym dymem
    Odechciewa się tam jeździć, a w sezonie grzewczym omijam szerokim łukiem, bo tam nie ma czym dychać.
    I wy chcecie sobie i dzieciom to we własnym, nowym domu zafundować...
    A gaz czemu nie? Bo pewno drogi? Drogi, jak się nim ogrzewa źle zbudowane domy.


    Czy przesadziliście z metrażem to trudno uznać, bo to zależy, czy chcecie mieć z rodzicami wspólną kuchnię i salon czy też oddzielne.

    Są projekty na domy dwupokoleniowe, nawet malutkie, np.:
    http://www.domdlaciebie.com.pl/proje...bazant,34.html


    Póki co to kasy mało, wiedza zerowa, koncepcje palcem po wodzie pisane... Zapału za to nie brakuje
    Nic tylko czytać, czytać i czytać, odkładać pieniądze i sto razy wszystko sobie przemyśleć, a będą większe szanse na to, że się uda


    Podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała bowess.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał malwusia Zobacz post
    Dawno temu, jak wchodziłam na Czantorię, to przy ładnej pogodzie cały Ustroń było pięknie widać, a teraz jeden wielki syf, zasnuty czarnym dymem
    Odechciewa się tam jeździć, a w sezonie grzewczym omijam szerokim łukiem, bo tam nie ma czym dychać.
    .
    No właśnie, bo te Hanysy z powszechnie stosowanych w latach 80 tych pomp ciepła na ekogroszek poprzestawiały.

    Malwusia, a niby czym grzano w dawno temu, gdy wchodziłaś na Czantorię? Bo raczej nie drewnem. Chyba, że to tak dawno było.

  20. #60

    Domyślnie

    Myślę dorkaS, że grzali węglem i więcej niż teraz drewnem. Ale węgiel był tani, kopalnie fedrowały, każdy miał kogoś z deputatem, to nie palili przy okazji śmieci.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony