dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 139 z 139
  1. #121
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    My tak. We Francji mają inny ogląd na tę sprawę.
    Coś ty się tak uczepiła tej Francji?!
    We Francji mają burdel na ulicach i nie tylko na ulicach. I o czym to świadczy?

  2. #122
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raine Zobacz post
    Salon 40 metrów to fajny duży i przestronny salon w którym będziesz czuł się dobrze. Jak ustawisz wypoczynek i mebelki to wcale nie będzie dużo wolnego miejsca.
    Salon 40m2 to kawał gmachu. Skąd ty wiesz, że ktoś będzie czuł się tam dobrze?
    Wg mnie to przewymiarowane pomieszczenie i uwierz, że niektórzy ludzie, siedząc na wypoczynku za 6tys, pomyślą: - po chuj mi tak wielki salon?

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Coś ty się tak uczepiła tej Francji?!
    We Francji mają burdel na ulicach i nie tylko na ulicach. I o czym to świadczy?
    Nie mieszam polityki z budownictwem. Przeczytaj całość, to dowiesz się dlaczego przytoczyłam tu ten przykład.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie mieszam polityki z budownictwem. Przeczytaj całość, to dowiesz się dlaczego przytoczyłam tu ten przykład.
    To racja, że obie te sprawy to zgoła co innego, ale Twój przykład w tym wątku to nie jest nic dobrego. Mur+wełna na stelażu zabezpieczona paroszczelną folią, na to płyty GK, to nie ma prawa działać, nawet zakładając 100% ciągłości paroizolacji, ta para wodna znajdzie się między murem i wełną i tam się skropli.

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Musi działać, skoro ludzie mieszkają tam bez grzyba na ścianach.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Salon 40m2 to kawał gmachu. Skąd ty wiesz, że ktoś będzie czuł się tam dobrze?
    Wg mnie to przewymiarowane pomieszczenie i uwierz, że niektórzy ludzie, siedząc na wypoczynku za 6tys, pomyślą: - po chuj mi tak wielki salon?
    Jest to zapewne kwestia osobniczych preferencji. My mamy salon 60m2 + kuchnia 14m2 + antresola 80m2 i 4.3-6 metrów wysokości i jak dla mnie nie jest za duży. Z czasem nawet wydaje się mi mały. Po ustawieniu stołu, kanapy i drzewja avokado nie zostaje aż tak dużo miejsca. Z drugiej strony moja teściowa jest przerażona wielkością. Lepiej zrobić za duży salon niż bezsensowne za duże sypialnie lub lazienki

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Musi działać, skoro ludzie mieszkają tam bez grzyba na ścianach.
    Warunki klimatyczne mają inne niż u nas.

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie są tropiki. W Alpach spokojnie zimą temperatura spada do -10 stopni.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-11-2016 o 16:32

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clinu Zobacz post
    To racja, że obie te sprawy to zgoła co innego, ale Twój przykład w tym wątku to nie jest nic dobrego. Mur+wełna na stelażu zabezpieczona paroszczelną folią, na to płyty GK, to nie ma prawa działać, nawet zakładając 100% ciągłości paroizolacji, ta para wodna znajdzie się między murem i wełną i tam się skropli.
    A wyjaśnij mi proszę, skąd ta wilgoć się tam znajdzie?

  10. #130
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Jest to zapewne kwestia osobniczych preferencji. My mamy salon 60m2 + kuchnia 14m2 + antresola 80m2 i 4.3-6 metrów wysokości i jak dla mnie nie jest za duży.
    Dlatego napisałem "niektórzy ludzie", a nie wszyscy, czy większość.

  11. #131
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    A wyjaśnij mi proszę, skąd ta wilgoć się tam znajdzie?
    Nie do mnie pytanie, ale uważasz, że gołe ściany od zewnątrz nie ciągną wilgoci?
    Bo jeżeli ciągną, to nie trudno sobie wyobrazić, że jak na taką ścianę słonko bezpośrednio przygrzeje, to tam ta wilgoć paruje, nie?

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Paruje, paruje, ale się nie wykropli, bo jest ciepło. A w zimę to nie ciągnie, bo powietrze suche jest.

  13. #133
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Istnieje takie coś jak sorpcja. Powoduje ona dążenie materiału do wilgotności równoważnej. Ponadto różnice ciśnień po obu stronach przegrody potęgują ruch gazów w przegrodzie.

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Dobrze, że mój stary dom o tym nie wie, bo pewnie by już się rozpadł. Panowie umówmy się jak jest wentylacja to nie ma grzyba, stary dom miał styro w środku, na zewnątrz nic i nic z nim nie było, zmieniłem okna, pojawił się grzyb w sypialni, dorobiłem kratkę, rozszczelniłem okna, częścowo znikł, częściowo został. Potem okazało się, że akurat w tym miejscu gdzie został ciekł dach i trociny były mokre. Teraz nagle okazuje się, że wszystko pognije, a u mnie w okolicy pełno domów, z cegłą na wierzchu i jakoś stoją. cegła zawsze łapię wodę z deszczu (sorpcja) i jakoś wszystkie domy nadal stoją

  15. #135
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Zwykli ludzie mogą się umawiać, ale osoby zawodowo związane z budownictwem muszą znać mechanizm powstawania pewnych zjawisk. Grube przegrody o jednorodnej strukturze rządzą się swoimi prawami. Trochę inaczej to wygląda w przypadku ścian z wieloma warstwami. I nigdzie nie napisałem, że ściany od ruchu pary wodnej się rozpadną - one mogą się rozpaść pod pewnymi warunkami o co w starym budownictwie trudno ( chyba że ktoś mało kompetentny weźmie się za doradzanie w sprawach o których nie ma pojęcia).

  16. #136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli co? Te francuskie projekty, które załączałam, projektowali ludzie bez wykształcenia architektonicznego?

  17. #137
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Przejrzałem te projekty i potwierdza się to co napisałem w ostatnim zdaniu poprzedniego posta (przepraszam jeśli uraziłem). Nawiązała się też tam dyskusja która wiele powinna wyjaśnić. Nadmienię tylko że na rysunkach/zdjęciach pojawia się wiele specjalistycznych materiałów: folie "aktywne", płyty krzemo-organiczne, itp. Architekci i fizyka budowli - nie zawsze to idzie w parze. Podsumowując izolacja od wewnątrz jest możliwa, jednak ze względu na ograniczenia i koszty stosuje się ją w nielicznych przypadkach.

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myślisz, że we Francji nie patrzą na koszty?

  19. #139
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Koszty związane są z ograniczeniami, które we Francji mogą nie występować.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony