dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    julmich

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    13

    Domyślnie Ściana trójwarstwowa na płycie fundamentowej

    Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek. bo w głównym o płycie ciężko uzyskać odpowiedź na pytanie, które nie jest w aktualnym nurcie dyskusji

    Czy ktoś ma pomysł jak zbudować ścianę trójwarstwową na płycie? WIem, że powiedziecie "po co ściana trójwarstwowa??" ale mnie jest potrzebna dla uzyskania efektu wizualnego elewacji wolnostojącego garażu. Ściany szczytowe mają być wykończone starą cegłą. I nie mam pomysłu na czym podeprzeć ta cegłę.

    Budynek będzie ogrzewany. Ale ponieważ to tylko garaż, w którym chcę utrzymywać temperaturę dodatnią w zimie to jakieś tam mostki cieplne są do zaakceptowania.

    Myślałem o takich wariantach:
    1. Wylać płytę na gruncie bez izolacji po płytą., Na płycie EPS I jastrych. A ściany nośne z ceramiki postawić na płytach ze szkła piankowego (PERM kiedyś coś takiego zaproponował) tak, by po zamontowaniu styro na ścianach nośnych zostawić miejsce na warstwę cegły na obrzeżu płyty.
    2. Wylać płytę na EPS. Ścianę zewnętrzną z cegły postawić na płytach ze szkła piankowego (lub czegoś podobnego)
    3. Wylać płytę na gruncie bez izolacji.Ściany szczytowe wykonać z betonu komórkowego, który sam w sobie ma wysoki opór termiczny. posadzki zrobić na EPSie.

    Od razu odpowiem, że chcę uniknąć łąw ze względu na słaby grunt.

  2. #2

    Domyślnie

    Płyty ze szkła piankowego są strasznie drogie i nie opłaca się to Tobie w garażu.
    Najlepiej płytę wylej na XPS (ewentualnie EPS 200) i ściany nośne wykonaj z BK lub innego materiału jaki się Tobie podoba i tyle.
    Spójrz na ten rysunek:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5412071

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony