dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 82
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1623
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Widzę że nałożyły się dwa posty podobnej treści

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Miastowy, hehe
    Artur właśnie Ci to już nie raz pisałem żebyś to właśnie Ty wyściubił swój nos spoza laptopa i zobaczył jak to wszystko wygląda w realu.
    Piszesz że do ekosyfu nie zwyczajny ale na kopalnię podanie do roboty złożyłeś ?
    To jak to z Tobą jest ? niby nie zwyczajny i ekosyf be ale jak za kaskę to już cacy ?
    Trzeba być konsekwentnym a nie zaprzedać dusze "czarnemu diabłu" za kilka srebrników
    Dlaczego Ty wszystkich musisz obrażać ? Tobie się tylko wydaje że jesteś lepszy, skąd wiesz czy tak jest ?
    a może ktoś czytając właśnie Twoje posty uważa Cię za jakieś dziwadło ?
    Pokory trochę chłopie.
    Syfu w domu nigdy w życiu ale do darmozjadów za którym płacicie to czemu nie.
    Typowy ryl jakim jest m.in minertu zarabia ok.60tys.zł netto rocznie za faktycznej pracy ok.4-5h na szychta.
    Żyć nie umierać
    Dlatego złożyłem podanie o pracę do darmozjadów a że tam same pociotki to i nie wpuszcza

    I oni jeszcze opony palą...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-07-2015 o 20:47

  3. #23

    Domyślnie

    Ja mogę dać namiary na moich znajomych, Arturo Liwko pisze się na rozmowę z nimi?? Przedstawie was jako ekspertów. Mnie nie posłuchali, może wam się uda.
    Od poniedziałku zaczynają ocieplać chatkę (pożyczali moje rusztowania). Jak myslicie jaka grubośc izolacji poleci na ściane?? I czym będą ogrzewać prawie 180m2?? Ot taka zagadka.

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobli Zobacz post
    Ja mogę dać namiary na moich znajomych, Arturo Liwko pisze się na rozmowę z nimi?? Przedstawie was jako ekspertów. Mnie nie posłuchali, może wam się uda.
    Od poniedziałku zaczynają ocieplać chatkę (pożyczali moje rusztowania). Jak myslicie jaka grubośc izolacji poleci na ściane?? I czym będą ogrzewać prawie 180m2?? Ot taka zagadka.
    Ile płacą za oszczedzone kilkanaście czy nawet dziesiąt tys.zl ?
    Wchodzę w to

    Chociaż widzę,że także się sfrajerowali bo są już po budowie i z oszczednosci nici.
    Jak głupi to niech płaci

    O ogrzewaniu myśli się PRZED budową.
    Także już nie wchodzę w to bo sa po budowie i już tą kasę wywalił w błoto.

    Ot i przykład bezmyślnych inwestorów co to przed budową nie mają pojęcia co chcą wybudować
    Takich bezmyślnych to nawet i nie szkoda bo szastaja kasą na lewo i prawo i dla nich kilkanaście tys.zl to Pikuś
    A Wy mówicie ze ekosyf jest dla biednych...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-07-2015 o 21:06

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ile płacą za oszczedzone kilkanaście czy nawet dziesiąt tys.zl ?
    Wchodzę w to

    Chociaż widzę,że także się sfrajerowali bo są już po budowie i z oszczednosci nici.
    Jak głupi to niech płaci

    O ogrzewaniu myśli się PRZED budową.
    Także już nie wchodzę w to bo sa po budowie i już tą kasę wywalił w błoto.

    Ot i przykład bezmyślnych inwestorów co to przed budową nie mają pojęcia co chcą wybudować
    Takich bezmyślnych to nawet i nie szkoda bo szastaja kasą na lewo i prawo i dla nich kilkanaście tys.zl to Pikuś
    A Wy mówicie ze ekosyf jest dla biednych...
    Uczyć innych jak budować, by oszczędzić na ogrzewaniu i jeszcze kasę na tym trzepać.

    Ty masz szansę na interes życia.

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Uczyć innych jak budować, by oszczędzić na ogrzewaniu i jeszcze kasę na tym trzepać.
    Ty masz szansę na interes życia.
    Dla bezmyślnych inwestorów jest coś takiego jak "inwestor zastępczy" lub "doradca budowlany"
    Tylko taki inwestor musi wiedzieć,że jest bezmyślny
    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Specjaliści mówią, że średni koszt budowy m2 domu to 2 do 3 tysięcy złotych.
    Minimalnie licząc dom dla dwóch aut kosztował 90 tysięcy złotych.
    Rozumiem, że tam Mercedesy będą stały ?
    A potem ludzie mówią że nie stać ich na PC.
    Ogrzewania ekogroszkiem w nowiutkim domu gratuluję..
    .
    No właśnie
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-07-2015 o 21:41

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nie po to zadałem tutaj pytanie aby być mieszanym z gównem. Podałem oryginalne zapotrzebowanie 11,2 KW Odejmując garaż wychodzi jeśli dobrze pamiętam 9,6 lub 9,8 odejmując moje zmiany w ociepleniu wyjdzie pewnie koło 6-7KW + CWU ( 2-3KW) lub bez CWU z PC. W takim układzie piec podajnikowy 10-12 KW jest chyba jak najbardziej na miejscu?? Czy jest sens założyć PC do CWU. Latem piec będzie miał wolne a PC z fotowoltaiką powinno wyjść grosze??
    Arturo72 masz dużo lepszą izolację od mojej
    Karoka 65 dzięki za pomoc

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Napisałem podobną a nie prawie identyczną co może skutkować wiekszym obciążeniem o 0,5-1kW co dalej daleko do 12kW a 6kW będzie ok.
    Dlatego tak ważne jest OZC i to jeszcze przed budową.
    I nie mówcie że to nowość bo ja robiłem to ok.5 lat temu,oczywiście przed budową,zanim zdecydowałem się na ogrzewanie prądem,też przed budową
    Fiat 125p i Alfa 159 też są podobne, prawda ? Sedan, 4 koła, 4 drzwi itp.
    A jednak jest różnica...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Powiem Ci tylko tyle że rozważnie byłoby jeśli będzie jednak kocioł żeby nie dublować na razie systemów.
    Spróbuj jeden sezon przeżyć z kotłem grzejąc nim CWU a jeśli Ci się nie będzie to podobać kasę zawsze zdążysz wydać.
    Jeśli nie wydasz zabierzesz rodzinkę na porządne wakacje

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Widzę żal dupę ściska że garaż jest dwustanowiskowy. Gdzieś trzeba upchnąć hydroforownie na ogród, Narzędzia, Jakiś stół ślusarski, spawarkę, kosiarkę i kilka innych gratów. Proszę o niewypowiadanie się osób nie mających nic mądrego do powiedzenia.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    I tak wyjdzie drożej jak wungiel, hehe i jeszcze czekanie na wodę albo doradzicie zaraz kolejną kasę na wielki zasobnik i życie ze stoperem ( druga taryfa )
    aby tylko wyszło na Wasze.

  12. #32
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    odejmując moje zmiany w ociepleniu wyjdzie pewnie koło 6-7KW + CWU ( 2-3KW)
    Czyli wyszła głupota.
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    N
    Arturo72 masz dużo lepszą izolację od mojej
    Zatem proszę o wyniki z OZC a nie rozważania teoretyczne czy lepsza czy gorsza izolacja.
    Bez OZC nie dobierzesz optymalnego źródła ciepła do domu a przy okazji zostaniesz zmieszany z g..em bo nie wiesz co i po co i dlaczego i za ile i jak
    Czy słusznie ktoś tak uważa,to sobie odpowiedz

    Ja osobiście uważam,że nic nie wiesz
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-07-2015 o 22:12

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nie mam OCZ, ale izolację masz lepszą.
    Arturo72 ?<>#$#@ z Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 31-07-2015 o 22:15

  14. #34
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie mam OCZ, ale izolację masz lepszą.
    Czyli nie mozesz dobrać odopwiedniego źródła ciepła do domu,zrób OZC i wróć z zapytaniem znając konkrety.
    Chyba,że nabierzesz się na ładną gadkę sprzedawców ekosyfu i ich klakierów,którzy zrobią Ci tylko krzywdę
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Arturo72 ?<>#$#@ z Ciebie.
    A to ja wiem nie od dziś
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-07-2015 o 22:37

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Chyba,że nabierzesz się na ładną gadkę sprzedawców ekosyfu i ich klakierów,którzy zrobią Ci tylko krzywdę

    A to ja wiem nie od dziś
    A Tobie któryś zrobił krzywdę, że tak o nich nieprzychylnie piszesz?

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    A Tobie któryś zrobił krzywdę, że tak o nich nieprzychylnie piszesz?
    Żaden oczywiście ale skoro forum mi pomogło od ustrzeżenia się od ekosyfu i pomogło w wybudowaniu dobrego i taniego domu i skoro jestem dalej obecny tutaj to ja również pomogę na ile mogę od ustrzeżenia się od ekosyfu i pomogę w wybudowaniu dobrego i taniego domu.

    czy kulibob wiedział,że swoje okna 3 szybowe może wysunąć poza lico muru i tym sposobem zyskać parę kWh i nie mieć problemu z przemarzaniem ramy ?
    O to własnie chodzi
    To jest własnie ręka w nocniku a jak się o tym pisze ogólnie to czytający przed budową już będą wiedzieli o tym

    Który z was ekosyfiarzy wypowiadający się na temat ekosyfu pochwali się swoją budową jak budował i przedstawi swoją budowę od A do Z i czemu tak a nie inaczej ?
    Czy łowicie tylko owieczki i jako klakierzy napędzacie owieczki na rzeź ?

    Z tego co czytam,żaden ekosyfiasz spośrod kilkudziesięciu wypowiadających się nie wybudował dobrego domu,wyjatkiem jest adkwapniewski.
    Dlatego powinniscie uczestniczyć jedynie w temacie jak poprawnie spalać ekosyf a nie w temacie dylematów w nowych domach bo o tym nie macie zielonego pojecia.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2015 o 00:57

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    czy kulibob wiedział,że swoje okna 3 szybowe może wysunąć poza lico muru i tym sposobem zyskać parę kWh i nie mieć problemu z przemarzaniem ramy ?
    O to własnie chodzi
    To jest własnie ręka w nocniku a jak się o tym pisze ogólnie to czytający przed budową już będą wiedzieli o tym
    Wysunięcie poza lico muru znacząco podnosiło koszty montażu, zastosowanie specjalnych kotw. Rozważałem to i wiele innych rzeczy, przekalkulowałem i dałem tylko taśmy paro. Nie buduję domu na pałę tak jak Ci się wydaje. Popełniam błędy których jestem świadomy, ale ich naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona. Nie powiesz mi że jak budowałeś to parterowe paskudztwo to nie popełniłeś żadnego błędu. Po przeczytaniu tego to pewnie dopiero jeb.... śmiechem?? Jednym z większych moich są rolety intermo bez cofniętego nadproża. Okna zostały wysunięte poza lico ok 3 cm a na nadproże dano 3cm styroduru. Jeśli masz zamiar walić na lewo i prawo krytyką którą już nic nic nie wnosi to po co otwierasz jape.

  18. #38
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Wysunięcie poza lico muru znacząco podnosiło koszty montażu, zastosowanie specjalnych kotw. Rozważałem to i wiele innych rzeczy, przekalkulowałem i dałem tylko taśmy paro. Nie buduję domu na pałę tak jak Ci się wydaje. Popełniam błędy których jestem świadomy, ale ich naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona. Nie powiesz mi że jak budowałeś to parterowe paskudztwo to nie popełniłeś żadnego błędu. Po przeczytaniu tego to pewnie dopiero jeb.... śmiechem?? Jednym z większych moich są rolety intermo bez cofniętego nadproża. Okna zostały wysunięte poza lico ok 3 cm a na nadproże dano 3cm styroduru. Jeśli masz zamiar walić na lewo i prawo krytyką którą już nic nic nie wnosi to po co otwierasz jape.
    I Ty zastanawiasz się nad ekosyfem ????
    Z jakiego to powodu ?
    Ktoś Cię zmusza ?

    O widzisz,o takim wysunieciu okien pisałem,za gratis 3cm.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    3 cm miałem gratis, ale montaż w warstwie ocieplenia płatne extra więc olałem. Chodzi oto eko groch to taki syf puki co to tylko Ty o tym trąbisz. Jeśli znajdę sensowną alternatywę to ją wybiorę.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Wysunięcie poza lico muru znacząco podnosiło koszty montażu, zastosowanie specjalnych kotw. Rozważałem to i wiele innych rzeczy, przekalkulowałem i dałem tylko taśmy paro. Nie buduję domu na pałę tak jak Ci się wydaje. Popełniam błędy których jestem świadomy, ale ich naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona. Nie powiesz mi że jak budowałeś to parterowe paskudztwo to nie popełniłeś żadnego błędu. Po przeczytaniu tego to pewnie dopiero jeb.... śmiechem?? Jednym z większych moich są rolety intermo bez cofniętego nadproża. Okna zostały wysunięte poza lico ok 3 cm a na nadproże dano 3cm styroduru. Jeśli masz zamiar walić na lewo i prawo krytyką którą już nic nic nie wnosi to po co otwierasz jape.
    Okna wysunąłem o 3cm bez specjalnych kotew ... okna 3szyby,ciepła ramka, pierdu pierdu ale i tak największa strata jest na czym ? Na profilu i uszczelkach - kamerka termo wszystko pokaże - nie wysuniesz o 3cm wiele nie stracisz , kup takie które mogą być wystawione na słoneczko i się nie wyginają - szczególnie duże okna (balkony , taras), jeśli już masz zamontowane - sprawdź gwarancję

    Pompa tylko do cwu to średnio opłacalna inwestycja ...

    Pompka po całości jak najbardziej tylko nie za 25K PLN, są inne jak p.nas polecany przez największego trolla forum

    Kociołek to kociołek , będzie pracował Koszty ? Obecnie podgrzanie CWU (4os, 250l baniak codziennie 2 razy grzany do 60*C) kosztuje mnie miesięcznie 52-55PLN
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Strona 2 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony