dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 82
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.623 z 1623
  1. #1621

    Domyślnie

    Ja poprostu za leniwy jestem na węgiel i dlatego nie brałem go pod uwagę. Nie chce mi się wrzucać i pamiętać co i kiedy. Zastanawiać się skąd kupić groszek, gdzie dobry, gdzie oszukują, jak ustawic piec żeby mniej spalał dla danej dostawy. Później sprzątać. Nawet jak by taniej było groszkiem to za bardzo szanuję siebie i swoją żonę. Popalić to sobie świeczki dla klimatu możemy

    Pompa panasonic 9kW z zbiornikiem 300L z nierdzewki (znowu lenistwo i pamiętanie o anodzie) wychodzi nas 26k zł z vat 8%, zbiornik 4,2k zł netto. Tylko że wszelka elektryka i reszta instalacji jest w moich rękach. Podłogówka to koszt dwóch rozdzielaczy KAN x12 i x6 z rotometrami i 1800m rurki pert 18mm po 1400zł za 600m plus duperele. Też kładzione samemu.

    Dopiero za 2 lata będę mógł wydać jakąś opinię o tym wyborze. Więc na razie jestem ostrożny.

    Dla przykładu mam znajomego który lubi palenie w piecu. Dziwne to jest ale ma z tego radoche.

    Cytat Napisał karamba1 Zobacz post
    Ale można i tak,z pomyślunkiem:


    A końcowy efekt wyszedł tak:


    Sądzę,że wyszło znacznie taniej niż system grzewczy na ekogroszek,jak coś można zapytać w/w inwestora.

    To tak do przemyśleń dla inwestorów,którzy jeszcze nie bawią się w palacza...
    Właśnie przeczytałem mój cytowany wyżej post. Przepraszam za literówki, ale pisze w przerwach na szybo.
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 16-09-2015 o 00:17
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  2. #1622
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A poniżej to dla tych,którzy za 5 lat chcą ponownie wywalać kasę czyli następne 7tys.zł na kocioł na ekosyf
    Cytat Napisał ZbysiuB Zobacz post
    A ja dziś mocno posmutniałem bowiem mój Skam-P 12kW po prawie pięciu sezonach zaczął się "moczyć jak niemowlę" .
    Który mundry ekosyfiasz ma jeszcze coś do dodania na temat kosztów ekosyfu i wywalenia kasy w błoto ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-09-2015 o 01:36

  3. #1623
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A poniżej to dla tych,którzy za 5 lat chcą ponownie wywalać kasę czyli następne 7tys.zł na kocioł na ekosyf
    A tu poniżej informacja dla tych którzy mogą się liczyc z wydatkiem kolejnych 9 tyś zł po pięciu latach użytkownia PC - płacz i płac. Jak Arturo myślic ile zakosztuje usunięcie nieszczelności w kotle - podpowiem Ci, za 1k to jeszcze starczy na dwudniowa imprezę z dobrym spawaczem i poprawiny.
    Nie manipuluj faktami, bo jesteś w tym kiepski

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    ja opisze jakie usuwałem.
    3.stibel sprężarka (rozszczelnienie wziernika oleju) 9000 zł
    Dotyczy 60 szt i 5 lat
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

Strona 82 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony