dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Problem z owocówkami

    jak co roku o tej samej porze pojawiły się i z dnia na dzień jest ich coraz więcej. moglibyście polecić jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się tych małych szkodników? tradycyjnie nalałam na spodeczek trochę octu owocowego, ale na tę metodę łapie się tylko kilka sztuk, pozostałe są niezwyciężone.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak u ciebie, ale owocówki sa tam gdzie jest cos co im smakuje - tj owoce, zioła, zostawiony sok w szklance itp. Nigdy nie miałem ich w miejscu gdzie nie ma takich rzeczy

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Wystarczy postawić na godzinkę trochę piwa lub wina w szklance, a same popełnią zbiorowe samobójstwo. W ostateczności jest jeszcze odkurzacz

  5. #5
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    W ostateczności jest jeszcze odkurzacz
    Wcale nie w ostateczności Jest to bardzo dobre narzędzie, które przy odrobinie zręczności znacznie może ograniczyć ich liczebność. Trzeba mieć tylko dość silny odkurzacz, skupić muszki możliwie w jednym miejscu (jakiś ich "przysmak" ) a na koniec "odkurzania" mieć przygotowany spray (np. typu RAID), którego strugę na chwilę przed wyłączeniem odkurzacza kierujemy do ssawki. Potem tylko czekamy kilka minut i ...wyrzucamy/palimy torebkę wkładu. To wszystko po to, aby mieć pewność...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja też stosuję odkurzacz. Z odkurzacza już żywe nie wyjdą. Raid i palenie torebki to przesada
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  7. #7
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ja też stosuję odkurzacz. Z odkurzacza już żywe nie wyjdą. Raid i palenie torebki to przesada
    Jak napisałem, to dla pewności

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzozama Zobacz post
    jak co roku o tej samej porze pojawiły się i z dnia na dzień jest ich coraz więcej. moglibyście polecić jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się tych małych szkodników? tradycyjnie nalałam na spodeczek trochę octu owocowego, ale na tę metodę łapie się tylko kilka sztuk, pozostałe są niezwyciężone.
    Słoik napełnic wodą z cukrem (najlepiej glukozą), dodac drożdże piekarskie. Od góry słoik zamknąc folią spożywczą i gumką "recepturką". Jakimś niedużym szpikulcem porobic otwory takiej wielkości, aby muszką przelazła.
    Owocówki dostają szału na wydobywający się CO2, dla nich oznacza to fermentację, czyli to co kochają. Wszystkie ludwiki i inne pateny nie są tak skuteczne, jak fermentacja i wydobywający się CO2.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  9. #9

    Domyślnie

    Świetnie! Dziękuję za rady. Wczoraj wieczorem przygotowałam roztwór z drożdży i cukru, mam nadzieję, że pomoże Jeśli nie, to zastosuję stary dobry odkurzacz!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony