dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z otworem na schody

    Witam,

    Dałem się namówić na mieszkanie 2 poziomowe.
    Niestety nie mogłem zobaczyć mieszkania przed odbiorem.
    Dzisiaj jestem z wielkim a raczej kosztownym problemem.

    Na drugi poziom prowadzą schody wysuwane które mam przerobić na zwykłe czyli muszę poszerzyć otwór.
    Jednak jak się okazało przez całą górę przechodzi belka stropowa na wysokości 1,75 a na domiar złego jest oddalona 30 cm od obecnego otworu.
    Po długich przemyśleniach stwierdziłem ,że powiększę otwór jeszcze raz tyle czyli do wymiarów 1,40 na 1,40 i zrobię schody kręcone.
    Jednak od konstruktora dostałem takiego maila : jestem po przeliczeniu wariantu z otworem i sam strop nie da rady przenieść nowo projektowanych obciążeń, wraz ze siłom skupioną od słupa więźby. Proponuje wykonanie dodatkowego elementu nośnego w postaci belki stalowej (czerwona kreska)
    Belka będzie przykręcona do dolnej powierzchni stropu, będzie się opierać na ścianach nośnych. Proponuje zabudować belkę np. karton gipsem.
    Na dole widać jak według niego ma to wyglądać.

    Ogólnie czy ma ktoś jakieś pomysły jak rozwiązać moje problemy bez ogromnych kosztów???


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	326626Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	326626
    Ostatnio edytowane przez szelu27 ; 05-08-2015 o 14:27

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Jeżeli konstruktor budynku zaleca belkę to chyba wie co radzi.

    Jak już wykonasz ten otwór to jak wejdziesz do tej kuchni jak w drzwiach robisz schody ? Dziwny ten pomysł.

  3. #3

    Domyślnie

    Ściana na której jest aneks zostaje wyburzona oraz kawałek ścianki za kominem tak samo.
    A czy ktoś jest w stanie określić tak na oko jaki koszt jest zrobienia takiej belki??
    Oraz czy widzi ktoś jakieś inne rozwiązania bo schody w otworze 1,40 na 70 będą strasznie strome.

  4. #4

    Domyślnie

    Może być jeszcze pomysł, aby schody wyrugować na zewnątrz budynku. Albo dobudować klatkę schodową na zewnątrz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony