dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie 100 letniego domu

    Witam,
    mam pytanie do doświadczonych osób, czy ocieplać 100 letni dom (fundament kamienny- piwnica, ściany zewnętrzne domu 50cm cegła) .
    A jeżeli ocieplać to czym i czy w jakiś konkretny sposób?
    Dom miał problem z wilgocią w dolnych częściach ścian od strony północnej (nachylenie działki z tej strony w stronę południową).
    Po zrobieniu drenażu i odwodnieniu (deszczówka z dachu, rurami wokół domu w stronę spadku do studzienki zbiorczej) sprawa zawilgocenia ścian rozwiązana. Ściany fundamentowe zostały 2 krotnie pokryte "czarną masą", styrodur przy ziemi i folia kubełkowa.
    Problem jest nadal w piwnicy.
    Fundament kamienny bez izolacji (stare budownictwo), na podłożu klepisko.
    Po obfitych deszczach woda wybija w klepisku zalewając piwnicę parę cm. Po czym następnego dnia już wody nie ma, lecz zostaje zawilgocone klepisko (glina) i zawilgocone kamienne fundamenty (do cegły nie dochodzi) cegła zaczyna się na wysokości ok. metra i tworzy sklepienia.
    Jedyna wentylacja w domu to kominek, i w kuchni, grawitacyjna + 2 stare drewniane okna skrzynkowe, reszta plastiki.
    Myślę raczej o wykonaniu nowej wentylacji. Strop jest drewniany więc nie powinno być większych problemów.
    Pytam o ocieplenie głównie dlatego, ponieważ chce wymienić wszystkie okna na nowe. Ze względu na grubość muru 50cm cegły, boję się, że jak dodam do tego 10 czy 15 cm izolacji to dopiero będzie bunkier. A poza tym muszę wiedzieć przed montażem okien jak będę i czy w ogóle będę ocieplał dom. Bo jak dojdzie ocieplenie 10cm to osadze okna teraz równo z murem, a jak nie będę ocieplał to osadze je w ok. połowie muru tak jak teraz są.
    Czyli konkretyzując:
    1. czy ocieplać?
    2. czym i jak grubo ocieplać?
    3. czy stan domu będzie miał wpływ na ocieplenie
    4. jeżeli ocieplać to jak wstawić teraz okna?

    Z góry dziękuję.
    $lavko

  2. #2

    Domyślnie

    czym obecnie jest ogrzewany i ile wychodzi koszt?

  3. #3

    Domyślnie

    W tej chwili ogrzewana powierzchnia to 100m2. W przyszłości mam zamiar grzać 134m2 (to jest cały parter), o poddaszu na razie nie myśle.
    Ogrzewanie to 3 piece akumulacyjne ( elektryczne) o łącznej mocy 11KW.
    Mam też kominek i będę rozprowadzał kanały cieplne + turbina, z myślą że będę głównie używał kominka + utrzymanie ciepła piecami gdy w domu nikogo nie ma.
    Koszt grzania 100m2 samymi piecami to w najgorszym miesiącu -15 do -20 stopni na zewnątrz, ok 800zł(miesiąc)
    Max 3500 od października do maja za ogrzewanie.
    Trzeba brać pod uwagę, że w tej chwili 3 okna to tanie plastiki z przed 10 lat, i 2 okna skrzynki od których czuć jak mocno ciągnie zimno.
    Myślę, że po samej wymianie wszystkich okien, koszt ogrzewania sporo zejdzie. Okna w planie ze współczynnikiem Ug=1.1W/m2.
    Ciekaw jestem jaki współczynnik mają teraz ściany przy grubości 50cm cegły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony