dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: ocieplenie poddasza twardą wełnę

  1. #1

    Domyślnie ocieplenie poddasza twardą wełnę

    Jestem na etapie ocieplenia poddasza. Jako że wykonuję to sam u siebie wybrałem twardą wełnę rockwool w arkuszach 100x60. Ta wełna wydaje się być wg mnie najlepszym materiałem...może się mylę? Po precyzyjnym docięciu ładnie dolega, jest sztywna, równa i wydaje mi się że tak dokładnie wełną w rolce się niedociepli.
    Warstwy dachu: dachówka, papa, deski, szczelina 4cm, wełna 10cm, 5cm, na krokwiach 10cm.
    Czy tą wełną ociepla się poddasza bo coś nie mogę nigdzie znaleźć i skonfrontować swojej roboty,wszędzie tylko wełna w rolce? Załączam kilka zdjęć.
    Proszę o opinie.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	327582   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	456.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	327583   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0133.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	327584  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    To ocieplenie jest bardzo porządnie ułożone. Pewnie, że nie tylko wełną w rolce ociepla się połacie skośne miedzy belkami. Wymagają większej precyzji ale wykonując takie prace na własnym domu nie musimy się śpieszyć . Można mieć pewność trwałości takiego ocieplenia oraz braku mostków termicznych. W celu minimalizacji opadów można płyty przeciąć po przekątnej i przesuwając trójkąty po linii cięcia dostosować do wymaganych rozstawów między krokwiami. Twardą wełnę między krokwiami częściej można spotkać w innych krajach gdzie cena nie jest najistotniejsza przy wyborze ocieplenia. Można zobaczyć jak montuje się wełnę we Francji np. w filmach na YouTube w systemie FLEX EXPERT lub ROCK EXPERT.
    A jaka to jest wełna bo określenie "twarda" jest za mało dokładne ...
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Dzięki za utwierdzenie mnie że robię dobrze. Ocieplam wełną Rockslab Sonic.
    W zależności od sytuacji docinam płyty 10,7 lub 5 cm.
    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    (...)
    Czy tą wełną ociepla się poddasza bo coś nie mogę nigdzie znaleźć i skonfrontować swojej roboty,wszędzie tylko wełna w rolce? (...).
    Artykuł na 6 stronach o ocieplaniu poddasza wełną ROCKWOOL pojawił się w „Muratorze″ 5/2015.
    Montaż wełny głównie w płytach można obejrzeć na 21 zdjęciach, przykładowe poniżej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	328801
    Wełna ROCKSLAB SONIC nie jest znów taka twarda
    Standardowo polecamy ją do ocieplania poddaszy choć produkowana jest maksymalnie w grubości 10 cm.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony