dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    No i zaczęła się wojna .
    Piotrze dam ci przykład z mojego bujnego życia
    Jeszcze 12 lat temu w Polsce,był słuszny zakaz montowania instalacji z kotłem na paliwa stałe w układzie zamkniętym.
    Słusznie,ponieważ na owe czasy żaden taki kocioł krajowej produkcji nie posiadał spirali schładzającej,co było dla mnie mieszkającego w Reichu od kilkunastu lat niezrozumiałe,tam było odwrotnie
    Ale tam takie kotły były od kilkunastu lat produkowane wyłącznie z ową spiralą.
    Kiedy zamontowano u mnie w A.D. 2003 kocioł na wungiel,miedziannik idąc tropem mądrych Niemców kazał firmie zmontować układ zamknięty=2 naczynia przeponowe 35 i 50 l. =instalacja z buforem i na szczęście firma polutowała na miękko
    Kolega miedziannik nie przewidział jednak że sąsiad obsługujący kocioł,w podeszłym wieku zapomni zamknąć drzwiczki popielnika=kocioł Spyra 25 kw. osiąga wtedy jakieś 75 kw.
    Jednym słowem,luty puściły na wejściu do bojlera,para wyleciała,a najemca mieszkający wtedy w moim domu zaalarmował sąsiada,bo coś zaczęło syczeć za ścianą
    Powiem ci jedno gdyby było na twardo polutowane,ani chaty bym nie miał,i jeszcze bym siedział za kratami za swoją głupotę.
    Poza aspektem bezpieczeństwa układ otwarty ma tą przewagę,że prawie wcale nie wzrasta ciśnienie wraz ze wzrostem temp.w układzie,zawory bezp. zaklejone z czasem kamieniem bądź farfoclami też zbędne,ale jak jesteś przekonany do układu zamkniętego to dużo szczęścia życzę.
    Pozdrawiam.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jaka wojna?! A gdzie przeciwnik?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony