dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie "Elastyczność" rur spiro

    Pytanie najpewniej do praktyków - czy możliwe jest "zgniecenie" rury spiro 200 do elipsy (przekrój) o średnicach 210 i 190mm? Mam taką przestrzeń do dyspozycji na strychu (w wiązarach dachowych), że rura fi 200mm bez deformacji minimalnie się nie mieści.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Pytanie najpewniej do praktyków - czy możliwe jest "zgniecenie" rury spiro 200 do elipsy (przekrój) o średnicach 210 i 190mm? Mam taką przestrzeń do dyspozycji na strychu (w wiązarach dachowych), że rura fi 200mm bez deformacji minimalnie się nie mieści.
    Rurę i nypel tak.
    Kolana już nie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    ,,,, Mam taką przestrzeń do dyspozycji na strychu (w wiązarach dachowych), że rura fi 200mm bez deformacji minimalnie się nie mieści.
    Jeszcze izolacja rury spiro dochodzi +100 mm.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  4. #4

    Domyślnie

    @John, dzięki za dobrą nowinę! W zasadzie tę moją instalację mam przewidzianą na 250mm (GWC i przeciągi latem, wentyle na ca. 600m3/h), ale mam nadzieję że zwężenia na prostych odcinkach do fi 200 nie ograniczą zbytnio wydatku...

    @Andrzej, konstrukcje wiązarowe są z desek wysokości 145mm więc miejsce na izolację jest (z przerwami o długości 4,5cm tj. szerokość wiązara, co 95cm tj. rozstaw wiązarów).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony