Witam,
Forum przeglądam od dawna, mam tez prenumeratę Muratora od kilku lat. Teraz zdecydowałem się na założenie swojego dziennika, ponieważ budowa wymarzonego domu tuż tuż

Wszystko zaczęło się od otrzymania od cioci mojej żony, działki A przynajmniej wyrażenia chęci darowania takowej. Działka położona jest we wsi Baby niedaleko Częstochowy. Działka do tej pory była rolna, położona przy głównej ulicy - Słonecznej (stąd taka nazwa tematu ).

Na początek okazało się ze działka jest ogromna i trzeba ją podzielić. Wiosną załatwiliśmy geodetę i podział działki stał sie faktem.

Nasz kawałek ma 3009 m2 (około 78m na 38m), od południa graniczy z drogą (niestety położenie idealne pod budowę nie jest).

Ostatnio byłem w terenie aby zrobić zdjęcia i tak się działka prezentuje:



Jak widać jeszcze w tym roku spokojnie rosło tam zboże



A tu moja żona robi za wskaźnik rogu działki icon_smile.gif Róg po przekatnej znajduje się obok betonowego słupka.




Od wschodu graniczymy z sąsiadami którzy zaczęli budowę rok temu (notabene sąsiedzi to dalsza rodzina żony).

Teraz przed nami całe mnóstwo załatwiania. Chcemy przepisać działkę na żonę wiec czeka nas wizyta u notariusza. Potrzebna nam jest również mapa do celów projektowych i wniosek o warunki zabudowy. Póki co jesteśmy na etapie zbierania potrzebnych papierów ale już teraz od tego boli głowa...

Oczywiście mamy także wymarzony projekt. Projektem zajmuje się mój tata, który jest architektem i póki co jesteśmy na etapie dopieszczania szczegółów. Ogólnie nasz przyszły domek prezentuje się tak:




Na dole jest 140 m2 (z czego 45 m2 to pomieszczenia gospodarcze i garaż) a na górze 80m2.
Chcemy jeszcze obok górnej łazienki zrobić niewielką pralnie, a na dole połączyć 2 pomieszczenia gospodarcze w jedno.

Całe szczęście przy drodze jest prąd i woda oraz kanalizacja więc z przyłączami większych kłopotów być nie powinno.

Jak widać przed nami jeszcze sporo papierkologii i przygotowań ale planujemy rozpocząć budowę wiosną. Mam nadzieję że się uda