dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze mieszkanie - problem z kuchnią z salonem + łazienką

    Witam,

    zdecydowałam się na zakup mieszkania, którego rzut widać w załączniku. Mam mniej więcej wizję co mi się podoba a co nie, ale jakoś nie mogę tego wprost przelać na wymarzone mieszkanie...
    W skrócie kilka moich wątpliwości:
    a) salon z kuchnią - w salonie chciałabym mieć podłogę z desek/panele w kolorze naturalnego dębu (nie rozbielone, przyciemnione itp.). Zastanawiam się czy jest sens kładzenia płytek na odcinku kuchennym - a jeśli tak, to jaki kolor płytek będzie sensownie pasował do takiego naturalnego koloru drewna (dąb)? Kuchnię chciałabym białą, bo z tamtej strony nie ma okna i nie chcę w związku z tym nic ciemnego -> czy w takim razie lepiej dobrać płytki podłogowe beżowe, białe a może szare?
    Wstępnie myślałam o szarych płytkach na podłodze i nad blatem w kuchni, drewniany blat i białe meble. Można jeszcze tą szarość pociągnąć na tej skośnej ścianie, a resztę ścian zostawić białe.Zastanawiam się jednak czy ta szarość nie zmniejszy mi mocno optycznie pomieszczenia?
    b) jeśli do kuchni wygra opcja szarych płytek, to czy warto kłaść je też w przedpokoju?
    c) łazienka: tu osobna lista dylematów dotyczących głownie ustawienia pralki w konsekwencji z tym związanych.
    Czy w Waszej opinii można ją spokojnie sensownie zmieścić ustawiając ją przodem do umywalki? W sensie czy nie będzie wtedy zbyt mało miejsca na wc? W tym momencie patrząc na rzut mieszkania wydaje mi się, ze wkładając pranie będę mieć głowię w wc
    Jeśli wg Was można tak przestawić pralkę wówczas można by nad nią pociągnąć zamykaną szafkę na różne łazienkowe pierdoły.
    Może macie inny, lepszy pomysł jak ustawić tą cholerną pralkę tak, aby móc wygodnie z niej korzystać + nie zastawić jej jakoś, aby w razie awarii móc ją wysunąć.

    Dziękuję z góry za pomoc i wszelkie sugestie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	330149  
    Ostatnio edytowane przez arnika1983 ; 09-09-2015 o 20:08

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    płytki kuchnia - cementowe wzorowane na marokańskich:


  3. #3

    Domyślnie

    Co do płytek, zdecydowana większość ludzi decyduje się na szare płytki do dębowej podłogi, jesli położone są w aneksie, to oczywiscie w przedpokoju te same. Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze i najczęściej stosowane, ale pytanie, czy chcesz podażać "za tłumem", czy chciałabyś coś bardziej oryginalnego w stylu tych propozycji od Elfir.
    Pralka - głęboka na 40-44 cm otworzona zajmuje około 87-90 cm



    Czyli w układzie przodem do wc nie otworzysz jej na ościerz. Trudno ocenić, czy częściowe otworzenie wystarczy.Do wc nie będziesz musiała nurkowac, o ile zamkniesz deskę Drzwi do pralki są wyżej niż wc, ale będą o niego zahaczać na dole.
    Pralka ustawiona przodem w umywalki zmiesci się - w sensie z wc będzie mozna korzystać, choć miejsca nie będzie "przepisowo" - po bokach wc będzie około 20 cm luzu. Będzie to jednak rozwiązanie wątpliwe estetycznie i trochę marnotrastwo przestrzeni. Już lepiej byłoby dać pralkę ladowanę od góry ustawioną poziomo do sciany z umywalką - estetyka tez wątpliwa, ale przynajmniej przy wc będzie więcej miejsca.
    Sprawdz sobie na poczatek czy częściowe otworzenie pralki Ci wystarczy mając do dyspozycji około 75 - 80 cm od sciany do wc, to trzeba na konkretnym modelu przetestować. Pralki mają drzwi na różnej wysokosci, różjej średnicy, dodatkowo drzwi są okrągłe, więc moze się zdarzyć, że w ogóle nie będą kolidowac z wc i będzie mozna na oscierz te drzwi otworzyc lub prawie na oscierż.
    Z ewentualnym wysunięciem pralki (serwis) ładowanej od przodu ustawionej przodem do wc nie powinno być problemu, o ile szafka umywalkowa będzie odsunieta od pralki (zeby mozna było pralką wykręcic między umywalką a wc)
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka G. ; 10-09-2015 o 07:05

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A dlaczego nie zrobić pralki ładowanej od góry???

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo nad pralką ma być zabudowana szafka.
    Proponuję wysunąć nieco sedes do przodu (20 cm), wówczas nie będzie tak ciasno przy pralce.

  6. #6

    Domyślnie

    Powinno być ok - zarówno w kwestii wystawiania pralki do naprawy jak i otwierania drzwiczek(ze standardowymi zawiasami po lewej stronie) oraz dostępu do bębna - jeśli odsuniesz pralkę od kąta przy kibelku mniej lub bardziej - to zależy jak duża umywalka jest Wam potrzebna i jakie będą parametry pralki czyli wymiary i kierunek otwierania drzwiczek (przeważnie zawiasy są po lewej stronie).
    Przykładowe rysunki z pralką o głębokości 45cm i zaznaczonym zasięgiem otwartych drzwiczek(jak na rys.technicznym zamieszczonym przez Agnieszkę). Na całej prawej ścianie jest zabudowa(o głębokości 15cm) kryjąca stelaż wc - moim zdaniem estetyczniejsza niż tworzenie samotnego "klocka" tylko na szerokość stelaża ale to kwestia gustu i potrzeb(więcej lub mniej miejsca na szafkę obok pralki, wysoką lub podblatową). Przeanalizuj sobie i może rozrysuj po swojemu uwzględniając planowane sprzęty i meble.




  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za podpowiedzi.
    W takim razie muszę wybrać się do sklepu zmierzyć pralkę i jej drzwiczki i jeżeli będzie ok, to mam dwie opcje:
    a) stawiam pralkę w rogu, potem przerwa i umywalka z szafką (przerwa, aby można było ją ew. wysunąć w razie awarii), nad pralką szafka. Zastanawiam się nad jednym długim blatem ciągnącym się od umywalki nad pralkę, ma o sens?
    b) albo wizja Alicji, która w tej chwili chyba najbardziej do mnie przemawia, choć szafka wtedy się kurczy jeśli chcę większą umywalkę.
    Tu też chyba żeby się to wszystko jakoś komponowało z umywalką, jeden długi blat. Tylko wtedy chyba muszę się zdecydować na umywalkę wpuszczaną, a nie nablatową? Zawsze bardziej mi się podobały nablatowe, ale nie można mieć wszystkiego...

    Co do tematu płytek: prawda jest taka, że do końca sama nie wiem czego chcę, więc myślę "bezpiecznie", a z drugiej strony mam wrażenie, że wszyscy znajomi robią ostatnio mieszkania w takim samym stylu, różnią się szczegółami, ale generalnie kalki... Jedyne czego jestem pewna to kolor kanapy: ma być ciemniebieska/granatowa (bo już mam dość szarych kanap w każdym mieszkaniu) i do tego naturalny kolor podłogi (dąb) + jasne ściany. Zastanawiałam się nad czerwoną cegłą na tym słupku przy aneksie kuchennym dlatego nie wiem czy mogę mocno poszaleć z tymi płytkami, żeby nie wyszedł jakiś koszmarek

  8. #8

    Domyślnie

    Oczywiscie najlepiej wyglądałby blat na całą scianę - dlatego też najlepszą wizualnie opcją jest pralka ładowana z boku, ustawiona drzwiczkami w strone wc.
    Jak widac na obrazkach Alicyji najlepiej byłoby znalezc pralkę z zawiasami po prawej i dac stosunkowo wąską szafkę na umywalkę, a kosz na pranie/dodatkowa szafka bliżej wc.
    Do tego umywalka blatowa tego typu


    Najlepiej byłoby, aby pralka miała opcję rozmontowania jej blatu - wtedy będzie miała niższą wysokość, ale to nie jest wymagane, jesli akceptujesz wysokosc umywalki około 90 cm (standardowo powinna byc na 85 cm)

    Minusem tego rozwiązania jest cena, bo całosc, czyli blat + szafka pod umywalke + kosz na pranie trzeba by robic na zamówienie. Mozna to tez jednak zrobic z mebli kuchennych ikea o głebokosci 37 cm (tyle ze nie będziemy miec kosza na pranie, tylko szuflady/szafkę)

    Co do stylu to faktem jest, że obecnie mieszkania/domy to kalki, czyli dębowa podłoga, szary gres, szara kanapa, jasnoszare/białe ściany, biała kuchnia i ciemny blat. Jest to jednak bezpieczna i sprawdzona baza, konkretny styl możesz uzyskac przy pomocy mniej niestandardowych mebli, tkanin, lamp, obrazów/grafik.

  9. #9
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Super to wygląda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony