dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Po pol roku zastanawiani akupilismy typowy projekt, ktory jest prawie idealny... prawie, bo chcemy zmienic lokalizacje kuchni i salonu. Mamy pisemna zgode projektanta do dokonania tej zmiany, jak tez innych. Ale takie przeprojetkowanie u arhitekta kosztuje wiecej niz projekt. Moje pytanie jest wiec nastepujace: czy musimy przeprojektowywac dom, czy takich zmian wewnatrz budynku przy odbiorze nikt nie zauwazy?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dobrze zapłacisz to ..... nie zauważy.
    Tak czy tak poniesiesz koszty.
    Radziłabym nanieść zmiany na projekt. Można w ten sposób uniknąć dodatkowych kłopotów.
    Ja też kupiłam gotowy projekt, który miał przejść kilka małych poprawek. Wreszcie skończyło się tak, że kupiony projekt wylądował w szufladzie, a ja zatrudniłam projektanta i powstał dom moich marzeń. Teraz nie żałuję tej decyzji.

  3. #3

    Domyślnie

    Przeprojektuj. Taka zamiana ingeruje również w instalacje, położenie pionów, wentylacje. Na mój gust, to prędzej czy później za to i tak zapłacisz na późniejszych etapach. Chyba, że sam jesteś na tyle mocny i samodzielnie rozwiążesz wszystkie pojawiające się problemy...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Najlepiej to zrobić z architektem w Urzędzie Miasta lub Gminy. Wtedy na 100% bez szemrania powinni przyjąć tak poprawiony projekt.

  5. #5

    Domyślnie

    Początkowo też chciałam dokonać niewielkiej korekty w gotowym projekcie. Zrobiłam nawet drobne podejście do tematu, ale wyłaniające się problemy związane z tak niewielką zmianą skutecznie zniechęciły mnie. W tej chwili robimy dach i jestem zadowolona, że nie dokonałam żadnych zmian. Dom, wprawdzie jeszcze nie wykończony, jest taki o jakim marzyłam.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    A może ktoś o "niższych" uprawnieniach (ale też legalnie) zrobi taką zmianę taniej ? Na przykład komstruktor albo projektant z uprawnieniami ?

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Opowiem Wam historię.
    Dobrych kilka lat temu kupiliśmy prawie w ciemno , korzystnie cenowo działkę budowlaną.
    Jak się póżniej okazało teren ten był bagnisty - wybierano z tych rejonów borowinę do sanatorium.
    Jak się okazało na wiosnę krowy zapadały się po kolana na tej łące.
    Na szczęście następne działki w tym rejonie kupiła firma devloperska z zamiarem uruchomienia jakiegoś nowatorskiego projektu domków na palach????
    Na szczęście nasza działka była im bardzo potrzebna.
    Sprzedaliśmy ją korzystnie i kupiliśmy inną.
    Jak teraz sobie pomyślę o tym bagnie....nie żałujemy!

  8. #8

    Domyślnie

    jeżeli autor zgodził się na Twoje zmiany to musisz usiąść nad projektem z projektantem (nieważne jak utytuowanym) bo decydowanie samemu jest możliwe, ale ryzykowne. Sam najlepiej znasz swoje potrzeby i jeżeli czujesz się na siłach to zaproponuj zmiany, ale koniecznie je skonsultuj z kimś fachowym. Nie możesz przerażać się ceną adaptacji, porównaj ją raczej z ceną indywidualnego projektu. Dodatkowo, ktoś musi zrobić Ci zagospodarowanie działki - dobry argument do negocjacji cenowej -niech to zrobi jedna osoba i za to da Ci rabat.

    Finiszant
    PS
    Twój problem to jedynie preludium do techniczno finansowych dylematów, które Cię czekają, warto zastosować pewną prostą technikę uodparniającą (wyczytane), należy przyjąć mentalność nosorożca ponieważ ma grubą skórę i nie zważa na dokuczliwe przeszkody oraz z impetem tratuje każdą napotkaną trudność.
    Powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony