dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 305
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeszcze tak dziwnego zbrojenia nie widziałem .. co to za hybryda ?
    coś zjadło dolne zbrojenie, a górne to już w całości poszło się paść ..
    niewlator może być laserowy do pomieszczeń i w tedy zobaczyć strzałkę ugięcia ..

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Kurcze dopiero teraz zerknąłem na fotki zbrojenia - cuda. Coś mi się wydaje że ten strop to dopiero zacznie pękać.

    Do autora możesz wrzucić projekt tego stropu? Może być kawałek.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulrich24ed

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Strop w projekcie jest inny, jakaś "płyta", którą trzeba robić jakąś specjalną wyginarką do prętów ale murarz nie ma takiej maszyny więc zrobiliśmy taki jak na fotkach. W projekcie tez jest monolit takiej samej wysokości - 14 cm.

    Czy pomimo to wrzucać skan projektu? Jeśli tak to nie ma sprawy!

    Za wszystkie porady bardzo Wam dziękuję, jestem mocno zmartwiony tym stropem. Nie wiem co robić dalej.

    Pokazałem to murarzowi to mówi, że wyszedł ładny strop i ciężkie maszyny będę mógł na niego stawiać i mam się niczym nie przejmować...


    Pozdrawiam.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulrich24ed Zobacz post
    Strop w projekcie jest inny, jakaś "płyta", którą trzeba robić jakąś specjalną wyginarką do prętów ale murarz nie ma takiej maszyny więc zrobiliśmy taki jak na fotkach. W projekcie tez jest monolit takiej samej wysokości - 14 cm.

    Czy pomimo to wrzucać skan projektu? Jeśli tak to nie ma sprawy!

    Za wszystkie porady bardzo Wam dziękuję, jestem mocno zmartwiony tym stropem. Nie wiem co robić dalej.

    Pokazałem to murarzowi to mówi, że wyszedł ładny strop i ciężkie maszyny będę mógł na niego stawiać i mam się niczym nie przejmować...

    Pozdrawiam.
    Rozumiem że murarz ma stosowne uprawnienia do projektowania i podpisał się pod tym stropem.

    Ciekaw jestem co na to kierownik budowy? Widział ten strop masz wpisy potwierdzające odbiór zbrojenia?

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulrich24ed

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Kierownik podpisał zbrojenie i podpisał strop ten zmieniony ale w dzienniku wpisał, że robiliśmy taki jak w projekcie bo mówi, że jak "zalejemy strop to i tak zbrojenia nie będzie widać"

    Wprowadzać się tam w ogóle czy budynek już tylko na handel hehe?

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulrich24ed Zobacz post
    Kierownik podpisał zbrojenie i podpisał strop ten zmieniony ale w dzienniku wpisał, że robiliśmy taki jak w projekcie bo mówi, że jak "zalejemy strop to i tak zbrojenia nie będzie widać"
    Jak ten strop się zawali komuś na głowę, to też w zasadzie nie ma tematu, bo "trupów spod zawaliska i tak nie widac" To zbrojenie to coś pomiedzy płytą krzyżwo zbrojoną jakby, a Terivą samoróbką czyli gęstożebrowy w pewnych obszarach, ale bez żeber. Jestem bardziej w papierach niż na budowie, ale dla mnie coś takiego jest nie do przyjęcia. Chociaż kiedys widziałem strop zelbetowy nad garażem, zbrojony duża ilością siatki ogrodzeniowej i stoi ponoc do dziś. Rozbierac szkoda, trzeba uratowac co się da.
    Ale jedno muszę docenic - estetyka wykonania zbrojenia jest
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulrich24ed Zobacz post
    Kierownik podpisał zbrojenie i podpisał strop ten zmieniony ale w dzienniku wpisał, że robiliśmy taki jak w projekcie bo mówi, że jak "zalejemy strop to i tak zbrojenia nie będzie widać"
    Ja dziękuję
    Nie wierzę, że coś takiego jest możliwe, naprawdę ... myślałam, że w dobie internetu i wzrostu świadomości inwestorów takie machlojki są niemożliwe. A jednak. A kierownik budowy może był spokrewniony z firmą wykonującą strop ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulrich24ed

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Nie, nie byli spokrewnieni

    Czy ten strop jakoś ratować czy po prostu podlewać go 3 razy dziennie, odczekać jeszcze z tydzień i ruszać z budową dalej?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Przedmówcy napisali - może nie wprost - że masz strop wykonany niezgodnie z projektem a kierownik budowy poświadczył nieprawdę.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulrich24ed

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Czy ten strop jakoś ratować czy po prostu podlewać go 3 razy dziennie, odczekać jeszcze z tydzień i ruszać z budową dalej?

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Wawa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-587
    Posty
    115

    Domyślnie

    Jestem inwestorem, i nie znam się na budownictwie. Ale ja jakbym miał taką sytuację to bym wyburzył strop, pogonił ekipę i kierownika. Serio, nigdy bym nie pozwolił, żeby moja rodzina wprowadzala się do budunku gdzie każdy sobie robi co chce i ma projekt głęboko w du.... Co to za argument, że ekipa nie ma narzędzi do gięcia prętów - to niech kupią albo wypożyczą.

  12. #32

    Domyślnie

    Można zakupić gotowe zbrojenie wygięte wg rysunków, kosztuje to odpowiednio więcej ale głowa spokojna jak nie ma się narzędzi. Wdziałem prace zbrojarzy nie ma tam cudów wianków i zwykła, reczna maszynka załatwia sprawę.
    Będziesz tam jeszcze stawiał działówki, posadzka właściwa, meble, sprzęty, pełna wanna wody -- ja bym nie ryzykował.

    Masakra

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie nie uczyli

    Nie uczyli widocznie majstra, że "mało wody do betonu dużo wody na beton".
    Żeby beton wlazł między zbrojenie i je otulił, to czasem trzeba trochę potrząchać...
    Bałabym się mieszkania w takim domu a i sprzedaży, bo zbywca za wady ukryte też odpowiada.
    Sprawę niezgodności z projektem wolę ominąć szerokim łukiem.....

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulrich24ed

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Szczęście mam takie, że góra w ogóle nie będzie użytkowa. Nie będzie tam żadnych ścian działowych itp. Tylko strych na stare graty - jak to na strychu.
    Ale będzie tam jakaś wylewka + styropian żeby docieplić.

    Otwór na schody zostawiłem ale zaślepię go wełną i płytą karton-gips. Na parterze mam 140 m2 + garaż 30 m2 i tak też planowałem mieszkać.

    Ale nawet pomimo tego to nie chciałem sobie stropu tak spierd***ć

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Wyjdź z innego założenia - jeżeli na poddaszu będzie można skorzystac z powierzchni , to z pewnością ktoś ja tam prędzej czy później wykorzysta i zacznie użytkowac. Zastanawiam się jeszcze po co poszedłeś w takie drogi rozwiązanie stropowe, jeżeli nie chcesz z niego korzytac????. Na klamoty to wystarczyłby strop drewniany, tańszy i łatwiejszy w wykonaniu (w zasadzie nie potrzeba giętarki).
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulrich24ed Zobacz post
    Szczęście mam takie, że góra w ogóle nie będzie użytkowa. Nie będzie tam żadnych ścian działowych itp. Tylko strych na stare graty - jak to na strychu.
    Ale będzie tam jakaś wylewka + styropian żeby docieplić.

    Otwór na schody zostawiłem ale zaślepię go wełną i płytą karton-gips. Na parterze mam 140 m2 + garaż 30 m2 i tak też planowałem mieszkać.

    Ale nawet pomimo tego to nie chciałem sobie stropu tak spierd***ć
    ja bym zrobił tak, zabral dziennik od kierbuda zeby nic nie mogl namieszac, i sprawe zglosil do nadzoru albo nawet prokuratury, bo takie cos co wywinał to nadaje sie pod paragraf. a na pewno nie zamieszkałbym pod takim stropem ani nikomu nie sprzedal takiego bubla. niech kierbud z ubezpieczenia placi za rozbiorke i robienie nowego stropu

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pokazałem to murarzowi to mówi, że wyszedł ładny strop i ciężkie maszyny będę mógł na niego stawiać i mam się niczym nie przejmować...
    kretynizm w czystej formie - skąd ja to dobrze znam .. weź tego dziada murarza za dupę i niech teraz poprawia !!
    niech kuje ! skąd ja to znam bo czołg może jeździć - a strop ugina się 5cm

    Kierownik podpisał zbrojenie i podpisał strop ten zmieniony ale w dzienniku wpisał, że robiliśmy taki jak w projekcie bo mówi, że jak "zalejemy strop to i tak zbrojenia nie będzie widać"
    e to kiero będzie kuł ! młot i niech kuje .. co za brak poszanowania podstaw ..

    Nie, nie byli spokrewnieni

    Czy ten strop jakoś ratować czy po prostu podlewać go 3 razy dziennie, odczekać jeszcze z tydzień i ruszać z budową dalej?
    teraz to można się pomodlić o zdrowie -

    nie szydząc - ale właśnie z wiary - żeby mieć siłę i nie stracić nadziei z tą budową związanej ..

    Ale nawet pomimo tego to nie chciałem sobie stropu tak spierd***ć
    ale Twój grzech polegał tylko na dolaniu wody .. ciężki on jest .. ale

    To kierownik powinien być na etapie wylewania i etapie zbrojenia !

    A to zbrojenie, to jest komedia ..szkoda było prętów, murarz ? weźcie nie obrażajcie murarzy. W projekcie założę się było tak.

    lub podobnie główne pręty prostopadle do dłuższego boku, lub jeśli była płyta krzyżowo zbrojona inaczej .. ale mniejsza oto.
    Ale takich cudów - para teriwy to me oczy jeszcze nie widziały ..


    krzyżowo zbrojony
    to jest strop prawidłowo - pod względem zbrojenia zdiełany ..

    a teraz jeden młotek -300 gram i drugi 300 gram i murarz i kiero budowy
    do pokuty .. bo inaczej sond (sąd)

    Pokazałem to murarzowi to mówi, że wyszedł ładny strop i ciężkie maszyny będę mógł na niego stawiać i mam się niczym nie przejmować...
    Moi Rodzice też różne takie bajki słyszeli .. na swojej budowie ..
    pamiętam jak dziś- a miałem ile ? 4 lata może 3,5 jak Tato skuwał płytę ..
    bo "czołg" przejechał i nagle płyta uwisła sama pod sobą.

    Nie chce bluzgać - bo każdy pomylić się może - ale rozsiewanie bezwiednych, tępych gusełek budowlanych - w postaci haseł- że maszyny ciężkie mogą jeździć ...
    Przykre jest tym bardziej - że często takie osoby mają za nic inż i ich wiedzę ..
    z pogardą wyrażają się o książkach, o literaturze i nauce technicznej ..
    ufni w swoją pychę -praktyki .. jak widać nie murarz totalnie nie zna się na tym co robi ..
    chciał bym mu to wprost powiedzieć, a kierownik budowy - powiedział bym że jest zakałą podpisując coś - co student po pierwszym? może drugim wykładzie by uznał że kpinę z zasad zbrojenia. Kiero i murarzowi zostało wespół wziąć młotki po 300 gram i skuli ten feralny strop, pręty uda się odzyskać ? deskowanie jest .. gruz się przyda ..
    A że będą we dwóch - to im szybciej pójdzie, a włóczenie się po sądach ?
    pewnie jak im zatwardzenie w głowę przyjdzie to owszem pewnie trzeba będzie.

    Wiem że też mogę zrobić głupotę - ale jeśli nie jestem pewny to pytam kogoś bardziej doświadczonego...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 24-09-2015 o 10:32

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Mnie zadziwia podejście inwestora, przyszedł tu pytając o rysy, wskazujemy mu poważniejsze błędy a on pisze że rusza z budową dalej


    Cytat Napisał ulrich24ed Zobacz post
    Czy ten strop jakoś ratować czy po prostu podlewać go 3 razy dziennie, odczekać jeszcze z tydzień i ruszać z budową dalej?
    Brak świadomości tego co zrobił i w sumie zagrożeń. Do tego nie pierwszy przypadek że pytający "wie lepiej". Rysy były niepokojące spieprzone zbrojenie nie. Dziwne podejście.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Mnie zadziwia podejście inwestora, przyszedł tu pytając o rysy, wskazujemy mu poważniejsze błędy a on pisze że rusza z budową dalej




    Brak świadomości tego co zrobił i w sumie zagrożeń. Do tego nie pierwszy przypadek że pytający "wie lepiej". Rysy były niepokojące spieprzone zbrojenie nie. Dziwne podejście.
    bo rysy widac a zbrojenia nie, w wiekszoci przynajmniej bo troche wylazło górą

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    bo rysy widac
    Przyjdzie murarz dotnie dwa bloczki na stropie wetrze butem pył w rysę i rysa zniknie

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony