dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sieczkowska89
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    15

    Domyślnie Poddasze użytkowe do 100 tyś?

    Moi Drodzy, szukam na forum trochę pomocy i porad. Chodzi o to, że wraz z narzeczonym mieszkamy w domu, który podzieliliśmy na dwie części. jedną z nich zajmują rodzice narzeczonego. Dom stary, wczesny PRL, bez ocieplenia i ze starym dachem płaskim, zbitym z desek pokrytych papą (duże straty ciepła, chociaż trochę z tym walczymy rozkładając wełnę na strychu). Mamy niski strych (na tyle niski, że trzeba chodzić po nim schylonym. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto byłoby rozbudować dom o poddasze użytkowe - więcej miejsca dla nas i ewentualnie przyszłych dzieci, a w dodatku nowy dach i pewnie będzie trzeba jeszcze dom ocieplić z zewnątrz. mamy trochę funduszy odłożonych, wspierają nas rodzice narzeczonego, którzy też soro dokładają. Razem mamy około 100 tyś. Czy za tą kwotę jesteśmy w stanie coś sensownego zrobić? jakie rozwiązania doradzacie? Jeden z forumowiczów doradził mi w innym wątku, żeby zacząc od architekta i sprawdzenia wytrzymałości ścian. To jeszcze przed nami, ale chcę wiedzieć na co się piszę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Nie piszesz ile m2 ma to poddasze. 100 tyś to nie za dużo na gotowo raczej nie zrobisz.

    Co do początku to warunki zabudowy lub odpis z miejscowego planu, inwentaryzacja stanu istnejącego, opinia techniczna o możliwości rozbudowy i projekt.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Odpisałem Ci w wątku dotyczącym formalności o konstrukcji dachu oraz ściankach działowych, ale zbiorę do kupy:
    1. Konstrukcja dachu drewniana + blachodachówka (ew. dachówka).
    2. Ocieplenie dachu wełna mineralna między krokwie 30cm (i można jeszcze na wierzch dać dodatkowe 15 cm) na to płyty k-g
    3. Ścianki działowe murowane z betonu komórkowego (można w ostateczności z płyt k-g na stelażu aluminiowym)
    4. Ściana kolankowa - funkcjonalnie dobrze byłoby gdyby miała ok. 1m. Wszystko zależy od zapisów w planie zagospodarowania (WZ) na jaką wysokość domu możecie sobie pozwolić (kąt nachylenia dachu).
    Tyle mi przychodzi do głowy na początek. Jakby coś to jeszcze będę się odzywał.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sieczkowska89
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o powierzchnię to jest ok. 120 m2. A co do wytycznych związanych z planem zagospodarowania - rozeznam się i odpiszę. Zmartwiła mnie jednak wypowiedź "jajmar", z 100 tyś nie wystarczy. Czyżby czekała nas męka z zaciąganiem kredytu? MIałam nadzieję, że uda się uniknąć takiego rozwiązania.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał sieczkowska89 Zobacz post
    Jeśli chodzi o powierzchnię to jest ok. 120 m2.
    Taka jest powierzchnia jednej kondygnacji? Czyli tyle miałoby poddasze licząc "po podłodze"? Jeśli tak, kredyt Was nie ominie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał sieczkowska89 Zobacz post
    Jeśli chodzi o powierzchnię to jest ok. 120 m2. A co do wytycznych związanych z planem zagospodarowania - rozeznam się i odpiszę. Zmartwiła mnie jednak wypowiedź "jajmar", z 100 tyś nie wystarczy. Czyżby czekała nas męka z zaciąganiem kredytu? MIałam nadzieję, że uda się uniknąć takiego rozwiązania.
    Dach to wydatek 30-40 tyś, ocieplenie i elewacja na domku to 15-20tys to minimum. Ściany poddasza z 8-10tyś. Papiery min 5 tyś, mapy kierownik kolejne parę tyś. Już poszło z 70 tyś. A musisz jeszcze rozebrać to co masz to tez kosztuje. Pewnie wstawisz kilka okien na poddaszu - lekko pójdzie 10tyś. Jakiś prosty prąd 5 tyś. CO, wod-kan -10tyś. Teraz jak chcesz osobne mieszkanie warto pomyśleć o swoim kotle kolejna dyszka. A nie amsz jeszcze tynków, i podłóg. Ja tak w ujęciu ogólnym to widzę.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sieczkowska89
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    15

    Domyślnie

    Tak, licząc od podłogi miałoby ok 120 m2. Dokładnie nie podam, bo ściany nie są równe, więc trudno nam wyliczyć. Część kosztów na pewno będzie troszkę nizsza np. hydrauika - teść robi, nie bierze za robociznę, a do tego ma ogromne zniżki w hurtowni i część rzeczy mamy już wyprowadzonych na strych (zrobiliśmy, gdy urządzaliśmy dół pod naszą wprowadzkę). Widzę jednak, ze nie wróżycie powodzenia przy 100 tysiącah. A co poradzicie jeśli chodzi o ekipę? Profesjonalną, czy może zaprzyjaźnionego cieślę (takiego pana budowlańca od wszystkiego)? Robił sąsiadom dach dwa lata temu i na razie jest ok. Swoją drogą, nazwałam męza narzeczonym we wcześniejszym poście. Chyba jeszcze się nie przestawiłam na nową rolę

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ekipy najlepiej brać takie z polecenia, cieśla znajomy czy nie nieważne, ważne żeby zrobił zgodnie z projektem, a nie po swojemu bo "tak się zawsze robiło".

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sieczkowska89
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zaczełam właśnie poszukiwania architekta/projektanta. Może możecie poradzić gdzie szukać kompetentnej osoby w okolicach Warszawy?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sieczkowska89
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    15

    Domyślnie Architekt poradził płaski dach. Czy warto?

    Forumowicze!

    Wraz z mężem jesteśmy właśnie po wstępnym spotkaniu z architektem. Przyjemny facet, jednak trochę nas zdziwił. Obejrzał nasz budynek i zaproponował zrobienie płaskiego dachu. W zasadzie nawet nam się ten pomysł spodobał, chociaż dość sporo musielibyśmy podnieść ściany strychu. Zaproponował też zrobienie dachu użytkowego i tu pojawiły się moje wątpliwości. Mąż zachwycony, a ja sie trochę zastanawiam, czy płaskie dachy są rzeczywiście tańsze niż zwykłe dwuspadowe (takie chcielismy na poczatku). Mam wrażenie, że Pan architekt trochę nas nakręca na swoją wizję. Dołączam grafikę z google maps rzut od góry naszego budynku, żebyście wiedzieli o czym piszę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	332631

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Fotka pokazuje wyraźnie płaski dach wiec o co chodzi? Budujesz drugi, rozbudowujesz ?

    Ktoś skleił wątki i moje pytanie jest bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 01-10-2015 o 15:13

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Fotka pokazuje wyraźnie płaski dach wiec o co chodzi? Budujesz drugi, rozbudowujesz ?
    Odpisywałeś jej w innym wątku dotyczącym rozbudowy domu (przerobienia strychu na poddasze użytkowe).

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Odpisywałeś jej w innym wątku dotyczącym rozbudowy domu (przerobienia strychu na poddasze użytkowe).
    Bardzo możliwe, jakby to było umieszczone w wątku nie zadawałbym głupich pytań.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał sieczkowska89 Zobacz post
    Forumowicze!
    Wraz z mężem jesteśmy właśnie po wstępnym spotkaniu z architektem. Przyjemny facet, jednak trochę nas zdziwił. Obejrzał nasz budynek i zaproponował zrobienie płaskiego dachu. W zasadzie nawet nam się ten pomysł spodobał, chociaż dość sporo musielibyśmy podnieść ściany strychu.
    Może stwierdził, że płaski dach będzie się dobrze komponował z zabudową w sąsiedztwie, albo lepiej pasował do bryły Waszego domu niż dach dwuspadowy... trudno powiedzieć.
    Natomiast z praktycznego punktu widzenia to takie rozwiązanie będzie korzystniejsze dla powierzchni użytkowej poddasza (większa powierzchnia, brak skosów), natomiast może dojść kwestia konieczności odśnieżania dachu przy dużych opadach śniegu. To drugie, to jest moje teoretyzowanie, gdyż nie posiadam dachu płaskiego, natomiast obserwowałem sąsiada, który takowy ma i w śnieżną zimę (2 albo 3 lata temu) kilka razy z łopatą zasuwał.
    Natomiast, gdybym ja miał wybór to poszedłbym w dach płaski, ewentualnie o małym kacie nachylenia.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mój płaski był na pewno tańszy od skośnego.
    Co do odśnieżania - najlepiej po prostu kazać obliczyć na duże obciążenia

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    [QUOTE=sieczkowska89;6955825]czy płaskie dachy są rzeczywiście tańsze niż zwykłe dwuspadowe

    Witaj sieczkowska89,

    Wszystko zależy od konstrukcji, dlatego najlepiej skonsultować to z kosztorysantem, który dokona wyliczeń konstrukcji płaskiego dachu oraz dachu dwuspadowego. Przy takiej przebudowie warto pomyśleć o doświetleniu uzyskanej powierzchni użytkowej.

    Z naszej strony mamy rozwiązania do obydwu typów dachów, pewnie okna dachowe VELUX są wszystkim dobrze znane, dlatego słów kilka o oknach VELUX do dachów płaskich, które można zastosować w każdym pomieszczeniu doświetlając je naturalnym światłem. Świetnie zdają egzamin w kuchni, przedpokoju, łazience, a nawet w sypialni czy pokoju dziennym. Najwyższa jakość konstrukcji gwarantuje wieloletnie bezobsługowe i bezpieczne użytkowanie, a do tego świetne parametry izolacyjne uzyskane dzięki innowacyjnej konstrukcji okna.

    Więcej na http://www.velux.pl/produkty/okna-do...2askiego-dachu

    Chętnie podeślę więcej zdjęć inspiracyjnie jeśli jest taka potrzeba.

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klepaklepka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-643
    Posty
    12

    Domyślnie

    [QUOTE=Velux;6955960]
    Cytat Napisał sieczkowska89 Zobacz post
    czy płaskie dachy są rzeczywiście tańsze niż zwykłe dwuspadowe

    Witaj sieczkowska89,

    Wszystko zależy od konstrukcji, dlatego najlepiej skonsultować to z kosztorysantem, który dokona wyliczeń konstrukcji płaskiego dachu oraz dachu dwuspadowego. Przy takiej przebudowie warto pomyśleć o doświetleniu uzyskanej powierzchni użytkowej.

    Z naszej strony mamy rozwiązania do obydwu typów dachów, pewnie okna dachowe VELUX są wszystkim dobrze znane, dlatego słów kilka o oknach VELUX do dachów płaskich, które można zastosować w każdym pomieszczeniu doświetlając je naturalnym światłem. Świetnie zdają egzamin w kuchni, przedpokoju, łazience, a nawet w sypialni czy pokoju dziennym. Najwyższa jakość konstrukcji gwarantuje wieloletnie bezobsługowe i bezpieczne użytkowanie, a do tego świetne parametry izolacyjne uzyskane dzięki innowacyjnej konstrukcji okna.

    Więcej na http://www.velux.pl/produkty/okna-do...2askiego-dachu

    Chętnie podeślę więcej zdjęć inspiracyjnie jeśli jest taka potrzeba.

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX
    Dziekuję, na pewno się przyda

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na pewno pomyślisz inaczej, jak zobaczysz ceny

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Policz sobie koszty prac na http:/kb.pl/budowa
    To najlepsze rozwiązanie

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sieczkowska89
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dzięki. Sprawdziłam ten kalkulator i kilka inych. Mniejsza o kwoty, ale rozbieżności, nawet przy takich samych (albo prawie takich samych) materiałach są dość duże. NIe wiem. Możee nie wszędzie te stawki materiałów aktualizują.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony