dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    Mam problem związany z lokalizacją szamba na działce. Przyplątał się zbiornik na gaz ciekły i zaczęły się problemy
    Od takiego zbiornika szambo powinno być w odległości 8 metrów (wg
    projektanta od gazu). Wymaga więc to przeniesienia szamba na drugą stronę działki, gdzie jest sieć wodociągowa, gazowa (jeszcze nieczynna) i słupy: elektryczny (dlatego nie mogę dać tam zbiornika na propan) i telefoniczny (o którego likwidację walczę z miernym dotąd skutkiem z TPSA).
    Rozporządzenie o lokalizacji zbiorników na nieczystości ciekłe czytałem, ale nic tam nie ma o przepisowych odległościach od sieci wodociągowych i gazowych, a tym bardziej od słupów telefonicznych. Pani inspektor ze starostwa nie umie mi podać innych przepisów i straszy mnie wizją kolejnego ZUDu w związku ze zmianą planu zagospodarowania działki.
    Może ktoś miał już praktyczne doświadczenia w tym temacie ???

  2. #2

    Domyślnie

    A mnie może ktoś powie jaka musi byc odległośc szamba od rury doprowadzajacej gaz do domu?

  3. #3

    Domyślnie

    nie jestem pewien tej odległości ale chyba 1,5 m. Przy okazji na mojej działce dochodzi do skrzyżowania linii doprowadzającej gaz z rurą kanalizacyjną odprowadzajacą ścieki. Ostrożny instalator odradza (ZAKAZUJE!!!) mi takiego rozwiązania, twierdząc, że ewentualne rozszczelnienie (pewnie do niego nie dojdzie, ale nigdy za wiele ostrożności) może wprost wpuścić gaz przez system kanalizacyjny do domu. Będziemy więc przykanalik zmieniać (oficjalnie lub nieoficjalnie).
    Finiszant

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony