dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie "wyrównanie" obtłuczonego fundamentu

    Cześć wszystkim.
    Pytanie zasadniczo szybkie i proste ale dla mnie ciężkie do zrealizowania.
    Dom z 1960 roku na starych fundamentach lanych w ziemi. Głębokość fundamentów to 100-120cm (niekiedy więcej niekiedy mniej).
    Problem jest taki, że chcę dać izolację hydro i termiczną a fundament jest bardzo krzywy (odchyłki od pionu koło 5cm). Wygląda to tak:
    -nad ziemią 20-30cm jest OK (równo zaciągnięty tynkiem)
    -pod ziemią 20-30cm kolejnych również jest zaciągnięty na gładko
    -głębiej zaczynają się schody, bo wygląda on jakby ktoś ostukał go młotem. Są dziury i odchylenie od pionu do 5cm

    Jak to zniwelować? Podrównać klejem, dać lepik i na to styropian itd czy od razu lepik po oczyszczeniu na krzywy fundament i na to grubiej kleju pod styropian dawać? Choć z tego co mi wiadomo to grubość placka na styropianie powinna mieć około 2cm i nie więcej.

    Help, bo zimno idzie .

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkdarkman

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-254
    Posty
    212

    Domyślnie

    Sobie tego domu na głowę nie zwal. Odkopywanie fundamentów w starych domach to zawsze interes podwyższonego ryzyka.
    Wyrównaj z grubsza, potem połóż krzywo styropian. Przerwy wypełnij pianą. Widać tego i tak nie będzie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post

    Jak to zniwelować?

    .
    Tynkiem cementowym.

  4. #4

    Domyślnie

    Dobrze i niedobrze na tą chwilę.
    Odkopałem 3/4 obwodu budynku. Fundament w "starej" części ma około 70cm głębokości (mierzonej od poziomu zakończenia elewacji). Jest w miarę równy, więc poleciałem lepiszczem i jutro będę kładł styropian. Za dwa kolejne dni jak wyschnie dam klej + siatkę.

    Niestety w "nowej" części jest problem, bo była robiona przez tzw. fachowców i tam są olbrzymie czopy, nadlewki i chropy. Wydaje mi się, że muszę je "obtłuc" z grubsza a resztę podrównać. Różnice dochodzą do jakiś 12cm i chcę je zniwelować chociaż do 5cm.
    Wytłumaczę po co takie zabiegi. W "starej" części styro na elewacji odstaje na 7-8cm i zmieszczę pod nią 5cm styro na fundament. Natomiast w nowej części mam jakieś 15-16cm i mogę tam dać 2x5cm + kleje więc powinno być OK.

    Dobrze kombinuję?


    EDIT:

    dom stoi jeszcze i nic nie trzeszczy ani nie jęczy więc chyba do weekendu wytrzyma , choć wykopy były robione z największą ostrożnością.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Proces walenia się podkopanego budynku zazwyczaj jest bardzo szybki bez znaków ostrzegawczych. Ot - wali się.

  6. #6

    Domyślnie

    Obyś się mylił, bo to już nie ten wiek, gdzie sprintem mógłbym puścić się w długą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony