dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pbskarpy

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-107
    Posty
    2

    Domyślnie "Fachowiec" zrobił tak, że widac pęknięcia w karton gipsie. Co robić?

    Witam.

    Kilka tygodni temu z mojej chaty wyszedł "fachowiec", który robił mi ściany. Gładził itp. Jedną sćiankę działową musiał pogrububić, aby ościeżnica regulowana objeła mur. I wykorzystał do tego płyty karton gipsowe. Wszystko bylo potem pomalowane biała farbą. Po zaledwie trzech dniach po skończonej robocie zaczęły pojawiac się dwie pionowe i jedna pozioma linia/peknięcie w miejscu łączenia płyt. Typ oczywiście telefonu nie odbiera...

    I teraz tak. Do nastepnych wakacji remontu w tym pomieszczeniu robić nie mogę. A te krechy (zwłaszcza poziome) są bardzo widoczne. Co mogę z nimi zrobić, aby w domu nie robić mega syfu i żeby to jakoś zakryć? Akrylem tego wypełniać podobno nie można. Czy może cekolem punktowo jakimś? Delikatne przetarcie i malowanie?

    Widocznych peknięć mam jakieś 50 cm poziomej, 50 pionowej i niedaleko szafu jakieś 30 pionowej. Nie ma tego dużo ,ale kurde mocno to widać.

    Bo ję się po prostu, że przy amykaniu i otwieraniu drzwi krechy mogą robić się większe...

    Proszę o pomoc. Dziękuję.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Jak będziesz chciał zrobić to dobrze i fachowo to trzeba będzie jednak zrobić syf ...

  3. #3

    Domyślnie

    Jest na to rada, ale nie wiem czy przypadnie ci do gustu.

    Okładziny ścienne. Przykleić po całości okładzinę ścienna i pomalować, niweluje to pęknięcia oraz nierówności.
    Potrzebny będzie klej do okładzin, okładzina oraz grunt do okładzin, żeby zmniejszyć chłonność , ale można go zastąpić rozcieńczoną biała farba.


    Okładzina może być gładka bądź z fakturą.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Co to jest OKŁADZINA ŚCIENNA ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    Co to jest OKŁADZINA ŚCIENNA ?
    Tapeta!

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał pbskarpy Zobacz post
    Witam.

    Kilka tygodni temu z mojej chaty wyszedł "fachowiec", który robił mi ściany. Gładził itp. Jedną sćiankę działową musiał pogrububić, aby ościeżnica regulowana objeła mur. I wykorzystał do tego płyty karton gipsowe. Wszystko bylo potem pomalowane biała farbą. Po zaledwie trzech dniach po skończonej robocie zaczęły pojawiac się dwie pionowe i jedna pozioma linia/peknięcie w miejscu łączenia płyt. Typ oczywiście telefonu nie odbiera...

    I teraz tak. Do nastepnych wakacji remontu w tym pomieszczeniu robić nie mogę. A te krechy (zwłaszcza poziome) są bardzo widoczne. Co mogę z nimi zrobić, aby w domu nie robić mega syfu i żeby to jakoś zakryć? Akrylem tego wypełniać podobno nie można. Czy może cekolem punktowo jakimś? Delikatne przetarcie i malowanie?

    Widocznych peknięć mam jakieś 50 cm poziomej, 50 pionowej i niedaleko szafu jakieś 30 pionowej. Nie ma tego dużo ,ale kurde mocno to widać.

    Bo ję się po prostu, że przy amykaniu i otwieraniu drzwi krechy mogą robić się większe...

    Proszę o pomoc. Dziękuję.
    czasowo można użyć silikonu na pęknięcia - chyba flugger ma taki i pewnie inne firmy też - ale gwarancji nie ma że ruchy płyt nie są za duże

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    trzeba jednak pamiętać o tym, że ze względu na ruchy płyt, pęknięcia mogą się pojawiać mimo ich wyrównania. Proponuję wykorzystanie elastycznej masy naprawczej ACRYL-PUTZ® FX23 FLEX: http://www.acrylputz.pl/produkty/gla...putz-fx23-flex Produkt można stosować na pęknięcia o szerokości do 5 mm bez konieczności użycia taśm zbrojeniowych. Przed nałożeniem masy należy dokładnie oczyścić pęknięcie. Po całkowitym wyschnięciu uzyskaną powłokę pokrywamy właściwą dla danego podłoża masą szpachlową – polecam zastosowanie masy ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ: http://www.acrylputz.pl/produkty/gla...tz-fs20-finisz T
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    To ja mam chyba najlepszą poradę. Jest taka farba na elewacje fluggera. Facade zero się nazywa i mostkuje pęknięcia do 1mm. Przemalujesz to na biało, potem twoją farbą i gotowe ( o ile "konfliktu serologicznego" między farbami nie będzie".
    Ostatnio edytowane przez ZygmuntRolicz ; 25-12-2015 o 18:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony