dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80

Temat: Ogrzewanie KNX, VItogate200,vitodens200, vitotronic 200- nie działa ugotowalibyśmy.

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie Ogrzewanie KNX, VItogate200,vitodens200, vitotronic 200- nie działa ugotowalibyśmy.

    Witam Forumowiczów.
    Ponieważ jestem zdesperowany gdyż dzisiaj w nocy byśmy się ugotowali ( było 30 stopni) piszę tu na forum gdyż może ktoś może pomóc. Mianowicie mam taką instalację KNX elektryka i ogrzewanie, piec vitodens 200. sterownik do pieca vitotronic 200, bramka KNX-LON vitogate 200, niby aktory grzewcze ABB VAA/S 6.230.2.1 zawory na rozdzielaczu merten ,wielofunkcyjne przyciski w pokojach MTN6212-4019. aktory świetlne Tokka, moduł symulacji obecności, zasilacze moduł komunikacji usb oraz zasilacze tokka, czujnik temperatury zewnętrznej na zewnątrz podłączony do regulatora vitotronic 200. Instalacja kosztowała bardzo dużo. Była zakładana przez firmę która jest oficjalnie zarejestrowana w organizacji KNX. Właściciel nawet ma artykuł w necie o ogrzewaniu knx. Niestety od roku kiedy założono instalację część tej instalacji która odpowiada za ogrzewanie nie działa a firma zakładająca instalację nie umie sobie z tym poradzić. Opiszę co się dzieje.
    Mianowice przede wszystkim nie działa komunikacją miedzy piecem a instalacją knx. W sytuacji gdy w pokojach ustawimy temperaturę 21 stopni przy czym w pokoju jest taka temperatura czyli 21 stopni a na piecu na sterowniku vitotronic 200 ustawimy temperaturę 24 stopnie. To zawory niby się zamykają ale piec się włącza chodzi pompa cyrkulacyjna przy zamkniętych zaworach na rozdzielaczach . Przede wszystkim grozi to uszkodzeniem pompy cyrkulacyjnej gdyż teoretycznie pracuje ona na zamkniętym obiegu. Piec przy takich ustawieniach grzeje wodę do temperatury 60 stopni - krzywa grzewcza 1,4 a nie może jej przepchnąć dalej gdyż zawory zamknięte. Mam wrażenie że piec działa niezależnie od instalacji knx i instalacją knx nie informuje pieca czy potrzebne jest jej zasilanie w ciepło czy nie. A piec ponieważ na swoim sterowniku ma nastawione 24 stopnie a nie ma informacji o temperaturze w pokojach gdyż nie ma w tym przypadku sterownika pokojowego ( to zastępuje knx) nie wie jaka temperatura jest w pomieszczeniach i chce grzać. W sytuacji odwrotnej jest to samo . przy temperaturze w pokojach 20 stopni i zadanej na regulatorach pokojowych 25 stopni i ustawieniu na piecu na vitotronicu temperatury 18 stopni piec mimo że powinien grzać bo chcę mieć w pokojach 25 stopnii nie grzeje. To jest problem komunikacji.
    Dodatkowy problem to to że mimo że zawory się niby zamykają to i tak nie odcinają zasilania ciepła co dzisiaj w nocy się objawiło. Mianowicie ponieważ jest zimno w pokojach było 20 stopni to w sypialniach ustawiliśmy na regulatorach temperaturę 24 stopni, na piecu na vitotronicu 24 stopnie i poszliśmy spać. Na szczęście żona się obudziła o 4 w nocu bo byśmy się ugotowali cała rodziną albo dziecko by się ugotowało. Przy takich ustawieniach temperatura w pokojach wzrosła do 32 stopni piec grzał jak oszalały temperatura wody była 70 stopni i tylko temu że zona się obudziła zawdzięczamy to że nic się nie stało.
    W związku z tym poszukuję kogoś kto zweryfikował by mi czy konfiguracja sprzętowa instalacji knx i komunikacji z piecem jest dobra czy może firma założyła złe urządzenia i wmawia mi że są dobre a problem polega na tym że nie umie ona tego wszystkiego zgrać. Po drugie może jest na forum ktoś kto potrafiłby mi pomóc i zrobić żeby to w końcu działało. A jeżeli nie to może ktoś wie gdzie znaleźć rzeczoznawcę od sytemu knx żeby mi to ocenił i jeżeli jest żle to pójdę do sądu z firmą bo instalacją kosztowala dużo a jest groźna dla życia. Nie chce na razie ujawniać instalalatora gdyż nie wiem gdzie tkwi problem i czy to jest tu jego wina, tu liczę na pomoc forumwiczów. Jeżeli będę pewny że instalator popełnił błędy to wtedy ujawnię dane mistrza.
    Proszę o pomoc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151009_080931.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	333434   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151009_081257.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	333435   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151009_080954.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	333436  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony